תרומות לחיילים בודדים: מארוחות חמות, דרך ריהוט ועד כסף - כאן תוכלו לתרום

תרומות לחיילים בודדים: מארוחות חמות, דרך ריהוט ועד כסף – איפה תוכלו לתרום?

לא קל להיות חייל בודד. צה"ל אמנם מספק מעטפת תומכת, אבל אותם צעירים ללא משפחה זקוקים לתמיכה נפשית וכספית. תרומות לחיילים בודדים באות לידי ביטוי בדרכים רבות

תרומות לחיילים בודדים

כמה קשה להיות חייל בודד. לחזור מהבסיס אחרי שבועיים מפרכים מבלי שהמשפחה קופצת עליך בחיבוקים. לחזור מהצבא לבית ריק כדי ולהכין לבד ארוחה, לכבס לבד את המדים ולצאת ביום ראשון לבסיס בלי חיבוק. כ-6500 חיילים בודדים משרתים בצה"ל. יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה הוא יום שבו יותר מכל יום אחד אנו מרגישים חובה מוסרית לגמול להם. צה"ל אמנם דואג לחיילים הבודדים לצרכיהם הבסיסיים, אבל כל תרומה נוספת מתקבלת בברכה. פואנטה מביאה מידע על מספר יוזמות שמאפשרות לכולנו לתת תרומות לחיילים בודדים.

תרומות לחיילים בודדים

חייל בודד הוא לא רק חייל שמשפחתו אינה חיה בישראל. למעשה, חיילים בודדים מתחלקים לכמה קבוצות:

חייל בודד מובהק:

 • חייל שהוריו מתגוררים באופן קבוע בחו"ל והוא עלה לארץ בגפו.
 • חייל שהוריו היגרו לחו"ל.
 • חייל שהוריו יצאו לשליחות בחו"ל לתקופה של חצי שנה ומעלה.

חייל חסר עורף משפחתי:

 • חייל שאין לו כל קשר עם הוריו.
 • חייל הנמצא בקשר עם הוריו, אך אין לו כל אפשרות להתגורר עמם והם אינם משמשים עבורו תא משפחתי מתפקד ותומך. בין חיילים אלה יש לא מעט חיילים חרדים או חרדים לשעבר.
 • חייל שהתגורר אצל משפחת אומנה עד גיל 18 והוחלט כי צרכיו הטיפוליים מחייבים את המשך שהייתו במשפחת אומנה (בכל מקרה לא מעבר לגיל 21), עשוי במקרים מסוימים להיות מוכר כחייל בודד, בכפוף לכללי הצבא.

חיילים בודדים נתקלים בקשיים מסוגים שונים, החל מקושי כלכלי, דרך התמודדות עם חיי היומיום (למשל ארוחות בסופי שבוע או כביסה) ועד בדידות וקשיים רגשיים.

לכן, תרומה לחיילים בודדים יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות רבות, החל מתרומת ציוד או ריהוט ועד תרומה כספית לעמותות שמטפלות בחיילים בודדים.

המרכז לזכרו של מייקל לוין לסיוע לחיילים בודדים

המרכז לזכרו של מייקל לוין לסיוע לחיילים בודדים הוקם על שמו של מייקל לוין זכרו לברכה. מייקל נפל במלחמת לבנון השנייה בשנת 2006.

מייקל היה חייל בודד אשר עלה לארץ מפילדלפיה שבארה"ב. בשנת 2004 התגייס לחטיבת הצנחנים. בקיץ 2006, מייקל קיבל חופשה כדי לבקר את משפחתו. כאשר שמע שפלוגתו נכנסת ללבנון, קיצר את חופשתו וטס חזרה לישראל כדי להילחם. מייקל נהרג ב-1.8.2006 מירי צלף בכפר עית'א אל-שעב, כשהוא בן 21 בלבד.

המרכז לחיילים בודדים הוקם בעקבות חזונו של מייקל ליצור קהילה חמה ותומכת.

מייקל שיתף את ציקי אוד, אביו המאמץ, בחלומו לפתוח מרכז שיהווה מקום מפגש לחיילים בודדים שבו יוכלו לחלוק חוויות, לערוך ארוחות משותפות ולקבל עזרה וייעוץ במהלך שירותם הצבאי.

לאחר נפילתו, הגשים ציקי, יחד עם חבריו של מייקל את חלומו והקימו את "המרכז לחיילים בודדים ע"ש מייקל לוין".

היום המרכז תומך באלפי חיילים בודדים.

למרכז שני סניפים – האחד בירושלים והשני בתל אביב.

פרטים ליצירת קשר:

 • ירושלים – info@lonesoldiercenter.com 02-502-2211
 • תל אביב – telaviv@lonesoldiercenter.com 03-560-1931
 • אתר: https://lsc.org.il

 

קרן בנג'י הילמן, הבית של בנג'י

קרן בנג'י הילמן נוסדה לזכרו של רס"ן בנג'י הילמן ז"ל, אשר נהרג בכפר הלבנוני מרון א-ראס בתחילת מלחמת לבנון השנייה ב-20 ביולי 2006. מתוך השאיפה לעשות מעשה משמעותי לזכרו, הקימו המשפחה והחברים את קרן בנג'י הילמן לעזרה לחיילים בודדים.​

לאחר מחקר, החליטה העמותה להקים את הבית של בנג'י – בית לחיילים בודדים לוחמים. הבית משמש גם מרכז הכוונה וליווי לכלל החיילים הבודדים. הבית של בנג'י נפתח בתחילת 2013, ועם השנים הורחב. במענה לקריאה לספק מענה לעוד חיילים בודדים, קרן בנג'י הילמן הוסיפה בסוף 2014 קומה שלמה לבית. שלב 2 של הבית אשר כלל הוספת 27 חדרים, ושיפוץ המטבח ומרכז ההכוונה והליווי, הושלם בספטמבר 2016. שלב 3 של הבית כלל פתיחת אגף חדש עם חדרים לעוד 12 לוחמים בודדים.

הבית מציע לכל חייל וחיילת חדר ממוזג משלהם, עם חיבור לכבלים ולאינטרנט אלחוטי למשך כל שירותם הצבאי. החיילים נהנים מארוחות ביתיות ומשירותי כביסה (ע"י מתנדבים), חולקים מועדון, ספריה ופעילויות פנאי. ​ זאת, כחלק מהחזון שלכל חייל בודד לוחם במהלך שירותו בצה"ל יהיה בית לחזור אליו, ולאחר השחרור מהצבא יוכל להשתלב באזרחות ולהצליח.

הבית של בנג'י ומרכז ההכוונה והליווי מנוהלים על ידי אנשי מקצוע. משימות רבות מבוצעות על ידי מתנדבים, כמו ישיבה בדלפק הקבלה של הבית, עזרה במטבח, גינון, התנדבות כ"משפחות כובסות" הדואגות לכביסה בכל פעם שהחייל מגיע הביתה.​

כעת, בניסיון להתמודד עם הביקוש, קיבלה הקרן החלטה לבנות בית נוסף עבור 93 חיילים קרביים בודדים. "אנחנו עובדים קשה לגייס את כל התקציב הנדרש לפרוייקט (עד עכשיו גייסנו כ-50% מהתקציב של 7,000,000$)", נכתב באתר.

הבית החדש ייבנה ברעננה, ליד הבית של בנג'י המקורי.​

פרטים ליצירת קשר

 

בית אלמוג שילוני לחיילים בודדים

בית אלמוג שילוני במודיעין הוא למעשה בשלב זה שתי דירות – האחת לחיילים בודדים והשנייה לחיילות בודדות.

הבית הוקם על בסיס ערכיו של אלמוג שילוני ז"ל, אשר נרצח על-ידי מחבל בתל אביב בשנת 2014. יסודות הבית והרציונל להקמתו הם ערכיו הבולטים של אלמוג והמוטו המרכזי: "כאלמוג היית בחייך. חי תחת המים, נסתר מכל עין. מחזק ומזין את כל הנושם סביבך".

בית אלמוג שילוני נחנך ב-25 במרץ 2015, ה' בניסן תשע"ה, בין היתר באמצעות תרומות לחיילים בודדים. הדירות מאובזרות ומעוצבות עד לפרטים הקטנים ומאפשרות לכל חייל ליהנות מפרטיות בחדר המוקצה לו למשך כל שירותו הצבאי. החיילים נהנים גם מדאגה למזון, ניקיון הבית ולבוש באמצעות אם בית. בבית מקפידים על שמירת השבת וכשרות.

בית אלמוג שילוני מתוכנן לפעול במתכונתו הנוכחית עד להקמתו של בית אלמוג שילוני הקבוע, אשר יכיל 108 חדרים לחיילים בודדים. הקרקע לבית זה תוקצה על ידי עיריית מודיעין השותפה באופן פעיל בפרויקט, אך לשם הבנייה והצטיידות כל תרומה תתקבל בברכה.

פרטים ליצירת קשר:

 

עמותת בית חם לכל חייל

אנו מסייעים בדרכים שונות: בראש ובראשונה, אנו מהווים אוזן קשבת ומספקים מידע אודות זכויותיהם. אנו מסייעים במציאת עבודה ומקום מגורים ועוזרים בהשגת מלגות לימודים. אנו מספקים סיוע כלכלי במשך כמה חודשים שלאחר השחרור עבור מאות חיילים משוחררים בשנה, רבים מהם בני המגזר החרדי, אשר במציאות הנוכחית, השחרור מצה"ל הוא משבר קשה מאד עבורם. מטרתנו היא, להקל עליהם, לסייע, ולהוות עוגן הנותן להם תחושה של סולידריות חברתית.

בין הפעילויות שעושה העמותה:

 • מציאת משפחות מאמצות
 • ליווי חיילים בודדים חולים ופצועים
 • טיפול בחובות החיילים לחברות הסלולר
 • סיוע בציוד ללוחמים לכל חטיבות החי"ר

פרטים ליצירת קשר:

 • אתר: www.baitcham.org.il
 • מייל: info@baitcham.org.il
 • טלפון: 02-5662105,  054-4746958

 

הבית הכי אחי

הבית הכי אחי, הממוקם בהרצליה, הוקם בסיוע נדיב של תורמים ומתנדבים. בבית מתגוררים 36 חיילים בודדים קרביים ותומכי לחימה מכל רחבי העולם.

הבית  מרוהט ומאובזר בטלוויזיה בכבלים, סוני, מכונות ומייבשי כביסה, אופניים חשמליות, עמדת מחשב, אינטרנט, מערכת שמע בסלון, מכונת קפה. הוא מספק אוכל חם, מוצרי מזון וחומרי גלם, מוצרי ניקיון, מצעים, מגבות.

פרטים ליצירת קשר:

היה לכם מעניין?
פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל..

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות