טיפול בוטוקס לנערות - מאיזה גיל והאם קיים סיכון?

טיפול בוטוקס לנערות – מאיזה גיל והאם קיים סיכון?

טיפול בוטוקס לנערות נעשה מבוקש מסיבות שונות, החל מטרנד הסרטונים בטיק טוק ועד השפעה שמגיעה מידועניות. אז מה חשוב לדעת?

בוטוקס לנערות

 

(תוכן מקודם)

טרנד ההזרקות ממשיך לצבור תאוצה בקרב נשים וגברים כאחד, אך בשנים האחרונות החל טרנד חדש של הזרקת בוטוקס בקרב נערות. טיפול בוטוקס קיבל אישור רשמי מה-FDA ומדובר בטיפול בטוח ויעיל המסייע לנשים ולגברים להילחם בפגעי ונזקי הזמן והגיל, לשמור על מראה רענן וצעיר וליהנות מאיכות חיים גבוהה. הרצון להישאר צעירים משותף לרבים באוכלוסייה, וכיום בעידן הרשתות החברתיות וצילומי הסלפי הבלתי פוסקים – נשים בכל הגילים, כולל נערות, נתונות להשפעה של טרנדים המוצגים לרוב על ידי הסלבס, והיקפי טיפולי הזרקת הבוטוקס ממשיכים לעלות ולשבור שיאים.

דימוי גוף אצל נערות והרצון ללוק המושלם

באופן כללי, מומחים לניתוחי פלסטיקה ואסתטיקה ממליצים לנשים לעבור טיפול בוטוקס החל מגיל 30, ומטרת הטיפול היא למנוע את הופעתם של קמטי ההבעה, בעיקר בחלק העליון של הפנים. יחד עם זאת, הפופולריות של הזרקת הבוטוקס הביאה לשינוי בגיל המטופלים והמטופלות, וכיום הרופאים המומחים מציעים הזרקת בוטוקס גם לפני גיל 30, בין היתר לנערות הצעירות, בהתאם לגנטיקה ולאחר אבחון מצב הפנים, העור והיווצרות הקמטים.

כאמור, בשנים האחרונות החל טרנד של טיפולי הזרקת בוטוקס גם בקרב הנערות, הגורמים לתופעה הם הפופולריות של הרשתות החברתיות והרצון של כל הנשים להישאר צעירות לנצח. גם העיסוק הבלתי פוסק בדימוי העצמי והמודעות הגוברת למראה החיצוני, כל אלו ועוד גורמים לנערות לפנות למרפאות האסתטיקה ולעבוד טיפולים שהיו שמורים עד לאחרונה בעיקר לנשים מעל גיל 30.

בנוסף, רוב הנשים, בטווח רחב של גילים, אוהבות להצטלם, ובעזרת הסמארטפון המשוכלל שלהן הן יכולות ליהנות מצילומי סלפי ללא הפסקה ובקליק מהיר לשתף את התמונה החדשה באינסטגרם, בפייסבוק וכו'.

במקביל, החל טרנד של צילומי סרטונים תודות לרשתות החברתיות החדשות ובראשן טיק טוק. נערות רבות, המעוניינות לפתח קריירה כמשפיעניות ואושיות רשת, רוצות להיראות במיטבן והן מוכנות להשקיע סכומי כסף רבים כדי לשפר את מראה העור והפנים וליהנות מלוק מנצח וזוהר, ללא קמטים.

ראוי לציין כי הסלבס משפיעות גם הן על הרצון אצל נערות להשיג את הלוק המושלם, לכן כבר בגיל צעיר הן עוברות טיפולים שונים, ביניהם טיפול בוטוקס להחלקת ולהעלמת קמטים בפנים.

מאיזה גיל ניתן לעבור טיפולי בוטוקס?

המומחים ממליצים על טיפול בוטוקס בסביבות גיל 30, הסיבה לכך היא שעור הפנים בגיל צעיר יותר עדיין אלסטי וחזק והשרירים עדיין לא התעייפו. עם זאת, יש מקרים בהם הרופא המומחה ימליץ על טיפול לפני גיל 30 כדי לטפל במצב אסתטי מוצדק. לכן, כל מקרה הוא לגופו ויש לעבור אבחון מקצועי ולהבין את משמעות והשלכות הטיפול אצל נערות ונשים צעירות מתחת לגיל 30.

אם הנערה מתעקשת והיא עדיין קטינה, נדרשת הסכמה מההורים לעבור את הטיפול. יש מצבים שבהם הנערה מתעקשת על טיפול בוטוקס מסיבות כאלו ואחרות, ובמצבים אלה הרופא המנוסה מבצע בדיקות מקיפות כדי לבחון האם יש סיכון לטיפולי ההזרקה ורק אם הוא משתכנע כי אין כל סיכון לנערה הוא יתחיל בפרוצדורה של טיפול הזרקת הבוטוקס והחומצה ההיאלורונית. אם הנערה בגיל מאוד צעיר, רופא מקצועי יסרב לטיפול וינסה לשכנע את הנערה לעבור טיפולי יופי ואסתטיקה אחרים שישפרו את המראה שלה ויחזקו אצלה את הדימוי העצמי.

חשיבות בחירת מומחה לטיפול בוטוקס

טיפול בוטוקס חייב להתבצע אך ורק על ידי כירורג פלסטי מומחה ומנוסה. הזרקת הבוטוקס מחייבת ידע אנטומי מעמיק והכרות עם מיקום שרירי הפנים, כלי דם ועצבים. כירורג פלסטי מומחה מודע לסיכונים ולסיבוכים האפשריים, יש לו שיטות יעילות להזרקת החומר ללא פיזור, במינון נמוך ובדיוק רב, ותוצאות הטיפול נשמרות לזמן ארוך יותר.

מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות