מתי הדואר פתוח ומדוע הוא עובד במתכונת מצומצמת? חדשות קורונה
מתי הדואר פתוח
סניף דואר ישראל במודיעין בתקופת הקורונה

מתי הדואר פתוח ומדוע הוא עובד במתכונת מצומצמת? חדשות קורונה

המשק חוזר לפעילות, הילדים חוזרים לגנים, אבל מתי הדואר פתוח? למה הדואר סגור בימי שישי? מסתבר ששם עוד לוקחים את הזמן. פואנטה עם חדשות הצרכנות
המשק חוזר לפעילות וישראל מסתערת על שגרת קורונה שבה ילדי הגנים חזרו לגנים, הצהרונים חוזרים לעבוד והתלמידים חוזרים לבית הספר. כפי שדיווחנו, גם הקניונים נפתחו תחת שגרת קורונה והבנקים חוזרים לעבודה במתכונת מלאה. אבל מי שמנסה לברר מתי הדואר פתוח – מגלה שהוא עדיין עובד במתכונת מצומצמת.

מתי הדואר פתוח?

באופן לא ברור, דואר ישראל ממשיך לעבוד באופן חלקי בלבד. כך למשל, ביום שישי, סניפי הדואר סגורים. בתשובה לשאלה מתי הדואר פתוח, הנה שעות הפעילות שנקבעו ב-24.3 ולא השתנו מאז:

סניפי דואר:

  • א'-ד' – 16:00 –8:00.
  • יום ה' – 15:00 –8:00.
  • יום ו' – סגור.

סוכנויות דואר:

  • א'-ה' – 8:00-13:00.
  • יום ו' – סגור.

בדואר אומרים כי על פי הנחיות משרד הבריאות, מותרת שהייה של עד 10 אנשים בכל יחידה, לרבות עובדי היחידה.

עד מתי שעות פעילות הדואר יישארו מצומצמות?

התוצאה של צמצום שעות העבודה בדואר היא תור ארוך והתקהלות מחוץ לסניף. האם אלה היו כוונות משרד הבריאות? ככל הנראה לא.
פנינו לדואר ישראל כדי לברר עד מתי הדואר פתוח במתכונת חלקית. התשובה היא כי הדואר לא יחזור לפעילות מלאה במהלך חודש מאי, כל עוד אין שינוי במדיניות משרד הבריאות. זאת, למרות שכל שאר המשק כבר חוזר לפעילות תחת הנחיות התו הסגול.

יש לכם תלונות על הדואר? פנו אלינו וננסה לסייע – poenta@poenta.co.il

עוד נמסר לנו מדואר ישראל כי רוב הלקוחות ממילא באים בבוקר, וכי הם פועלים בהתאם להנחיות משרד התקשורת. אז פנינו לשם.

תגובת משרד התקשורת:

"חברת הדואר כמו יתר הגופים במשק חוזרת לפעילות שגרתית בהתאם להנחיות משרד הבריאות. נוכח מופעי הקהל (שהם כ-60% מימים שבשגרה) טרם שבו יחידות הדואר לשעות פעילות מלאות. במהלך השבוע הקרוב ובהתאם למופעי הקהל יעודכנו בהתאם שעות הפעילות בהתאם לצורך".

ומה עמדת פואנטה בנושא?

דואר ישראל חייב לחזור לפעילות מלאה באופן דחוף. דווקא בשל החשש מהתקהלות ובשל הרצון להימנע מצפיפות, הדואר חייב לתת שירות יותר שעות ביום – ולא פחות שעות ביום.

בדואר ובמשרד התקשורת טוענים שממילא רק 60% מהלקוחות מגיעים ושכולם מגיעים בבוקר, אבל זה ברור שברגע שאנשים יודעים שהדואר פועל במתכונת מצומצמת, פחות אנשים מגיעים – ואלה שמגיעים חייבים להגיע בבוקר.

אנשים זקוקים לשירותי בנק הדואר, יש רבים שצריכים לשלוח חבילות ועוד ועוד. מדינת ישראל הסירה מזמן את הסגר והיא מקבלת החלטות על הקלות בתקנות לשעת חירום מדי יום. מן הראוי שהדואר יעמוד בחזית נותני השירותים לציבור ולא להפך.

היה לכם מעניין? פרגנו לנו בלייק, זה ממש חשוב לנו!

עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה:
תגובות: 0

נגישות