איך מתבצעת הסרת כתמים ממזרון?

איך מתבצעת הסרת כתמים ממזרון?

ניקוי מזרן הוא עסק מאתגר. את האבק אפשר לשאוב, אבל איך מתמודדים עם הסרת כתמים ממזרון? היכנסו לכתבה

הסרת כתמים ממזרון
(תוכן מקודם)

כל אדם יודע ששנת לילה טובה היא חשובה וחיונית. אצל ילדים שנת לילה איכותית נחוצה לצורך התפתחות תקינה ואצל מבוגרים שנת לילה טובה ואיכותית מאפשרת לתפקד בצורה טובה יותר במהלך היממה. אם המזרן שלכם מלוכלך או מוכתם, ייתכן שיש על המזרון וירוסים, בקטריות, פטריות, עובשים ועוד. מן הסתם, יש כאן פוטנציאל לפגיעה בבריאותכם דווקא במקום שבו לא הייתם מעלים על דעתכם שקיים סיכון, ולכן כדאי להקדיש מדי פעם זמן ומחשבה לנושא של ניקוי מזרונים מקצועי. כמובן, אפשר גם לנסות לנקות את המזרון באופן עצמאי – אך זה עסק די מאתגר.

ניקיון מזרון – לא דבר פשוט

באופן שוטף, רצוי להשתמש בשעוונית (בעיקר כשמדובר במיטת ילדים) ובמצעים איכותיים, על מנת שהמזרון ייחשף עד כמה שפחות לאבק ולכלוך. אולם, לא פעם גם כאשר משתמשים במגני מזרון ובמצעים איכותיים, המזרון עדיין לא מספיק נקי.

בין אם מדובר במזרן יחיד או בניקוי מזרון זוגי, ניקיון מזרון איננו דבר פשוט לביצוע הן מבחינה פיזית והן מבחינת השגת תוצאות טובות.

המזרון כבד ויש צורך לנקות ולייבש אותו ולאחר מכן להפוך אותו ולחזור על התהליך. לא תמיד ניתן להסיר כתמים ממזרונים באמצעות חומרי ניקוי שגרתיים ופעולות ניקוי רגילות.

כיצד מנקים מזרונים?

לעיתים ישנם מזרונים שכבר אי אפשר להציל. כך לדוגמא: ישנם אנשים שמנסים לנקות את המזרון שלהם באופן אגרסיבי כאשר הם משתמשים בהמון מים. המים חודרים אל תוך המזרון וגורמים להתעפשות החומרים שמצויים במזרון ולצמיחה מואצת של עובש בחלקי המזרון הפנימיים ועל כן, יתכן מאוד שבמצב הזה כבר בלתי אפשרי להציל את המזרון.

יש לנקות מזרון בכמות קטנה של מים ולייבש אותו בצורה מואצת באמצעות שואב רטוב, מייבש שיער או פשוט בשמש. חומר הניקוי הטוב ביותר עבור ניקוי מזרונים הוא חומר ניקוי קל כגון: נוזל או בקשת כביסה, שמערבבים עם מעט חומץ לבן בתוך מעט מים חמימים.

כיצד מנקים כתמים ממזרונים?

כאשר יש כתמים במזרון, חשוב מאוד לפעול מהר ובזהירות. ישנן שיטות ביתיות שונות הרלוונטיות לניקוי כתמים במזרונים.

כך למשל, כשמדובר בכתמי נוזלים, יש לספוג ראשית את מירב הנוזלים באמצעות טפיחות עדינות עם מטלית.

כתמי דם או שתן ניתן להסיר באמצעות מי חמצן. יש לטפוח בעדינות על הכתם במטלית ספוגה במי חמצן.

אם מדובר על כתמי קיא או צואה, יש לאסוף את מירב הלכלוך והנוזלים שניתן, ולאחר מכן לנסות לנקות את המזרון באמצעות מי חמצן או באמצעות תמיסת הניקוי הביתית שהוזכרה.

כתמי תה וקפה יש להסיר בתמיסת ניקוי באופן מקומי ובשפשוף עדין רק לאחר שמסירים את כל הנוזל שנשפך.

כאמור, לא קל לנקות מזרונים ולא פעם השיטות ביתיות לא מספקות את המענה הטוב ביותר.

אם אתם זקוקים לניקיון יסודי של המזרון שלכם, מומלץ לבחור שירות ניקוי מזרונים בבית הלקוח המוצע על ידי חברה מקצועית, אמינה ומנוסה בתחום.

1
נגישות