Yi: מצלמה טובה לרכב במחיר שפוי

Yi: מצלמה טובה לרכב במחיר שפוי

מאת: צחי הופמן

מצלמת רכב יכולה להתגלות כמאוד שימושית במקרים של תאונה או ויכוח עם שוטר. חברת Xiaoyi (שִיוהֶיי), המזוהה בסימון Yi, השיקה לאחרונה ברשת באג את מצלמת הרכב הראשונה שלה: Dash Camera שמביאה עמה בשורה מבחינת התמורה בעד הכסף.

ממשק: פשוט וללא מגע

ה-Yi מגיעה עם מסך בגודל 2.7 אינץ' (לא מגע) הכולל ממשק פשוט. הפעלת המכשיר דורשת סריקת ברקוד מהסמארטפון (הרחבה בהמשך) ומיד לאחר מכן אפשר להתחיל להשתמש במצלמה. המצלמה מתחילה לצלם באופן אוטומטי כאשר מניעים את הרכב. מפתיע לטובה שכבל ההטענה הוא USB, כך שניתן לחבר אותו בקלות למפצלים שונים המטעינים גם את הסמארטפון. המצלמה נכבית באופן אוטומטי מספר שניות לאחר כיבוי הרכב. הממשק עצמו בנוי מאייקונים וכפתורים פיזיים, המאפשרים להגדיר את רזולוציית הצילום, הפעלה או כיבוי המיקרופון ושאר ההגדרות.

צילום: זווית רחבה מאוד

המצלמה כוללת עדשה עם זווית צילום רחבה מאוד של 165 מעלות, אשר מכסה בצורה טובה את הכביש. רזולוציית הצילום עומדת על Full HD עם 60 פריימים לשנייה או 1296p עם 30 פריימים לשנייה. איכות צילום הווידיאו ביום מוצלחת ומאפשרת לזהות לוחיות רישוי או להשתמש במצלמה עבור צילומי נופים בזמן הנסיעה, אבל לא כדאי לצפות לאיכות סופר חדה כמו במצלמות וידיאו בסמארטפונים היקרים. הצילום בלילה בינוני ומטה, לא קל לזהות בו לוחיות רישוי אם בכלל. מפתח הצמצם הוא F1.8.

אחסון ושמירה: זיכרון חכם 

ה-Yi יודעת לזהות זעזועים שהרכב עובר ולשמור את הצילום בנפרד מהקלטות הרגילות, כך שהוא לא יימחק בטעות. המצלמה שומרת את ההקלטות על כרטיס הזיכרון. היא מוחקת את ההקלטות הישנות יותר עם החדשות, כך שלא צריך לדאוג שלא יישאר מקום בכרטיס.

התראות: שגויות ומבלבלות

ה-Yi כוללת מערכת בשם ADAS – ראשי תיבות של Advanced Driver Assistance System – ערכת סיוע מתקדמת לנהג. הטכנולוגיה הזו מנתחת נתונים כמו מהירות ומרחק מהרכב שלפנים ומשמיעה התראות קוליות (באנגלית) במקרה של סטייה מהנתיב או נהיגה קרובה מדי לכלי הרכב שמלפנים. מדובר בעצם בגרסה נחותה מזו של חברת מובייל איי הישראלית, רק שבניגוד למובייל איי, התכונה הזו עובדת רע מאוד. היא מתריעה לעיתים קרובות על רכב קרוב מדי, גם כשעומדים ברמזור ושום רכב לא זז. רוב ההתראות היו שגויות. התכונה הזאת לא רק לא מוצלחת, אלא גם מחייבת להוריד את רזולוציית הצילום לגרסת 30 פריימים מ-60 פריימים לשנייה.

אפליקציה ו-Wi-Fi: שימושי ויעיל

ב-Dash Camera קיימת טכנולוגיית WiFi, אשר קשה למצוא בדגמים מתחרים. המטרה כאן היא לאפשר חיבור פשוט לאפליקציה בסמארטפון עבור הגדרות שונות במכשיר והעתקה אוטומטית של סרטונים ישירות לסמארטפון, מבלי להוציא את כרטיס הזיכרון מהמצלמה. דבר זה מאפשר לשתף את התוכן המעניין ברשתות החברתיות, אם במקרה צולם אירוע מיוחד בכביש. מדובר בדרך נוחה מאוד, שעובדת היטב. בצורה הזו גם ניתן לבצע עדכוני תוכנה למצלמה, מבלי שצריך לחבר אותה למחשב בבית.

בשורה התחתונה: פתרון טוב יחס למחיר

בשורה התחתונה, למרות שתוכנת ה-ADAS היא פתרון שלא עובד ולמרות איכות הצילום הבינונית בלילה, עדיין מדובר בפתרון הטוב ביותר ברמת המחיר הזו. מי שלא מחזיק מצלמת רכב, כדאי שיחשוב על המוצר של Yi ככזה שעדיין יאפשר לו לשמור על שקט נפשי בנהיגה.

לצפייה בסרטון שצולם במצלמה: https://www.youtube.com/watch?v=ZHGOzFqFbbk

מחיר: 450 שקל ברשת באג

הסקירה פורסמה במקור בבלוג The Gadget Reviews של צחי הופמן: https://app.bitly.com/default/bitlinks/2buRhoD

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות