סמסונג מפסיקה את ייצור Note 7 וקוראת להחזיר את כל המכשירים

סמסונג מפסיקה את ייצור Note 7 וקוראת להחזיר את כל המכשירים

ליתר ביטחון, החברה מספקת אריזות וכפפות חסינות אש

כפפות ואריזות חסינות אש – זה מה שמקבלים בימים אלה צרכנים שרכשו את גלקסי נוט 7 (Samsung Galaxy Note 7) – כדי שיוכלו להחזירו בבטחה לחברה. אחרי ששורת מכשירי נוט 7 חדשים שסופקו אחרי הריקול התלקחו גם הם – החליטה סמסונג לא רק להפסיק לייצר את המכשיר, אלא אף לקרוא לכל הצרכנים להפסיק להשתמש בו לאלתר ולהחזירו. מדובר במהלך חסר תקדים של יצרנית טכנולוגיה כלשהי – שנובע כמובן מתקלה חסרת תקדים בהיקפה ובחומרתה.

סמסונג הפיצה סרטון ביוטיוב שבו היא מסבירה כיצד לתפעל את ערכת ההחזרה – איך לארוז את המוצר ולהכניסו בבטחה (לצפייה: https://www.youtube.com/watch?v=VEk6W9QRPSA). בנוסף, באתר החברה מופיע הודעה שיצאה היום, 13 באוקטובר, בזו הלשון: "סמסונג מרחיבה בארצות הברית את הריקול לכל מכשירי נוט 7 – מקוריים וכאלה שהוחלפו – וזאת בשיתוף פעולה עם הוועדה לבטיחות מוצרים ובתיאום עם הקמעונאים והמשווקים. לאור העובדה שהמכשירים עלולים להתחמם יתר על המידה ולהוות סיכון, אנו מבקשים מבעלי נוט 7 לכבות את המכשיר וליצור קשר עם חברת הסלולר או בחנות שבהן הוא נקנה. הצרכנים יכולים להחליף את המכשיר בכל מכשיר אחר של סמסונג או לקבל החזר כספי".

החברה הוסיפה שמתוך רצון טוב וכאות הוקרה על סבלנותת הלקוחות, היא מציעה שובר זיכוי של עד 100 דולר בחנויות עודפים נבחרות של משווקים או מפעילי סלולר.

כזכור, כפי שדיווחתי כאן כמה פעמים, כמה ימים אחרי ההשקה הנוצצת של גלקסי נוט 7 של סמסונג, החלו להתקבל דיווחים כי הפאבלט (שילוב של סמארטפון וטאבלט) מתלקח. כדור השלג החל להתגלגל כשעוד ועוד מכשירים התפוצצו, רשות התעופה האמריקנית אסרה על שימוש במכשיר בטיסות וסמסונג החלה בתהליך של החלפת המכשירים. בשבוע האחרון התלקחו גם מכשירים חדשים והחברה הודיעה כי תפסיק לחלוטין את הייצור.

סמסונג כמובן ניזוקה קשות מבחינה תדמיתית וכלכלית מהמהלך, וכעת עליה לשקם את מערכת היחסים עם הצרכנים.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות