הסופר הכי זול - ראש השנה 2021: רמי לוי יותר זול משופרסל שלי במאות שקלים

הסופר הכי זול – ראש השנה 2021: רמי לוי יותר זול משופרסל שלי במאות שקלים

תוהים איזה סופר הכי זול בראש השנה 2021? לא תופתעו כי רשת רמי לוי הוא רשת המזון הזולה ביותר לחג, אבל שימו לב מיהן רשתות המזון היקרות

 

אם אתם ממלאים את העגלות לקראת ראש השנה, חכו רגע לפני שאתם רצים לסופר הקרוב לביתכם. גם השנה ביצעה המועצה לצרכנות השוואת מחירים במטרה לדעת איזה סופר הכי זול לקראת ראש השנה 2021. לפי הבדיקה, רמי לוי הוא רשת השיווק הזולה ביותר לראש השנה (לא מפתיע), ואילו שופרסל שלי הרשת הכי יקרה בבדיקה. הפער בין רמי לוי לשופרסל שלי מטורף ועומד על 218 ש"ח! הסל שנבדק עולה אצל רמי לוי 489 ש"ח ובשופרסל שלי 707 ש"ח – ומדובר באותם מוצרים.

הסופר הכי זול ראש השנה 2021

 

כמובן שהשוואה כזאת היא השוואת מחירים מורכבת, משום שתמיד יהיו הבדלים בין מה שאנשים שונים קונים. הסל כולל 42 מוצרים מדגמיים, ביניהם דבש, תפוחים ויין – ומן הסתם כל אחד בונה לעצמו את הסל המתאים לצרכיו ולמשפחתו. עדיין, יש בהשוואת מחירי סופר מן הסוג הזה ערך, משום שהיא מצביעה על מגמה ונותנת לצרכנים אינדיקציה.

באופן כללי, כאן באתר פואנטה אנחנו תמיד ממליצים להתנהל בצורה נבונה כשעושים קניות בסופר – במיוחד קניות לחג. לעתים קרובות קדחת הקניות מייצרת מצב שקונים הרבה יותר מדי. שימו לב שלפי הנתונים שמתפרסמים בכל שנה לגבי הצלת מזון – אנחנו הישראלים זורקים לפח הרבה מאוד אוכל. מדובר באוכל בשווי של יותר מ-3000 שקל בשנה, וחלק גדול ממנו הוא אוכל מבושל. אז אמנם כיף לארח, כיף לראות שפע על השולחן וכיף שיש מגוון גדול – אבל צריך לשמור על פרופורציות: לקנות מה שצריך ולבשל כמה שצריך.

מצד שני, יש מוצרים שכן שווה לקנות בחג כי הם במבצע ונשמרים לאורך זמן, כמו דבש ומוצרים אחרים.

הסופר הכי יקר והסופר הכי זול – ראש השנה 2021

כאמור, לפי בדיקת המועצה לצרכנות באמצעות אתר פרייסז, הסופר הכי זול לקניות לראש השנה 2021 הוא רמי לוי, ולצדו רשת מגה מרקט השייכת ליינות ביתן – אבל למגה מרקט אין כמעט סניפים, כך שהיא לא רלבנטית.

מה שלא פחות חשוב לדעת הוא מיהי רשת המזון היקרה ומאילו רשתות מזון עדיף להתרחק. זאת, משום שהפערים מאוד גדולים ובקנייה אחת אפשר להרוויח או להפסיד מאות שקלים.
אם בסל יחסית קטן שכולל רק כ-40 מוצרים, הפער בין רמי לוי לשופרסל שלי עמד על יותר מ-200 שקל, תארו לעצמכם כמה הפער הזה גדל כשהסל כולל 100 מוצרים.

הסופר הכי זול מול הסופר הכי יקר, ראש השנה 2021 מקור: המועצה לצרכנות ואתר פרייסז

רמי לוי ₪ 489
מגה מרקט ₪ 513
יוחננוף ₪ 531
ויקטורי ₪ 533
ביתן מרקט ₪ 547
שופרסל דיל ₪ 572
יינות ביתן ₪ 575
מחסני השוק ₪ 600
מעיין 2000 ₪ 617
שוק העיר ₪ 617
פרש מרקט ₪ 628
שוק מהדרין ₪ 628
קואופ שופ ₪ 630
קשת טעמים ₪ 632
ביתן מרקט בסיטי ₪ 652
יינות ביתן בסיטי ₪ 664
שופרסל שלי ₪ 707

 

אגב, שופרסל שלי היא תת הרשת השכונתית של שופרסל – והיא ממוקמת בשכונות ומשרתת בדרך כלל דווקא את הקהל השבוי, זה שאין לו רכב ולא יכול לנסוע לאזורים המרוחקים יותר מהעיר שבהם פרוסות הרשתות המוזלות. לכן, הפער הזה מקומם במיוחד. מדובר בדרך כלל בקשישים ובאנשים ללא רכב.

שופרסל היא הרשת הגדולה בארץ, וכידוע, היא מפעילה גם את שופרסל דיל – הרשת המוזלת שלה,שגם היא יותר יקרה מרמי לוי בהרבה. בכל מקרה, אם אתם כבר קונים בשופרסל – כדאי לבדוק באיזו מהשתיים אתם נמצאים.

באופן כללי, הצצה ברשימה מגלה שגם רשתות שנתפסות זולות – הן לא תמיד באמת זולות, ולכן כדאי לחשוב טוב. מי שמבקש להצטייד לחג ולא לזרוק סתם כסף לפח, מוטב שיבחר בתבונה את הרשת שבה הוא קונה.

גם לפי משרד הכלכלה – הכי זול ברמי לוי

אגב, אם אתם לא מופתעים שהסופר הכי זול לראש השנה 2021 הוא רמי לוי – יש לכם סיבה טובה. כבר יותר משנתיים משרד הכלכלה מפרסם השוואת מחירי סופר, ורמי לוי תמיד הכי זול שם.

 

הסל כולל 68 מוצרים קבועים. גם בהשוואה זו, רשת רמי לוי היא הזולה ביותר, אך כאן הפער בין רמי לוי למחסני השוק גדול יותר.

בנוסף, משרד הכלכלה מפרסם מדי רבעון השוואת מחירי סל בריא – כלומר סל שמורכב בעיקר מלחמים מדגנים מלאים ועוד. גם בהשוואה הזאת רמי לוי זול התגלה כרשת המזון הזולה למי שקונה סל בריא. כאן בפואנטה אנחנו עוקבים אחרי השוואות מחירי רשתות המזון של משרד הכלכלה.

איפה כדאי לקנות דבש?

אחד המוצרים המבוקשים לקראת החג הוא דבש, והפערים בין מחירי הדבש יכולים להיות גבוהים. הדבש שמחירו הושווה הוא דבש יד מרדכי בצנצנת 350 גרם,

השוואת מחירי דבש יד מרדכי 350 גרם

השוואת מחירים לראש השנה

יוחננוף, קואופ שופ 10
רמי לוי, ביתן מרקט,
מגה מרקט, שופרסל דיל, יינות ביתן
13
ויקטורי, מחסני השוק 14
פרש מרקט, קשת טעמים,
שוק מהדרין, שוק העיר, יינות ביתן בסיטי
15
ביתן מרקט בסיטי 16
שופרסל שלי 21
מעיין 2000 22

 

פואנטה בטלגרם

כפי שפרסמנו כאן בפואנטה, במשרד החקלאות גילו כי המועד המוצלח ביותר לקנות דבש לראשונה הוא בדרך כלל כשבועיים לפני החג. זאת, משום שהרשתות מנסות להתאים את עצמן למועד שבו מתבצעות השוואות המחירים של המועצה לצרכנות ושל אמצעי התקשורת השונים. בימים הסמוכים לערב ראש השנה, המחירים לעתים קרובות עולים אל מעבר למחיר הממוצע.

וכמה אמור לעלות דבש? כדי לברר זאת, היכנסו לכתבה המלאה על מחירי הדבש לראש השנה.

 

היה לכם מעניין? תהיו נחמדים, פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל… 

היה לכם מעניין?
פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל..

 

עוד כתבות מעניינות בפואנטה:
מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!    דפנה הראל כפיר
    דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
    תגובות: 0

    נגישות