קשובים לצרכים שלהם: גל מכשירי שמיעה מציעה טכנולוגיה חדשנית לבני הגיל השלישי

קשובים לצרכים שלהם: גל מכשירי שמיעה מציעה טכנולוגיה חדשנית לבני הגיל השלישי

מכשירי שמיעה עברו מהפך בשנים האחרונות, הן מבחינת איכות השמיעה שהם מספקים והם מבחינת העיצוב המינימליסטי. חברת גל מכשירי שמיעה מציעה מגוון פתרונות לבני הגיל השלישי ובכלל

מכשירים בחברת גל מכשירי שמיעה

 

(תוכן מקודם)

ע"פ נתוני הלמ"ס משנת 2020, כ-700 אלף איש ברחבי ישראל, 12% מבני 20 ומעלה, מתקשים בשמיעה במידה כלשהי. שיעור המתקשים בשמיעה עולה עם הגיל: אם מעל גיל 65 כל אדם שלישי הוא אדם כבד שמיעה, הרי שבקרב בני 75 ומעלה מדובר כבר כמעט במחצית (46%) האנשים, שהם כ-174 אלף איש. ל-15% מבני 75 ומעלה, קרי כ-56 אלף איש, יש קושי רב בשמיעה או שאינם שומעים בכלל. עבור כל אלה, חברת 'גל מכשירי שמיעה' מציעה מכשירי שמיעה עם טכנולוגיה מתקדמת ועיצוב עכשווי.

 

הירידה בשמיעה עם העלייה בגיל נובעת מהזדקנות טבעית של מערכת השמע. מצב זה עלול לפגוע בתפקוד, לגרום למבוכה, להעמיק את תחושת הבדידות ולפגוע בדימוי העצמי ובביטחון. 'גל מכשירי שמיעה' שמה לעצמה למטרה לספק את השירותים הטובים ביותר למען ציבור כבדי השמיעה והחירשים בישראל, בדגש על בני הגיל השלישי.

עולם מכשירי השמיעה מתחדש ומשתכלל כל הזמן, אך עדיין חלק מאוכלוסיית כבדי השמיעה והחירשים בגיל השלישי לא מכירים את הפתרונות הקיימים בשוק, שיכולים לשפר משמעותית את איכות חייהם.

יהונתן רוט, מנכ"ל מכון 'גל מכשירי שמיעה', מספר על החשיבות של הגילוי המוקדם של בעיית השמיעה ועל הטכנולוגיות החדשות מכשירי שמיעה זעירים ואיכותיים.

השלב הראשון: גילוי מוקדם של בעיית השמיעה

מכשירי שמיעה
מכשירי שמיעה קטנים ואיכותיים. צילום: גל מכשירי שמיעה

 

בעוד שהזמן הממוצע של לקוח בקופות החולים לתאם בדיקת שמיעה יהיה בין 3-5 לחודשים, בגל מכשירי שמיעה ניתן להזמין תור לבדיקה מיידית, תוך ימים ספורים. למען רווחתם של בני הגיל השלישי, גל מכשירי שמיעה מציעים שירות מיוחד עד לבית הלקוח, שירות זה כולל ביקור בית פרטי של מומחה שמיעה שמבצע בדיקת שמיעה ויעוץ למכשירי שמיעה.

השירות גם פתוח למוסדות ודיורים מוגנים אשר מעוניינים בבדיקות שמיעה לדיירי הבית לאחר בדיקת השמיעה, ניתן להתאים לאזרח הוותיק את המוצר הנכון עבורו.

להלן חלק מהפתרונות המוצעים היום בתחום ומומלצים לבני הגיל השלישי.

מכשירי שמיעה נטענים

מכשיר שמיעה נטען הוא מכשיר שמיעה לכל דבר, אשר מופעל באמצעות טעינה בקלות רבה. כל הטענה כזאת מספקת למכשיר למעלה מ-24 שעות פעילות רצופות, כך שכל מי שמשתמש במכשיר יכול ליהנות מאורח חיים רגיל לחלוטין ולא צריך לעצור את החיים על מנת להטעין את המכשיר.

כך למשל ממליצים בחברה על מכשירי השמיעה מסדרת AQ ST הנטענים ומיוצרים בגרמניה על ידי יצרנית מכשירי השמיעה HANSATON.

גל מכשירי שמיעה - דגם AQ ST
דגם AQ ST: קטן ונטען

 

המכשירים זכו בכל פרסי הטכנולוגיה והעיצוב ולאחרונה גם בפרס איכות הסביבה והפכו להיות מכשירי השמיעה הירוקים המומלצים ביותר בעולם. הם בעלי טכנולוגיה לטעינה אלחוטית חוזרת של 24 שעות 7 ימים בשבוע ומצוידים במעבד השמיעה המהיר ביותר בעולם שמעניק להם את הצליל הטבעי ביותר מבין כלל המכשירים הקיימים.

מכשירי שמיעה בטכנולוגיה הולכתית

לכל כלל יש יוצא מהכלל, ובמקרה הזה יוצאים מאוד מהכלל, סך האנשים שסובלים מירידת שמיעה הולכתית ונזקקים לשיקום שמיעה קונדוקטיבי אינו גדול ומהווה בסך הכל כ6% מכלל הסובלים, אבל אין להקל ראש בבעיה וחשוב לדעת כי יש פתרון איכותי ומיוחד ואפילו אסטטי לבעיות מסוג זה.

בחברה ממליצים על יצרנית מכשירי השמיעה הלא קונבנציונליים BHM מאוסטריה. היא מפתחת מכשירי שמיעה קונדוקטיביים מיוחדים, אשר ממוקמים על גבי משקפיים, כובע ואפילו קשת ואינם מוכנסים לאוזן או משתמשים באוזן בכלל.

הטכנולוגיה החדשנית של BHM עוקפת את האוזן האנושית ומגיעה ישירות אל עצב השמיעה, וכל זה מבלי לפגוע או לחדור לגוף, הטכנולוגיה מיועדת לכל מי שסובל מירידת שמיעה בשילוב של דלקות אוזניים, רגישויות למכשירי שמיעה או אוזניות, מחלות, גידולים.

המכשירים מיוצרים בהזמנה אישית בהתאם לצרכים ולמידות של המשתמש ונחשבים לפתרון העל שאפילו יכול למנוע ניתוחים מיותרים.

מכשירי שמיעה שמותאמים לאנשים הסובלים מתופעת הטיניטוס

כ-16% מהאוכלוסייה הכללית סובלת מתופעה שבה הם שומעים צפצוף, רחש, זמזום וצלילים אחרים באוזן אחת או בשתיהן. ברוב המקרים מדובר בטינטון סובייקטיבי והשכיחות של התלונה הולכת ועולה עם הגיל, ועם הופעתה של ירידה בשמיעה.

לשם כך מספקת 'גל מכשירי שמיעה', פתרונות שמיעה שבמסגרתם האזרח הוותיק יכול להיעזר במכשיר שמיעה כמו דגם AQ 9 Sound ST, שיכול לסנן רעשי סביבה ומאפשר לקבל את הצליל הטבעי ביותר מבין כלל המכשירים הקיימים.

מכשירי שמיעה בעלי יכולת הגברה

יש מטופלים שסובלים מירידות שמיעה קשות מאוד ואפילו שמיעתם מוגדרת על סף שרידי שמיעה, לסובלים הללו יצרו בחברת מכשירי השמיעה את דגם הBEAT UP (המכשיר החזק ביותר לסוגו) שמאפשר הגברה של עד 132 דציבל, לשם השוואה עוצמת קול של רובה 16M הינה 135 דציבל, הוא מיועד אך ורק לכאלו שסובלים מירידת שמיעה חמורה ואינם יכולים לתפקד בלי מכשירי שמיעה בכלל.

פטנט שיחזור תדרים Restore Sounds™

ישנם מקרים רבים שבהם ירידת השמיעה בתדרים (צלילים) גבוהים הינה כה קשה עד שלמעשה המטופל אינו יכול לשמוע כלל את הצלילים האלו. לצורך כך פותחה טכנולוגיה מהפכנית בתחום מכשירי השמיעה אשר מאפשרת למשקמי השמיעה מסביב לעולם לראשונה להסיט את התדרים (הצלילים) שהאדם אינו שומע עוד לאזור "חי" באודיוגרמה ובכך לאפשר למשתמש לשמוע שוב את הצלילים החסרים.

מדובר בפריצת דרך משמעותית שהובילה לקפיצת מדרגה בכל הקשור לפיתוח טכנולוגיות חדישות בתחום האודיו, הרפואה ואפילו התחום הצבאי.

אנחנו משתמשים בטכנולוגיה כדי למנוע מהמטופל להיות בסיטואציה של סכנה ולא להגיב אליה, למשל כשיש סכנה בכביש או תינוק בוכה, אזעקה, לחצן מצוקה (כן, כל הצלילים האלו הם צלילים גבוהים אשר למרבית האוכלוסייה בעלת ירידת שמיעה יש בעיה לשמוע אותם).

גל מכשירי שמיעה - מכשיר שמיעה נטען
מכשיר שמיעה חכם מדגם Sound 9 ST

 

יהונתן רוט, מנכ"ל גל מכשירי שמיעה, מסכם: "חשוב לנו להעלות את המודעות לכלל הפיתוחים העומדים לרשות בני הגיל השלישי, ירידה בשמיעה אינה גזירה משמיים ואפשר לטפל בה ולחיות לצידה. קיימים כיום מכשירי שמיעה מתקדמים ומותאמים אישית לכל סוגי ורמות הלקויות. אנחנו קוראים לכל אזרח ותיק אשר מרגיש ששמיעתו נפגעה לא להזניח את הבעיה, להגיע לאבחון ולתת פתרון יעיל ואיכותי לבעיות השמיעה שלו".

1
נגישות