תעודת זהות ארומטית - עובדות מעניינות על עשבי תיבול

תעודת זהות ארומטית – עובדות מעניינות על עשבי תיבול

מה זה שבת ריחני? למה יש אנשים שלא יכולים לסבול כוסברה? מהו מקור שמו של הבזיליקום? הנה כמה דברים שאולי לא ידעתם על עולם עשבי התיבול

מרווה

(תוכן מקודם)

כולנו משתמשים בסוגים שונים של צמחים לתיבול ולהכנת סלטים, מרקים, תבשילים, מאפים ומשקאות, אבל מתי בפעם האחרונה עצרתם כדי לשאול את עצמכם מה באמת קורה בעולם הזה? מעבר לכך, יש לעיתים קרובות עשבי תיבול שגדלים ממש אצלנו בגינה, בחצר או במרפסת – אבל מעולם לא בדקנו מה אפשר לעשות איתם מלבד לעצור ולשאוף את הריח.
עשבי תיבול מצליחים להיות גם טעימים וגם בריאים.

מצד אחד, כולנו מעדיפים עשבי תיבול מסוימים ואנחנו גם בדרך כלל יודעים איך לשמור עליהם באחסון ממושך במקרר.

מצד שני, יש אנשים שממש לא יכולים לסבול כוסברה – לעומת כאלה שלא מסוגלים לתאר את החיים שלהם בלעדיה. אז המסקנה היא שאכן מדובר על עולם שלם של צבעים, טעמים וריחות והגיע הזמן לצלול לתוכו כדי להבין מי נגד מי.

איזה עשבים צריכים במטבח?

קודם כל, הכי חשוב לדעת שיש הבדל בין עשבי התיבול הנפוצים בכל מטבח. עוד לפני שנכנסים לעובי הקורה כדי להשוות בין תכונות של עשבי תיבול, צריך לזכור שבמטבח הישראלי משתמשים בעיקר בכאלה שמגיעים מעדות שונות: כמו למשל שמיר של המטבח האשכנזי, כוסברה ונענע של המטבח המזרחי או בזיליקום ואורגנו שהגיעו מהמטבח האיטלקי.
לשם השוואה, עשבי תיבול אחרים משמשים את כל סוגי העדות ונפוצים בכל העולם – כמו פטרוזיליה, בצל ירוק ותימין. אם אתם צריכים לבחור עשבי תיבול מסוימים בשביל ערך תזונתי, תנו עדיפות למשפחת הסוככיים שכוללת בתוכה את הכוסברה, השמיר והסלרי.

במידה ואתם משתייכים לקבוצת האנשים שכאמור לא מסתדרים עם כוסברה, תוכלו להסתפק בשאר הירקות הירוקים ולהרוויח תכולה גבוהה של ויטמין C, ויטמין K, אשלגן, ברזל, נחושת, מגנזיום ופולאט.

מאיפה הגיע השם "בזיליקום"?

עובדות מעניינות על עשבי תיבול מתארות את הדרך הארוכה שהן עברו, מהתקופה שבה בני האדם היו ציידים ולקטים ועד לעידן הנוכחי, שבו הכול פחות או יותר זמין עבורנו בלחיצת כפתור.

כך למשל המושג "שבת ריחני" הפך כיום לשמיר ונפוץ מאוד במנות אירופאיות ובארצות הברית, למרות שבמקור הוא בכלל צומח בדרום מערב ובמרכז יבשת אסיה.

אם העניין הסמנטי הוא זה שעושה לכם את זה, אולי תהיתם מה מקור שמו של הבזיליקום. כאן, האגדה מייחסת את מקור שמו של הבזיליקום למונח היווני בזילאום – שמשמעותו מלך או שליט. למעשה, היוונים הקדמונים קראו לבזיליקום "מלך התבלינים" והוא נותר עד היום אחד הצמחים שאותם הכי קל לזהות בגלל הריח, הגודל והצורה.

מה עושים עם מרווה?

קטגוריה נפרדת של עשבי תיבול כוללת את אלו שבהם אפשר להשתמש לשלל צרכים ומטרות. הדוגמא הכי טובה היא מרווה, שנחשבת לעשב תיבול חזק שמכיל פחות נוזלים אבל מתאים גם לתבשילים וגם למשקאות.

מבחינת מתכונים, צרור עשבים שמאחד בין רוזמרין, תימין, עלי דפנה ומרווה הוא בדיוק מה שאתם צריכים להוסיף לכל תבשיל כדי להשיג תוספת טעם. בגזרת המשקאות, גברים ונשים בכל הגילאים מזהים מהר את היתרונות של תה מרווה בכל הנוגע להפחתת גזים, הרגעה והקלה על דלקות גרון.

לבסוף, מומלץ לנסות לגדל עשבי תיבול. רוב הזנים עמידים ומתאימים לאקלים בישראל. במידה ואתם מתלבטים, תוכלו להתחיל עם כוסברה ונענע ולהתקדם לעשבים עדינים יותר כמו כוסברה וטרגון.

1
נגישות