איזה סופר הכי זול לקראת פסח ואיפה לא כדאי לקנות? בדיקת המועצה לצרכנות

איזה סופר הכי זול לקראת פסח? בדיקת המועצה לצרכנות

השנה יותר מתמיד הצרכנים שואלים את עצמם איזה סופר הכי זול לקראת פסח. המועצה לצרכנות בדקה סל של קרוב ל-60 מוצרים וחזרה עם תשובות לא מאוד מפתיעות

רשת מזון הכי זולה
מצד אחד, השנה ליל הסדר יהיה במתכונת מצומצמת בגלל הקורונה והגבלות התנועה, כך שלא צריך להשתולל עם קניות לפסח. מצד שני, יש כמיליון מובטלים ומאות אלפי עצמאים ללא הכנסה – כך שכל שקל חשוב. לכן, הבדיקה איזה סופר הכי זול לפסח של המועצה לצרכנות חשובה במיוחד.

הרכב הסל לפסח של המועצה לצרכנות כולל קרוב ל-60 מוצרים, ובהם מצות, יין, ירקות, פירות, חומרי ניקוי ועוף. כמובן, הסל הזה לא מייצג את כל סלי הקניות של כל הצרכנים, אלא מנסה לקלוע למוצרים הכי נפוצים שככל הנראה נמצאים בסלי הקניות של רוב הצרכנים.

קבלו את כל העדכונים החמים גם בטלגרם של פואנטה >

הצטרפו לקבוצת "עדכוני קורונה" של פואנטה בפייסבוק >

נזכיר כי יש להשתמש במסכה בכל יציאה למרחב הציבורי, למשל לצורך קניות בסופרמרקט, צריך להשתמש במסכה.

איזה סופר הכי זול לפסח? אין הרבה הפתעות

כפי שאפשר לראות מההשוואה של המועצה לצרכנות, הכי זול לעשות קניות לפסח ברמי לוי והכי יקר ברשת מגה בעיר. הפער בין רמי לוי למגה בעיר עומד על 132 ש"ח(!).

גם בהשוואה שבדקה איזה סופר הכי זול בתקופת הקורונה שפורסמה כאן לפני שבועיים, רמי לוי היה הכי זול לפי בדיקת המועצה לצרכנות.

פואנטה

גם שופרסל דיל היא רשת יקרה – וחשוב לדעת את זה דווקא בימים האלה שבהם היא מככבת בהודעות של משרד הכלכלה על סל מוצרים קבוע. הפער בין רמי לוי לשופרסל דיל עומד על 51 שקל עבור הסל הספציפי הזה.

השוואת מחירים לפסח 2020 של המועצה לצרכנות 

שם הרשת מחיר בשקלים
רמי לוי 525
ויקטורי 544
יינות ביתן 563 
יוחננוף 570
שופרסל דיל 576
חצי חינם 616
מגה בעיר 657

רמי לוי: סל הקניות הזול ביותר

כאמור, באופן לא מפתיע, השוואת המחירים מגלה שהכי זול לעשות קניות לפסח ברמי לוי. סל המוצרים שנבדק עולה שם  525 שקל. מעניין לראות שמדובר בהתייקרות בהשוואה לסל בשנה שעברה, ועדיין רמי לוי הוא רשת השיווק הזולה ביותר לקראת החג.

נזכיר כי רמי לוי האריך את שעות הפעילות. רבים שואלים אם הוחלט על פתיחת סניפי רמי לוי 24 שעות, אך התשובה נכון לעכשיו שלילית.

עם זאת, כפי שפרסמנו במדור קניות ומבצעים כאן באתר הצרכנות פואנטה, משרד הכלכלה הגיע לסיכום שלפיו יימכר סל קבוע ברמי לוי במשלוח מהיר. הסל כולל מוצרים בסיסיים וההתחייבות היא למשלוח תוך 72 שעות. היכנסו לכתבה כדי לקרוא פרטים על הרכב ומחיר סל קבוע ברמי לוי.

איזה סופר הכי זול לפסח? גם ויקטורי מפתיעה

השוואת המחירים של המועצה לצרכנות הבודקת איזב סופר הכי זול לקראת פסח מגלה שרשת ויקטורי ממוקמת במקום השני מבין הרשתות שנבדקו. ויקטורי לא מאוד רחוקה מרמי לוי ושם סל הקניות לפסח נמכר ב-544 שקל.

שופרסל: שופרסל דיל יקרה יחסית

הרשת הגדולה ביותר בארץ היא שופרסל, והיא מחולקת למספר רשתות, ביניהן שופרסל דיל (שנחשבת זולה), שופרסל שלי (שסניפיה נמצאים בתוך השכונות והם יקרים), ושופרסל אונליין (שם המחירים זהים לשופרסל דיל).

הבדיקה מגלה כי למרות התדמית הזולה של שופרסל דיל, מדובר ברשת יקרה יותר מהמתחרות. למעשה, לפי השוואת המועצה לצרכנות שופרסל דיל יותר יקרה מרמי לוי, מיוחננוף, מרשת ויקטורי ומיינות ביתן – לפחות בסל שנבדק.

היתרון של שופרסל הוא הפריסה הארצית הרחבה שלה. בנוסף, עשרות סניפי  שופרסל פתוחים 24 שעות ביממה – והיא רשת המזון היחידה שיש לה כל כך הרבה סניפים שפתוחים כל הלילה.

נזכיר כי משרד הכלכלה הבטיח כי אפשר יהיה לקנות סל בסיסי קבוע בשופרסל במשלוח מהיר. המטרה הייתה שהסל הזה יהיה זמין עוד לפני פסח, אך שופרסל עדיין לא פרסמה את הרכב הסל, וזה כבר לא יקרה לפני החג.

כך תוזילו את הקניות בסופר

חשוב לציין כי הסל לא לוקח בחשבון את המותג הפרטי. המותג הפרטי של רשתות המזון הגדולות מקיף את כל הקטגוריות, החל מחיתולים או תחליף חלב שופרסל בייבי שנמכר ברשת שופרסל ועד מוצרי מזון ומוצרי ניקוי.

כפי שפרסמנו כאן במדור השוואות מחירים בפואנטה, בדיקת אתר CHP עבור פואנטה גילתה שרכישת מוצרי הניקיון של המותג הפרטי יכולה לחסוך עשרות אחוזים בקנייה – בין אם מדובר במותג הפרטי של רמי לוי ובין אם במותג של שופרסל.

המחירים עלו מהשנה שעברה

בשנה שעברה המועצה לצרכנות השוותה את המחירים של סל מוצרים זהה לזה שהיא מפרסמת השנה, כך שאפשר גם לבדוק מה קרה למחירים. התשובה כנראה לא תפתיע אתכם. מוצרים רבים התייקרו.

ההתייקרות הזאת בולטת בחומרי הניקוי (מטליות של ניקול זינקו בקרוב ל-40%), בירקות ופירות ובמוצרי העוף.

הנה כמה דוגמאות (מקור: המועצה לצרכנות).

השוואת מחירים לפסח

נזכיר כי כאן בפואנטה הצבענו על התייקרות של מוצרי הניקוי ותכשירי החיטוי עוד בתחילת פברואר, כאשר מגפת הקורונה הייתה בראשיתה.

 

מדובר בהתייקרות חדה מאוד של עשרות אחוזים.

החשש הוא שיצרניות חומרי הניקוי וגם רשתות השיווק ישאירו את המחירים הגבוהים הללו כמחירים קבועים.

כמובן, מומלץ מאוד להשוות לא רק את מחיר המוצרים אלא גם את תכולת האריזה, מפני שרק השוואה כזאת יכולה לאפשר לכם לקבל החלטה מושכלת לגבי המחיר האמיתי של המוצר.

אפשר להזמין ישירות מהיצרנים ומהיבואנים

נזכיר כי לאחרונה קמו כל מיני יוזמות של שיווק ישיר לצרכנים – כך שאפשר לפצל את הקנייה.

כך למשל, מי שנוהג לקנות מוצרי חלב של תנובה יכול להזמין דרך תנובה אונליין ישירות הביתה. פרטים בכתבה על תנובה אונליין.

בנוסף, לפני מספר ימים הוקם אתר ששמו The Online Store על-ידי חברת שסטוביץ'. שסטוביץ' היא יבואנית קולגייט, ברילה, טונה ריו ועוד מספר רב של מוצרים – והיא משווקת אותם ישירות לצרכנים תוך הבטחה למשלוח מהיר. פרטים בכתבה על The Online Store.

אתר אחר הוא אתר "נביעות ועוד", שבו אפשר להזמין ישירות את כל המשקאות של החברה המרכזית – ביניהם קוקה קולה, מים מינרלים, בירות קרסלברג וטוברג, מיץ פריגת ועוד. האתר החדש של נביעות נמצא בכתובת shop.neviot.co.il.

היה לכם מעניין? עבדנו קשה, אז פרגנו לנו בלייק… זה חשוב לנו!

היה לכם מעניין?
לחצו כאן  ופרגנו לנו בלייק. זה קל... 

עוד מידע על קורונה בפואנטה

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות