כמה יעלה לכם להצטרף לחבילת דור 5? השוואת חבילות סלולר
דור 5

כמה יעלה לכם להצטרף לחבילת דור 5? השוואת חבילות סלולר

כדי לגלוש ב-5G, תצטרכו ברוב המקרים להצטרף אל חבילת דור 5. כמה זה יעלה לכם, אילו אותיות קטנות מסתתרות בחבילות ואילו מכשירים תומכים יש?
דור 5 כבר כאן, מה שאומר שלפחות באופן עקרוני, במקום לגלוש באיטיות, אתם יכולים כבר ליהנות מגלישה סלולרית במהירות שלא הכרתם. אבל רגע… זה לא כ"כ פשוט. יש שני תנאים הכרחיים לזה: ראשית, אתם צריכים שחברת הסלולר שלכם תאפשר את זה, ולרוב אתם ממש חייבים להצטרף אל חבילת דור 5 לשם כך. שנית, אתם צריכים מכשיר תומך בדור 5 – ואת זה אין לרוב הישראלים (ראו בהמשך).

אז כמה תעלה לכם חבילת דור 5 בחברות הסלולר? רגע לפני שנציץ בהשוואת מחירי חבילות סלולר, נזכיר שכמעט כל חברות הסלולר הכריזו על הצטרפות לדור 5. למעשה, כרגע כל חברות הסלולר הגדולות כבר מאפשרות גלישה בדור 5. כפי שפרסמנו כאן באתר הצרכנות פואנטה, קיימת תמיכה בדור 5 בפלאפון (תחת המיתוג "פלאפון פלוס"), דור 5 בהוט מובייל ובפרטנר וגם דור 5 בסלקום. גם לקוחות רמי לוי תקשורת (שלמעשה "רוכבים" על הרשת של פלאפון), יכולים לגלוש בדור 5.

> אוהבים להישאר מעודכנים? לחצו להצטרפות קבוצת הסלולר שלנו >

לקוחות WE4G עדיין ממתינים, וכך גם לקוחות גולן טלקום – אשר נרכשה ע"י סלקום. לקוחות 012 מובייל, השייכת לפרטנר, יכולים כבר היום לגלוש בדור 5 מבלי להצטרף לחבילת דור 5 – אך ייתכן שיהיו שינויים.

כמה עולה חבילת דור 5 בחברות הסלולר?

חשוב להבין שחברות הסלולר לא חייבות לייצר חבילת דור 5 ייעודית, אבל הן עושות את זה כדי לאלץ את הצרכנים לעבור מחבילות זולות לחבילות דור 5 יקרות יותר.

מבחינת הסמארטפון עצמו זה הרי שקוף. ברגע שהלקוח נמצא באזור שבו קיימת פריסת דור 5 – המכשיר עובר לגלוש ברשת 5G מיד באופן אוטומטי (והמשתמש רואה את הכיתוב 5G על המסך).

פואנטה

כך למשל, פלאפון בהתתחלה לא חייבה את הלקוחות לעבור, אבל מ-1.11 מי שרוצה לגלוש בדור 5 בפלאפון צריך להצטרף לחבילת 5G.

חשוב גם לדעת כי הפריסה של דור 5 אינה זמינה עדיין בכל הארץ, כך שמומלץ לכם לברר אם ואיזו חברת סלולר מציעה גלישה בדור 5 באזור מגוריכם – ורק אז לבחור חבילת דור 5.

חבילת דור 5 – השוואת חברות סלולר

השוואה בין חבילות דור 5 בחברות הסלולר השונות מגלה שהן לא באמת מתחרות על המחיר בקטגוריה הזאת, והוא נע סביב 50 ל-60 שקל בחודש.

מה שכן אפשר לראות הוא שיש חבילות משולבות, כמו החבילה של פלאפון שמשלבת גם את שירות הטלוויזיה האינטרנטי סטינג TV, או החבילה של סלקום – שמציעה גלישה באפליקציית סלקום TV לייט.

פרטנר מצדה לא מציעה עם פרטנר TV, אבל מציעה הנחה של כ-5 ש"ח למנוי אם מצרפים 2-7 מנויים לתוכנית.

פלאפוןסלקום
מחיר חודשי6050605060
נפח גלישה1000GB500GB200GB + מנוי לחבילת סדרות בסטינג TV500GB500GB+אפליקציית סלקום TV לייט למובייל
לכמה זמן?שנתייםשנתייםשנהללא הגבלת זמןללא הגבלת זמן

 

פרטנרהוט מוביילרמי לוי
מחיר חודשי60706070כ-50
נפח גלישה500GB1000GB500GB1000GB500 GB
לכמה זמן?ללא הגבלת זמן5 שניםללא הגבלת זמן

 

מבצעים עם פואנטה

מה צריך לבדוק לפני שמצטרפים אל חבילת דור 5?

כמו כל חבילות הסלולר, גם החבילות הללו עשויות להשתנות הן ברמת המחיר והן ברמת התכולה – ולכן מומלץ תמיד להיכנס ולהשוות את המחירים וגם את התנאים. הנה כמה נקודות שחשוב לבדוק.

האם אתם חייבים לעבור לחבילת סלולר דור 5?

אם אתם משלמים מעט על חבילת סלולר כיום, אולי לא משלם לכם בכלל לעבור לחבילת דור 5 ואולי אתם גם לא חייבים. כדאי לברר בחברת הסלולר שלכם אם זה הכרחי.

האם יש בכלל פריסת דור 5 באזור שלכם?

כאמור, לפני ההתחברות אל חבילת דור 5 בחברת הסלולר, חשוב לברר אם אתם בכלל מתגוררים באזור שיש בו פריסה של דור 5.

לא כל חברות הסלולר מאפשרות שקיפות לגבי אזור הפריסה. מי שכן מפרסמות את הרשימה הן פלאפון ורמי לוי. אם חשוב לכם לגלוש בדור 5 והחברה שאתם לקוחותיה אינה מספקת את השירות הזה באזור שלכם או בכללל – בדקו מה קורה בחברות האחרות.

השוואת חבילות סלולר

האם תשלמו דמי מעבר?

יש חברות שגם מחייבות אתכם לעבור לחבילת סלולר דור 5 וגם גובות על כך דמי מעבר. בדקו כמה זה עולה לכם…

אילו עוד הטבות תוכלו לקבל?

שימו לב, יש חברות סלולר שמציעות לכם גם שיחות לחו"ל בחבילה ויש חברות שלא.

יש גם חברות שמציעות הטבות שלא בטוח שאתם צריכים, אז בדקו היטב את תוכן ההצעה.

איזה נפח אתם צריכים?

נכון שזה נשמע מפתה להצטרף לחבילת 1000GB, אבל האם אתם באמת צריכים כל כך הרבה גלישה? חבילת 500GB היא חבילה עצומה שמספיקה לרובם המכריע של הצרכנים – חבל להוציא עוד 10 ש"ח בחודש על עוד נפח מיותר.

מה זה חבילה "ללא הגבלת זמן"?

על הטריק הזה כתבנו לא מעט, בין היתר בכתבה ??. כשחברת הסלולר מבטיחה לכם חבילה ללא הגבלת זמן, היא שומרת לעצמה את הזכות לייקר את המחיר. סלקום כבר עשתה זאת כאשר גייסה לקוחות למבצע בחירות אטרקטיבי של כ-25 ש"ח בחודש ב"מחיר קבוע", והעלתה את המחיר כבר בחודש אוגוסט שלאחר מכן. בנושא זה הוגשה תביעה ייצוגית נגד סלקום.

אילו מכשירים תומכים בכלל ב-G5?

כפי שציינו, כדי לגלוש בדור 5 אתם צריכים גם סמארטפון דור 5. כיום בישראל יש מעט סמארטפונים עם תמיכה בדור 5, וכאן במדור בדיקות מוצרים בדקנו את חלקם. הנה כמה דוגמאות:

שיאומי Mi 10T PRO

mi 10t

כך למשל, הסמארטפון החדש והמוצלח של שיאומי Mi 10T PRO, שמציע גם תמיכה בדור 5 וגם קצב רענון מסך מהיר במיוחד וחסר תחרות.

> לחצו כאן להזמנת Mi 10T Pro ב-2,089 ש"ח > 

שיאומי POCO F2 PRO

POCO F2 PRO

בנוסף, שיאומי מציעה את POCO F2 PRO – שהוא מכשיר מצוין הנמכר כעת במבצעי בלאק פריידי בהנחה גדולה מאוד של כ-500 ש"ח(!) היכנסו לסקירת פוקופון 2 שפרסמנו כאן בפואנטה.

> לחצו כאן להזמנת Mi 10T Pro ב-1,979 ש"ח במקום ב-2,450 ש"ח > 

 

נוקיה 8.3

נוקיה 8.3
נוקיה 8.3 – סמארטפון דור 5 לא יקר

אם אתם מחפשים סמארטפון דור 5 לא יקר, תוכלו לקנות גם את נוקיה 8.3 יצא לאחרונה, אשר מציע מסך ענק וביצועים טובים. גם הוא נמכר בהנחה במבצעי בלאק פריידיי. היכנסו לסקירה שפרסמנו כאן במדור סלולר פואנטה.

> לחצו כאן להזמנת Mi 10T Pro ב-1,965 ש"ח במקום ב-2,250 ש"ח > 

 

מלבד המכשירים האלה, החל להימכר בארץ סמסונג גלקסי S20 FE – אך הוא עדיין לא תומך בדור 5 (למרות שהוא מוצג ככזה). אם תכננתם לקנות אותו בשביל דור 5, תצטרכו להמתין לשנת 2021…

גם מכשירי אייפון 12 מגיעים עם תמיכה בדור 5, אבל הם כמובן הרבה יותר יקרים.

 

את הכתבה הזאת אתם חייבים לשתף בוואטס-אפ, ואל תשכחו לפרגן לנו בלייק כאן למטה, זה קל!

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטהמעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!    דפנה הראל כפיר
    דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
    תגובות: 0

    נגישות