בקבוק קטן - מחיר גדול. איזה קופון גוזרות עליכם מי עדן ונביעות?

בקבוק קטן – מחיר גדול. איזה קופון גוזרות עליכם מי עדן ונביעות?

לא תאמינו כמה אתם באמת משלמים על בקבוק קטן של מי עדן או נביעות. היכנסו להשוואת המחירים של פואנטה ועברו לבקבוקים רב-פעמיים
אם אתם נוהגים לקנות בקבוקי מים מינרליים, קודם כל – כדאי שתיגמלו מהמנהג המזהם הזה ותעברו לבקבוקים רב-פעמיים. שנית, שימו לב לקופון שגוזרות עליכם מי עדן ונביעות – ככל שאתם קונים בקבוק קטן יותר, כך המים שלכם עולים יותר. החברות אמנם מספקות לכם הרבה פחות מים, אבל המחיר לבקבוק נשאר כמעט זהה, וכך המחיר עבור כל ליטר נוסק. שני הגדלים הכי פחות משתלמים הם בקבוקי חצי ליטר ובקבוקי 330 מ"ל ו-250 מ"ל, המיועדים לפעוטות וילדים (כמו נביעות בייבי או מי עדן בייבי). למעשה, מי עדן בייבי הוא הבקבוק הכי פחות משתלם.

רגע לפני שנעבור להשוואת המחירים, נזכיר כי בקבוקי פלסטיק הם אחד הגורמים המזהמים ביותר בפסולת שלנו, ובעידן של בקבוקים רב פעמיים איכותיים אין צורך להשתמש בהם. עוד נזכיר כי משרד הבריאות ממליץ על שתיית מי ברז.

בקבוק קטן של מי עדן או נביעות -נוח, אבל…

גם אצל נביעות וגם אצל מי עדן, המחיר המשתלם ביותר הוא עבור בקבוק ליטר וחצי באריזת שישייה: בקבוק עולה כ-1.80 שקל, וכל ליטר מים כשקל אחד. אם תבחרו לקנות את בקבוק הליטר, תקבלו חצי ליטר פחות ותשלמו הרבה יותר – כ-2.50 שקלים לבקבוק, כלומר, לליטר. המחיר גבוה כמעט פי 2.5. כך הולך וגדל הפער לליטר ככל שהבקבוק קטן.

השוואת מחירים – בקבוקי מים מינרלים מי עדן

בקבוק קטן מי עדן

כאמור, הפער הגדול והמקומם ביותר הוא בהשוואה לבקבוקי הבייבי. במקרה של מי עדן, בקבוק קטנטן של מי עדן בייבי מכיל 250 מ"ל בלבד, אך עולה כ-2.50 ש"ח לבקבוק באריזת שישייה.

מי שקונה בקבוק כזה משלם על כל 100 מ"ל מים פי עשרה(!) ממי שקונה בקבוק של ליטר וחצי.

למעשה, כשאתם קונים אריזת שישייה של מי עדן בייבי, אתם מקבלים בסה"כ 1.5 ליטר מים שמפוזרים על פני 6 בקבוקים, תמורת 14 ש"ח! אילו קניתם בקבוק אחד של ליטר וחצי מי עדן באריזת שישייה, הייתם משלמים עליו 2 ש"ח בלבד!

השוואת מחירים – בקבוקי מים מינרלים נביעות

בקבוק קטן נביעות בייבי

במקרה של נביעות, כל בקבוק נביעות בייבי מכיל 330 מ"ל בלבד, ואריזת שישייה עולה 14 ש"ח – לעומת מחיר של כ-10.50 ש"ח לאריזת שישייה של בקבוקי 1.5 ליטר, המכילים כמות מים הגדולה פי 4.5. המשמעות היא שמי שקונה בקבוק של 330 ש"ח משלם פי 7 יותר!

די לבקבוקי הפלסטיק

אז אמנם כצרכנים מנוסים כולנו יודעים שאריזה נוחה שווה כסף, אבל כולנו גם יודעים שאמור להיות קשר בין כמות המוצר לבין מחירו. כאשר נביעות או מי עדן מפרסמות את הבקבוקים המתוקים והנוחים שמוגדרים "בייבי", כדאי שתעשו לעצמכם את החישוב.כאמור, באופן כללי, מן הראוי להפחית ככל האפשר את השימוש בבקבוקים רב-פעמיים. עם זאת, אם ממש בוער לכם לקנות את הבקבוק הקטן – קנו אותו פעם אחת ומלאו אותו שוב בכל פעם מחדש. זה גם הרבה יותר אקולוגי וגם הרבה יותר חסכוני. ואל תשכחו לזרוק את הבקבוק לסל המיחזור בתום השימוש…

היה לכם מעניין? שתפו חברים בוואטס אפ ופרגנו לנו בלייק כאן למטה, זה ממש חשוב לנו!

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

היה לכם מעניין? לחצו כאן ופרגנו לנו בלייק. זה קל… 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות