האם הפרסום של yes לקיץ חינם לילדים מטעה? מסתבר שלא הכול חינם

האם הפרסום של yes לקיץ חינם לילדים מטעה? מסתבר שלא הכול חינם

לקוחה שהצטרפה ל-VOD כי כל התכנים לילדים הובטחו חינם, גילתה שחלק מהתכנים בתשלום

מה מבין לקוח שמובטח לו להצטרף ל-VOD ולקבל את תוכניות הילדים חינם? מן הסתם, הוא מבין שאם יצטרף ל-VOD, ילדיו יוכלו לצפות בתכניות הילדים חינם.

אלא שלקוחת yes שהצטרפה בדיוק מהסיבה הזאת ל-VOD, גילתה כי היא נדרשת לשלם בכל זאת על חלק מהתכנים, ודווקא התכנים האטרקטיביים יותר.

מדובר בצרכנית שהיא לקוחת החברה כבר שמונה שנים, ובקיץ האחרון נתקלה בפרסומת של yes לקיץ חינם לילדים. בפרסומת שבה צפתה, הוגדרה ההטבה "קיץ חינם לילדים ב-yesVOD", והקריין הוסיף והדגיש כי יש יותר מ-200 סרטים והכול ממש חינם.

בנוסף, הוצגו קטעים של סרטי אנימציה ברקע, ביניהם טרולים, מואנה וכו'.

בשל כך היא הצטרפה לשירות ה-VOD של yes עבור כ-35 שקל בחודש.

לאחר מכן, ילדיה של הלקוחה הזמינו לתומם תוכניות שונות, מתוך הנחה שהכול פתוח ללא תשלום. אלא שאז הסתבר לה שחלק מהתוכניות עולות כ-10 שקל וחלקן כ-20 שקל – בנוסף לתשלום החודשי הקבוע.

בדיקה שביצעה גילתה כי בתוך ספריית הסרטים המדובבים לעברית – הנמצאת בתיקיית "קיץ חינם לילדים" – קיימים 165 סרטים בתשלום. 

כאשר פנתה ל-yes, נאמר לה שהם מתנצלים על אי ההבנה וכי מדובר בפרומו שמטרתו להציג את מגוון התכנים שמציעה החברה.

כמו כן, הובטח לה שהנושא יטופל, אך גם לאחר מכן נמשך הפרסום באותה לשון בדיוק.

האם, שהגישה נגד yes בקשה לייצוגית על סך כ-5.7 מיליון שקל (ת"צ 13856-08-2017), טוענת שאילו לא הייתה מבחינה בכך, היא הייתה משלמת סכומים גבוהים שלא היה בכוונתה כלל לשלם. לדבריה, למרבה מזלה הנזק שלה הסתכם ב-30 שקל שלא הייתה אמורה לשלם.

התובעת מיוצגת ע"י עו"ד ניר פורת, עו"ד לירן פרבר, עו"ד לירון פרמינגר, עו"ד רועי ביטון ועו"ד שמעון קוגן. הבקשה הוגשה במחוזי תל אביב.

תגובת yes: "קיבלנו את הבקשה, אנו לומדים את פרטיה ונגיב בערכאות המתאימות".

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות