עדכוני קורונה - רכבת ישראל חוזרת לפעול חלקית. פואנטה עם הפרטים

עדכוני קורונה – רכבת ישראל חוזרת לפעול חלקית. פואנטה עם הפרטים

עוד הקלות קורונה – רכבת ישראל חוזרת בהדרגה לפעילות. בשלב ראשון רק חלק מהקווים יפעלו וחלק מהתחנות יבוטלו. פואנטה עם חדשות התחבורה

קורונה רכבת
אם אתם צריכים להגיע לרכבת לעבודה או לכל מקום אחר, שימו לב להנחיות קורונה – רכבת ישראל חוזרת לפעול, אבל ממש לא באופן מלא. חשוב להתעדכן לגבי הקווים, התחנות והשעות. יש קווים שלא יחזרו לפעול כלל ויש תחנות שבוטלו. בשלב ראשון, ביום שישי הרכבות לא יפעלו.

הרכבת הייתה מושבתת כמעט חודשיים, והגיע הזמן שגם היא תחזור לשגרה. הקלות הקורונה, שכוללות חזרה לעבודה, חזרה ללימודים (חלקית), חזרה לקניונים, חזרה לצימרים ועוד, מחייבות התאמה של התחבורה הציבורית, ונראה שהדבר הזה קורה באיחור. כך למשל, בימים האחרונים חיילים מצאו את עצמם תקועים שעות בתחנות – בתוך התקהלויות צפופות, בשל מחסור באוטובוסים והיעדר רכבת.

את תקופת ההשבתה ניצלו ברכבת כדי לקדם הנחת מסילות ופרויקטים גדולים, אבל העבודה לא הסתיימה. זו אחת הסיבות שהרכבת לא חוזרת לפעילות מלאה.

סיבה נוספת היא כמובן החשש מהדבקה המונית ברכבת. התגודדות גדולה בתחנות, בכניסה ליד דלתות הרכבת ובקרונות עצמם היא כר פורה להתפשטות הקורונה.

כזכור, בתחילת התפרצות הקורונה בישראל היו לא מעט חולים שנסעו ברכבת, ולאחר מכן רבים אחרים נאלצו להיכנס לבידוד של שבועיים.

לכן, כדי להתחיל לחזור לשגרת קורונה רכבת ישראל זקוקה לאישור מטעם משרד הבריאות. האישור צריך להתאים לכך שהרכבת אמצעי הסעת המונים ייחודי, הכולל מספר קרונות עם יציאות וכניסות רבות ועובר בתחנות ביניים. לא ניתן לשלוט במספר הנוסעים והתקהלותם ברכבות וברציפים.

לוח זמנים מותאם קורונה – רכבת ישראל

תנועת הרכבות תחודש בשני שלבים מרכזיים, על פי הנחיית משרד התחבורה, בין התאריכים 17-30.5.20 יופעלו רק קווים מרכזיים, עם שינויים במסלולי הנסיעה, בימי ראשון עד חמישי בלבד, בין השעות 6:00-22:00 (בקירוב).

תחנות שתישארנה סגורות:

נתניה ספיר; בית יהושע; הרצליה; רעננה מערב; רעננה דרום; הוד השרון סוקולוב; כפ"ס נורדאו; בני ברק; פאתי מודיעין; נתב"ג; י-ם גן החיות; י-ם מלחה; חולון וולפסון; צומת חולון; בת ים יוספטל; בת ים קוממיות; ראשל"צ משה דיין; יבנה מערב; יבנה מזרח; אשדוד עד הלום; דימונה.

לא יופעלו רכבות בין תחנות נתניה לת"א סבידור מרכז. לרשות נוסעי הרכבת בשעות הפעילות (שעות היום בלבד) תפעיל רכבת ישראל מערך היסעים חינמי בין תחנות נתניה ות"א סבידור מרכז.

להלן פירוט הקווים שיוחזרו לפעילות בין התאריכים 16-30.5 בימים ראשון עד חמישי בין השעות 6:00-22:00:

 • כרמיאל-חיפה חוף הכרמל
 • עתלית-בית שאן (קו העמק)
 • ירושלים נבון-ת"א ההגנה
 • לוד-ראשל"צ הראשונים

רכבות במתכונת מפוצלת:

 • רכבות בקו נהריה-מודיעין מרכז – בין תחנות נהריה ונתניה, ובין תחנות מודיעין מרכז ות"א סבידור מרכז (ללא עצירה בתחנות נתב"ג ופאתי מודיעין בה מתבצעות עבודת שדרוג לשיפור השירות כחלק מפרויקט קשת מודיעין).
 • רכבות בקו נהריה- באר שבע (דרך קרית גת, לוד וכ') – בין תחנות נהריה וחיפה חוף הכרמל, ובין תחנות ב"ש מרכז ות"א סבידור מרכז.
 • רכבות בקו כרמיאל-ב"ש מרכז (דרך קריית גת, לוד וכ') – בין תחנות כרמיאל וחיפה חוף הכרמל, ובין תחנות ב"ש מרכז ות"א סבידור מרכז. לא יופעלו רכבות בקווים אלה בין תחנות חיפה חוף הכרמל ות"א סבידור מרכז. אך ניתן יהיה להמשיך דרומה מתחנת חיפה חוף הכרמל לתחנת נתניה באמצעות קווים אחרים.
 • רכבות בקו ב"ש-ראשל"צ משה דיין-ת"א-רעננה (קו הנגב המערבי) – בין תחנות ב"ש מרכז ואשקלון, ובין תחנות ראש העין צפון ות"א ההגנה (ללא עצירה בתחנת בני ברק, בה מתבצע פרויקט שדרוג משמעותי שנמצא בעיצומו).לא יופעלו רכבות בקו זה בין רעננה לראש העין צפון, ובין אשקלון ואשדוד לת"א ההגנה.
 • רכבות בקו הפרברי בנימינה/נתניה-אשקלון/רחובות – תופעלנה בין תחנות ת"א סבידור מרכז ורחובות. לא יופעלו רכבות בקו זה בין בנימינה לת"א סבידור מרכז ובין תחנות אשקלון ואשדוד לרחובות.
 • רכבות בקו נתניה-בית שמש – תופעלנה בין תחנות ת"א ההגנה ובית שמש. לא יופעלו רכבות בקו זה בין ת"א ההגנה ונתניה. (אך ניתן יהיה להמשיך צפונה מעבר לתחנת ההגנה בקווים אחרים עד תחנת ת"א סבידור מרכז.)

רכבות בקווים: בית שמש-ירושלים מלחה, ב"ש צפון-דימונה ורכבות הלילה בכל הקווים – לא תופעלנה.

חוויית הנסיעה ברכבת תחת הנחיות הקורונה

נוסעי הרכבת יידרשו לאחריות חברתית בדומה לכלל המקומות הציבוריים, הכוללים שמירה על ריחוק חברתי, עטיית מסכה והימנעות מנסיעה במקרה של תסמיני מחלה.

בהנהלת הרכבת מדגישים כי יהיה בידוק מוגבר בכניסות לתחנות. המאבטחים יבדקו חום, יתשאלו את הנוסעים, וכן יחייבו חבישת מסכה וחיטוי ידיים. בנוסף, תהיה הסברה בקרב הנוסעים.

מעדיפים אוטובוס? גם זה לא פשוט

החל מ-5.5 התחבורה הציבורית והאוטובוסים פועלים במתכונת קצת יותר רחבה מזו שהייתה – אבל עדיין אין אוטובוסים בסוף השבוע. בנוסף יש מגבלה על מספר הנוסעים באוטובוס – מה שמייצר עומס גדול. הנה כמה פרטים שמפרסמת הרשות הארצית לתחבורה ציבורית:

 • מספר הנוסעים באוטובוסים הוגבל ל-20 נוסעים.
 • הנוסעים נדרשים לשמור על מרחק בין הנוסעים.
 • השורה הראשונה מהנהג אסורה לישיבה.
 • הנוסעים מתבקשים להימנע מנסיעה בתחבורה הציבורית אם הם סובלים מתסמיני הקורונה.
 • הנוסעים נדרשים להטעין את כרטיס הרב-קו לפני הנסיעה. באוטובוס לא מתאפשרת הטענה של כרטיס הרב-קו או תשלום במזומן.

על פעילות קווי התחבורה ניתן להתעדכן  באפליקציות, באתרי האינטרנט ובמוקד הטלפוני 8787*.

היה לכם מעניין? פרגנו לנו בלייק, זה חשוב לנו!

היה לכם מעניין?
לחצו כאן  ופרגנו לנו בלייק. זה קל... 

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטה

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות