דייסון V15: שואב נטען עם תאורת לייזר ועוצמת שאיבה משודרגת. שווה?

דייסון V15: שואב נטען עם תאורת לייזר ועוצמת שאיבה משודרגת. שווה?

דייסון V15 הוא הדגם הכי חדש של השואב הנטען של DYSON. הוא מגיע עם תאורת לייזר, מודד את כמות האבק ויש לו מברשות חדשות. מה עוד הוא מציע ומה לא?

דייסון V15

שואב דייסון V15 מושק בישראל בכמה גרסאות ומחירים: V15 אבסולוט (כ-3,600 ש"ח), V15 טוטאל קלין (כ-3,400 ש"ח) ו-V15 אנימל (כ-3,000 ש"ח). הדגם הזה הוא דגם ההמשך לדייסון V11, ויש בו שני חידושים עיקריים: טכנולוגיית לייזר ושאיבה חזקה יותר. למעשה, את טכנולוגיית הלייזר דייסון שילבה רק בשני הדגמים היקרים יותר – והרעיון הוא שבעת השאיבה מוקרנת אלומת לייזר על המשטח ואפשר לראות חלקיקים שהעין האנושית לא יכולה לראות.

בכך דייסון מדביקה את הפער מול המתחרות שכבר השיקו מזמן שואבי אבק עם תאורה שמציגה את האבק, ואפילו פתקון מתקדם יותר.

חידוש אחר שיש בדייסון V15 הוא יכולת מדידת האבק שנשאב – כאשר המשתמש בעצם רואה על הצג הצבעוני כמה חלקיקים נשאבו ובאיזה גודל.

דייסון V15: על הצג אפשר לראות את כמות האבק הנשאבת
דייסון V15: על הצג אפשר לראות את כמות האבק הנשאבת. צילום: דפנה הראל כפיר

 

דייסון משיקה באותה הזדמנות גם מברשות חדשות שבהן השיער לא נתפס ומסתבך (המברשות החדשות לא מגיעות בכל הדגמים).

להפוך את הבלתי נראה לנראה

ג'יימס דייסון, מייסד DYSON, שם לו למטרה בדגמים החדשים של החברה להוכיח לצרכנים שהשואב אכן שואב את חלקיקי האבק המיקרוסקופיים ביותר. לשם כך, דייסון פיתחה שתי תכונות חדשות: אלומת הלייזר ומדידת האבק. את טכנולוגיית הלייזר החברה משום מה משלבת רק בשניים מהדגמים בסדרה – דגם V15 אבסולוט ודגם V15 טוטאל קלין.

למעשה, עיקר הגאווה של דייסון בדגם דייסון V15 היא בשילוב טכנולוגיית לייזר, שמייצרת אלומת אור לייזר ירוק על רצפה ומשטח קשה (לא על שטיחים). כיום שום חברה אחרת לא מציעה את התכונה הזאת. "המשתמש מקבל יכולת לראות כמה אבק יש על הרצפה – גם אם מדובר בחלקיקים זעירים. בדרך כלל, לא רואים על רצפה בהירה לכלוך בהיר ולא רואים על רצפה כהה לכלוך כהה. באמצעות אלומת הלייזר אפשר לראות אבק שלא חשבתם שקיים בכלל", אומרים בחברה.

"אנחנו משתמשים באור הלייזר הירוק משום שהוא בהיר פי 8 מאשר אור אדום", הם מוסיפים.

דייסון V15 – שלושה דגמים בסדרה

כאמור, סדרת דייסון V15 כוללת שלושה דגמים, כאשר בין הזול ביותר ליקר ביותר מפרידים 600 ש"ח. כל הדגמים מגיעים עם צג צבעוני שמציג את זמני העבודה, התראות על תקלות וחיווי על כמות האבק שנשאבה. כולם מגיעים עם סוללה נשלפת ועם מנוע דומה, אבל יש הבדלים באיבזור ובפילטר. הדגם היקר ביותר והמאובזר ביותר הוא דגם אבסולוט.

דייסון V15 אבסולוט

 • מגיע עם פילטר שמסוגל לסנן חלקיקים בגודל של 0.1 מיקרון.
 • עוצמת יניקה של 240AW.
 • מגיע עם אלומת לייזר שמאפשרת לראות את האבק
 • חיישן שמזהה את האבק, מודד אותו ומחלק את האבק לפי גודל החלקיקים – כולל תצוגה על הצג. בהתאם, השואב קובע את עוצמת השאיבה. המצב עובד על 3 מברשות: המברשת הרגילה, מברשת הפלאפי ומברשת המיני.
 • אפשר לעבור לשואב ידני בלי להחליף אביזר: בתוך המוט הארוך של של השואב מסתתרת מברשת קטנה מובנית.
 • מגיע עם מפרק שמאפשר לשאוב מתחת לספות או מקומות נמוכים. את המפרק אפשר לחבר בין המיכל לבין המוט, ואז לשאוב ב-90 מעלות ואפילו יותר.
 • מגיע עם שתי מברשות גדולות.
 • מגיע עם תחנת עגינה ניידת (למי שלא רוצה לקדוח תחנת עגינה בקיר).
דייסון V15 טוטאל קלין

 • מגיע עם פילטר שמסוגל לסנן חלקיקים בגודל של 0.3 מיקרון.
 • עוצמת יניקה של 240AW.
 • מגיע עם אלומת לייזר שמאפשרת לראות את האבק.
 • חיישן שמזהה את האבק, מודד אותו ומחלק את האבק לפי גודל החלקיקים – כולל תצוגה על הצג. בהתאם, השואב קובע את עוצמת השאיבה. המצב עובד על 2 מברשות: המברשת הרגילה, מברשת הפלאפי ומברשת המיני.
 • מגיע עם שתי מברשות גדולות – טורק + פלאפי (וכמובן מברשת מיני)

דייסון V15 אנימל

 • מגיע עם פילטר שמסוגל לסנן חלקיקים בגודל של 0.3 מיקרון.
 • עוצמת יניקה של 230AW.
 • חיישן שמזהה את האבק, מודד אותו ומחלק את האבק לפי גודל החלקיקים – כולל תצוגה על הצג. בהתאם, השואב קובע את עוצמת השאיבה. המצב עובד על 3 מברשות: המברשת הרגילה, מברשת הפלאפי ומברשת המיני.
 • מגיע עם מברשת גדולה אחת – טורק (וכמובן מברשת מיני).

אוהבים עדכוני טכנולוגיה? לחצו להצטרפות לקבוצת הפייסבוק שלנו >> 

כמו בסדרות קודמות, דגם אבסולוט הוא היוקרתי ביותר בסדרה – והוא כולל גם את המנוע הכי חזק, גם טכנולוגיית לייזר, גם את כל האביזרים וגם עמדת טעינה.

דייסון V11 אבסולוט יקר יותר מ-V11 אנימל

למעשה, כיום המחיר של דגם DYSON V15 ANYMAL עומד על 3,000 ש"ח באתר הרשמי של דייסון בישראל – כך שהוא זול יותר מדייסון V11 אבסולוט אקסטרה פרו, שמחירו כ-3,300 ש"ח…

המשמעות היא שצרכן צריך לבחור אם לקנות דגם מתקדם מהסדרה הקודמת או את הדגם הפחות מתקדם מהסדרה החדשה… לשם כך צריך להבין מה בעצם ההבדלים. בדייסון אומרים כי בדגם דייסון V15 אנימל הם אמנם לא שילבו את טכנולוגיית הלייזר, אבל עדיין הוא השאיבה שלו חזקה יותר ב-30% מהשאיבה של דגם V11, ובנוסף יש לו יכולת למדוד את כמות האבק שנשאבה.

האם זו סיבה מספקת לקנות אותו? זו כבר החלטה אישית. מומלץ להיכנס לכתבה המלאה שפרסמנו באתר פואנטה השוואה בין דייסון V15 לדייסון V11 – מה ההבדל בין שואבי דייסון.

לראשונה – מברשות חדשות

אחת הבעיות שבדרך כלל צרכנים נתקלים בהן בשואבי אבק הוא שהשיער שנשאב נתפס במברשת – בין אם מדובר בפרווה של בעלי חיים ובין אם שיער אנושי. הפעם, במקביל להשקת דייסון V15, החברה גם משנה ומשפרת חלק מהמברשות.

מברשת מיני

דייסון V15

מברשת המיני עברה שינוי בעיצוב והיא כעת מגיעה בצורת חרוט, ובנוסף המבנה הפנימי שלה השתנה כך שהשיער לא נתפס במברשת אלא נשאב מיד פנימה למיכל של השואב.

מברשת טורק

המברשת החובטת שונתה כך שהשיער שנשאב מחליק ישירות פנימה. בדייסון קוראים למברשת הזאת מברשת Anti-Tangle. מדובר במברשת חובטת ממונעת ששואבת שיער בזריזות, מונעת את הסתבכותו במברשת ומרוקנת את השיער ישירות לתוך מיכל האיסוף.

בשורה התחתונה – האם דייסון V15 הוא שדרוג משמעותי לדייסון V11?

בקרוב מאוד נפרסם בפואנטה את סקירת דייסון V15, אבל עבור מי שמתלבט כבר עכשיו – ננסה לסכם.

כיום יש בישראל מגוון רחב מאוד של שואבים נטענים, ביניהם למשל שואב שוטף שיאומי G10, שהוא שואב נטען הרבה יותר זול מדייסון.

לכן, דייסון חייבת להמשיך ולחדש כל הזמן, ולהצדיק את המחירי הגבוה שהיא גובה.

פואנטה בטלגרם

מי שרוצה לקבל כאן את כל החבילה שיש לדייסון להציע, יצטרך להשקיע בדגם היקר DYSON V15 ABSOLUTE – והדגם הזה עולה 3,600 שקל.

דייסון לא מציעה כאן שואב שוטף, וזה חיסרון.

חיסרון אחר הוא שהשואב לא עומד בזכות עצמו – ויש כיום שואבים שכן עומדים לבד.

חיסרון שלישי הוא שצריך כל הזמן ללחוץ על המתג כדי שהשואב יעבוד. את כל אלה דייסון לא שיפרה בדגם הזה של דייסון V15, וחבל.

מצד שני, אין בכלל ספק שהשואב הוא שואב מעולה, הוא שואב את חלקיקי האבק הזעירים ביותר והעובדה שתאורת הלייזר מאפשרת לראות אבק שלא חשבנו שקיים – בהחלט משדרגת את החוויה (יש גם שואבים אחרים שיש להם תאורה, גם אם לא תאורת לייזר).

חשוב לדעת שאם יש לכם דגם קודם של דייסון, תוכלו לשדרג אותו באביזרים החדשים, כמו החלק המפרקי שמאפשר שאיבה ב-90 מעלות או מברשת מיני בצורת חרוט.

ההחלטה אם לקנות שואב דייסון V15 בסופו של דבר נובעת מהתקציב האישי ומהצרכים היומיומיים שלכם. מה שבטוח, מדובר בהימור בטוח על שואב איכותי שישמש אתכם שנים רבות.

רוצים לקרוא עוד על מוצרי דייסון? היכנסו לכתבות

היה לכם מעניין? תהיו נחמדים, פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל… 

היה לכם מעניין?
פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל..

 
מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!   

   

  קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

  דפנה הראל כפיר
  דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
  תגובות: 0

  נגישות