אקספון תשיק חברת סלולר שישית בעוד כחמישה חודשים

אקספון תשיק חברת סלולר שישית בעוד כחמישה חודשים

כניסתה של אקספון לתחרות יכולה לתת משקל נגד לרצון השחקניות הגדולות להעלות מחירים, ואולי היא תהיה גולן טלקום הבאה

אחרי חודשים ארוכים של דיבורים – היום נמסרה ההודעה הרשמית: שחקנית שישית תצטרף אל חברות הסלולר שמחזיקות רשתות.

מדובר בחברת אקספון 018, שכיום מציעה שירותי אינטרנט ושיחות בינלאומיות.

החברה, אשר נמצאת בבעלותו של איש העסקים חזי בצלאל והמנכ"ל שלה הוא יעקב נדבורני (שהיה בעבר מנכ"ל הוט מובייל), לא פרסמה הודעה רשמית. עם זאת, בעבר נאמר כי היא תציע מחירים נמוכים ומבצעים אטרקטיביים. מאחר שהיא מציעה גם שירותי אינטרנט ושיחות בינלאומיות – ייתכן שתציע חבילות משולבות.

עם הצטרפותה, יוכלו הצרכנים לבחור בין החברות הוותיקות – פלאפון, סלקום ופרטנר, לבין החברות החדשות יותר יותר בשוק – הפעילות בו מאז רפורמת הסלולר ב-2012: הוט מובייל, גולן טלקום (שנרכשה ע"י אלקטרה צריכה), רמי לוי תקשורת ו- 012 סמייל (השייכת לפרטנר). בנוסף, ישנם מותגי סלולר נוספים ששייכים ברובם לחברת פלאפון, כמו המותג של של קרביץ (קרביץ מובייל) או המותג PMOBILE שמשותף לפלאפון ורשת באג.

ומה לגבי המחירים? כזכור, לאחרונה אישרה הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד מיכל הלפרין, את מכירת גולן טלקום לחברת אלקטרה צריכה. זאת, כשהיא מחייבת אותה להעניק מבצעי עומק עד סוף השנה.

מה יהיה אחר כך? מנכ"ל גולן טלקום, גיל שרון, רמז בשידור בגלי צה"ל למתחרות להעלות את מחיריהן, וקיים סיכוי שזה יקרה (את דעתי על התנהלותו של שרון אתם מוזמנים לקרוא כאן).

עם זאת, כניסתה של אקספון לתחרות יכולה לתת משקל נגד לרצון השחקניות הגדולות להעלות מחירים, ואולי היא תהיה גולן טלקום הבאה. 

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות