בקרוב תפסיקו להתייבש: חברות יחויבו לאפשר מעבר לנציג שירות אנושי מיד בתחילת השיחה

בקרוב תפסיקו להתייבש: חברות יחויבו לאפשר מעבר לנציג שירות אנושי מיד בתחילת השיחה

מדובר במעבר מיידי למענה אנושי בשורה של מקרים, כמו למשל בקשה להתנתק מהחברה

למרות הלחצים, ועדת הכלכלה אישרה היום לקריאה ראשונה הצעת חוק שתחייב חברות מסחריות מעבר למענה אנושי במוקדי השירות מיד בתחילת השיחה.  

לפי ההצעה, שיזם יושב ראש הוועדה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) וחתומים עליה חברות וחברי כנסת רבים נוספים, העוסק יחויב לאפשר לצרכן גישה למענה אנושי מיד לאחר בחירת השפה, בנושאים של טיפול בתקלות, בירורים בחשבון וסיום התקשרות. 

הדיון בהצעה היה, כמובן, רצוף התנגדויות מצד החברות השונות, אשר נציגיהן טענו כי ההצעה להגביל זמני המתנה תטיל עליהם עלויות כבדות – ודרשו להחילה גם על מוסדות ציבור. כך למשל, סמנכ"לית הרגולציה של yes, מיכל רפאלי כדורי, שאלה מדוע לא מחילים את ההצעה גם על משרדי ממשלה, גופים ציבוריים כמו הביטוח הלאומי וקופות החולים. 

כלכלן המועצה לצרכנות, גיל ברגפרוינד, ביקש להחיל את ההצעה גם על ספקים נוספים בהם הבנקים, חברות הביטוח וחברות כרטיסי האשראי, והיו"ר כבל אמר כי הנושא ייבחן במהלך הכנת ההצעה לקריאה שנייה ושלישית. 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות