אמזון בישראל, וזה סופי. בין החנויות: ADIKA, דינמיקה, ורדינון וניופאן - פואנטה

אמזון בישראל, וזה סופי. בין החנויות: ADIKA, דינמיקה, ורדינון, ניופאן ואלקטרה

פעילות אמזון בישראל החלה באופן רשמי. האם המחירים משתלמים? שימו לב להשוואת המחירים של סנדלים ב-ADIKA, בייביליס בברימאג וגלקסי S10e בדינמיקה

אחרי השקה רכה לפני שבועיים, כפי שדיווחנו כאן באתר פואנטה, החלה הפעילות של אמזון בישראל באופן רשמי, וזאת בעיתוי לא מקרי, סמוך לראש השנה. מי שנכנס היום לאתר אמזון מישראל, רואה את הכיתוב Local Delivery in Israel, ומתחת באנרים של חלק מהחנויות הישראליות שנפתחו באמזון, ביניהן ניופאן, ברימאג, סטייל ריבר, דינמיקה, אלקטרה ועוד.

המשמעות היא לא אתר אמזון ישראלי בעברית עם סיומת של co,il, אלא שמוכרים ישראלים וחנויות ישראליות מבצעים שילוח מישראל וחייבים לפעול בהתאם לכללי אמזון. זמן המשלוח הוא עד 5 ימים, ועלות המשלוח משתנה. בדיקה שלנו מראה כי במקרים רבים מציעים בשלב זה שילוח חינם.

בעת החיפוש, יש לסמן (ship locally), כאשר הגולשים הישראלים רואים את ההצעות של המוכרים המקומיים מוצגות ראשונות. בנוסף לרשימה החלקית שהזכרנו לעיל, יש חברות רבות נוספות שפתחו חנויות, ביניהן שמרת הזורע, קרייזי ליין, 019 מובייל, נינטנדו ישראל, ZOHARA ושורש.

שורש, אגב, כבר מוכרת באמזון שבע שנים – אך עד עתה לקהל הבינלאומי. כעת, החברה הישראלית מציעה לצרכנים הישראלים 17% הנחה מהמחיר המומלץ ומשלוח חינם.

בכל מקרה, נזכיר כי צרכנים ישראלים צריכים להגדיר את המטבע לשקלים כדי שלא לראות את המחיר בדולרים.מבחינת הצרכנים, הדבר יורגש בתחרות עזה יותר ובצורך להשוות מחירים בין החנויות שעד כה הם קנו בהן, לבין החנות המקבילה באמזון.

נזכיר כי החנויות הפועלות באמזון משלמות לאמזון עמלה של כ-15%, ובנוסף עליהן לשאת בהוצאות השילוח ולעמוד בסטנדרטים של שירות הלקוחות הנהוגים באתר.

בבדיקה אקראית שביצענו, אי אפשר לקבוע בוודאות היכן משתלם יותר לקנות. בחלק מהאתרים הישראלים של החברות הישראליות (דינמיקה, ברימאג ועוד) המחיר נמוך יותר מאשר באמזון, בחלק המחיר זהה ובחלק ההמחיר גבוה יותר – כאשר לעתים כאשר מחשבים את עלות המשלוח, מגלים שאין הבדל כלל או שפער המחירים זניח .

הנה הדוגמאות:

דינמיקה – סמסונג גלקסי S10E

אתר רשת דינמיקהחנות דינמיקה באמזון
מחירכ-2,100 שקל במקום ב-2,700 שקלכ-2519 שקל
שילוחחינםחינם

ברימאג – בייביליס דגם BA-ST481

 

אתר ברימאג בישראלחנות ברימאג באמזון
מחירכ-500 שקל532 שקל
שילוחחינםחינם

 

סבוקאלם: מסכת בוץ YOUNG

סבוקאלם

אתר סבוקאלם בישראלחנות סבוקאלם באמזון
מחיר48 (מבצע)51
שילוח30חינם
מחיר סופי7851

ADIKA – סנדלי דמוי עור סטארק סוליה מוגבהת

אתר ADIKA בישראלחנות ADIKA באמזון
מחיר169178
שילוח9חינם
מחיר סופי178178

ניופאן – נפה חשמלית+משקל למיקסר KITCHENAID

 

אתר ניופאן בישראלחנות ניופאן באמזון
מחיר750792
שילוחחינםחינם

ורדינון: מצעים – מלך האריות

אתר ורדינוןחנות ורדינון באמזון
מחיר400-420 שקל (יש 40% הנחה בקניית שני פריטים) 140 שקל
שילוחחינם (מעל 299 שקל)חינם

 

סטייל ריבר: אוברול קים

סטייל ריבר

אתר styleriver הישראליחנות styleriver באמזון
מחיר129 שקל134 שקל
שילוח18-26 שקל 21.55 שקל
מחיר סופי147-155 שקל155.55 שקל

 

בשורה התחתונה, המסקנה היא שלא כדאי לקנות באופן אוטומטי, ולגבי כל מוצר שמעוניינים לקנות, יש לבצע בדיקה נקודתית, ולחשב גם את עלויות המשלוח.

אמזון ישראלדפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות