איזה סופר הכי זול ומאילו רשתות שיווק עדיף להתרחק? - פואנטה
איך לצמצם הוצאות

איזה סופר הכי זול ומאילו רשתות שיווק עדיף להתרחק?

תוהים איזה סופר הכי זול? לא תופתעו כי רמי לוי מחזיק בתואר הרשת הזולה ביותר לחג, אבל הפעם בבדיקת המועצה לצרכנות נושפת בעורפו מחסני השוק. ומה קורה בשופרסל?

באיזו רשת מזון אתם נוהגים לקנות והאם זו הרשת שבה משתלם לכם לעשות את הקניות לחג? לפי בדיקת המועצה לצרכנות באמצעות אתר פרייסז, הסופר הכי זול לקניות לראש השנה הוא רמי לוי, ולצדה רשת מחסני השוק. לפחות לגבי סל המוצרים שנבדק, מפריד בין השתיים שקל אחד בלבד. מה שלא פחות חשוב לדעת הוא מיהי רשת המזון היקרה ומאילו רשתות מזון עדיף להתרחק. זאת, משום שהפערים מאוד גדולים ובקנייה אחת אפשר להרוויח או להפסיד מאות שקלים. לשם המחשה, הפער בין רמי לוי ומחסני השוק לבין טיב טעם הוא פער עצום של כ-320 שקל. הפער בין השתיים לבין שופרסל דיל קרוב ל-100 שקל – וזאת כאמור רק ביחס לסל מוצרים מצומצם שנבדק, כך שמי שמבקש להצטייד לחג ולא לזרוק סתם כסף לפח, מוטב שיבחר בתבונה את הרשת שבה הוא קונה.

שופרסל היא הרשת הגדולה בארץ, וכידוע, היא מפעילה גם את שופרסל דיל – הרשת המוזלת שלה, וגם את שופרסל שלי – הרשת היקרה שלה, אשר סניפיה בדרך כלל ממוקמים בשכונות. הפער בין שתי אלה עומד בבדיקה על 77 שקל. לכן, אם אתם כבר קונים בשופרסל – כדאי לבדוק באיזו מהשתיים אתם נמצאים.

מעניין גם לראות את המחיר הגבוה ברשת חצי חינם – אשר למרות שמה, רחוקה מאוד מלשווק את מוצרי בזול. הפער בינה לבין הרשתות הזולות עומד על כ-180 שקל. עוד רשת שלא כדאי לעשות בה את הקניות לחג היא מגה בעיר – אשר על אותם מוצרים בדיוק גובה כ-200 שקל יותר מהמחיר ברמי לוי ובמחסני השוק.

השוואת מחירים בין רשתות המזון לקראת ראש השנה, המועצה לצרכנות, 23.9.2019

רמי לוי מחסני השוק אושר עד יינות ביתן ויקטורי יוחננוף שופרסל דיל שופרסל שלי חצי חינם מגה בעיר פרש מרקט טיב טעם
637638646656726731734811812833835958

הסל כולל עשרות מוצרים – חלקם רלבנטיים לחג וחלק מוצרים שגרתיים כמו קפה, גבינה, ירקות, פירות ועוד.

גם לפי משרד הכלכלה – הכי זול ברמי לוי

כמדי חודש, גם החודש מפרסם משרד הכלכלה את השוואת המחירים של הסל הבסיסי אשר אותו הוא משווה בחודשים האחרונים. הסל כולל 68 מוצרים קבועים. גם בהשוואה זו, רשת רמי לוי היא הזולה ביותר, אך כאן הפער בין רמי לוי למחסני השוק גדול יותר.

השוואת מחירי סל קבוע של משרד הכלכלה – ספטמבר 2019

הסל כולל מוצרים מהקטגוריות חלב ומוצריו, לחם, מוצרי בשר ודגים, מזון יבש, פירות וירקות, ומוצרי טואלטיקה וניקיון.  הסל גובש בשיתוף הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והוא כולל מוצרי צריכה נבחרים בקטגוריות שונות. המוצרים הכלולים בסל הם אלה שזוהו כנצרכים על-ידי חמישוני ההכנסה בישראל לאורך כל עונות השנה.

איפה כדאי לקנות דבש?

אחד המוצרים המבוקשים לקראת החג הוא דבש, והפערים שנמצאו בין מחירי הדבש בין רשתות המזון פשוט עצומים. הדבש שמחירו הושווה הוא דבש יד מרדכי בצנצנת 350 גרם, כאשר ברשתות החרדיות "יש בשכונה" ו"יש חסד" המחיר היה הגבוה ביותר ועמד על 20 שקל, בעוד שברמי לוי, מחסני השוק ויינות ביתן המחיר הוא 7 שקלים בלבד.

השוואת מחירי דבש יד מרדכי 350 גרם

השוואת מחירים לראש השנה

 יש בשכונה  יש חסד  טיב טעם  פרש מרקט  שופרסל שלי  מגה בעיר  ויקטורי  שופרסל דיל  חצי חינם  יוחננוף  אושר עד  רמי לוי  מחסני השוק  יינות ביתן 
20201615151515101088777

כפי שפרסמנו כאן בפואנטה, במשרד החקלאות גילו כי המועד המוצלח ביותר לקנות דבש לראשונה הוא בדרך כלל כשבועיים לפני החג. זאת, משום שהרשתות מנסות להתאים את עצמן למועד שבו מתבצעות השוואות המחירים של המועצה לצרכנות ושל אמצעי התקשורת השונים. בימים הסמוכים לערב ראש השנה, המחירים לעתים קרובות עולים אל מעבר למחיר הממוצע.

וכמה אמור לעלות דבש? כדי לברר זאת, היכנסו לכתבה המלאה על מחירי הדבש לראש השנה.

 

עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות