אמזון החזירה את השילוח המוזל לישראל (אך לא את מבצע משלוח חינם)

אמזון החזירה את השילוח המוזל לישראל (אך לא את מבצע משלוח חינם)

משלוח מאמזון הוא עסק מבלבל. אחרי המבצע של משלוח חינם לישראל, העלויות זינקו, ואילו עכשיו אפשר שוב לבצע משלוח לישראל במחיר שפוי. פואנטה עם חדשות השופינג

משלוח מאמזון
אם אתם חובבי קניות באמזון אבל שמתם לב כי משלוח מאמזון הופך את הקנייה ללא כדאית, תשמחו לשמוע שאחרי כמה חודשים של היעדר שילוח ואחר כך שילוח יקר מאוד – כעת יש שילוח במחיר מוזל מאמזון ארה"ב לישראל. זאת, אחרי שחזר השילוח המוזל מאמזון גרמניה או אמזון בריטניה. למעשה, אם לעשות סדר – לא מדובר בשילוח מוזל, אלא בשילוח במחיר סטנדרטי. השימוש במונח "מוזל" מתייחס להשוואה למחיר השילוח הגבוה שאמזון גבתה בחודשיים האחרונים.

כזכור, כפי שפרסמנו בפואנטה, במשך מספר חודשים יכלו הישראלים לקבל משלוח מאמזון חינם בקנייה מעל כ-50 דולר. עם פרוץ הקורונה, אמזון הפסיקה את השילוח לישראל ובחודש מאי החזירה את האפשרות להזמין משלוח מאמזון – אבל היה מדובר בשילוח אקספרס במחיר גבוה. כעת, אפשר שוב לבצע שילוח זול מאמזון.

סדר בבלגן – איזה משלוח מאמזון אפשר להזמין?

קודם כל נדגיש כי אנחנו מדברים בעיקר על אמזון ארה"ב.

כידוע, קיימת גם פעילות של אמזון בישראל – אבל היא לא רלבנטית לנושא השילוח כי ממילא כל המוצרים הנמכרים דרך המשווקים המקומיים באמזון ישראל – נשלחים מתוך ישראל.

קבלו עדכונים חמים בטלגרם של פואנטה >

עקבו אחרינו באינסטגרם > 

הצטרפו לקבוצת הסלולר של פואנטה >

צרכנים שמבקשי לקנות מוצרים באמזון ארה"ב (או אירופה) יכולים לבחור בין:

  • משלוח רגיל מאמזון (standard shipping): משלוח שמגיע תוך שבועיים בתעריף רגיל.
  • משלוח מהיר מאמזון: עולה כמה עשרות דולרים יותר.
  • משלוח אקספרס מאמזון: משלוח אווירי שעולה עשרות ואפילו מאות דולרים.

מה קרה עם המשלוח מאמזון?

ישראל היא כמובן רק סיכה על מפת העולם… והשינויים שמתחוללים במדיניות השילוח של אמזון לישראל נגזרים ממהלכים רחבים יותר. יש לא מעט צרכנים שהלכו לאיבוד – בכל פעם שהם רצו להזמין משהו בחודשים האחרונים, הם גילו מדיניות אחרת לגבי משלוח מאמזון.

אז ככה… כשפרץ משבר הקורונה, אמזון הפסיקה לבצע משלוחים בינלאומיים בכל העולם. לאחר כחודש וחצי היא חזרה לאפשר משלוחים בינלאומיים – אך רק באמצעות בלדרות בינלאומית. לכן, המשלוחים היו מאוד יקרים והפכו את רוב הקניות ללא משתלמות.

בסוף יוני היא פתחה את השילוח הבינ"ל הרגיל עבור אתרי אמזון באירופה, וכעת זה קורה גם ביחס לאמזון ארה"ב.

עם זאת, מאחר שמדובר באתר ענק, ייתכן שדווקא מוצר שאתם מבקשים להזמין עדיין יהיה פתוח רק למשלוח יקר. העדכון לוקח קצת זמן ולכן כדאי לבדוק במשך כמה ימים.

אגב, חובבי אמזון בריטניה יצטערו לדעת ששם דווקא יש שינוי לרעה: מוצרים רבים שאפשר היה להזמין עד לא מזמן, כבר אי אפשר להזמין לארץ כעת.

היה לכם מעניין? תהיו נחמדים, שתפו חברים… ואל תשכחו לפרגן לנו בלייק, זה ממש חשוב לנו!

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות