עדכוני קורונה: מידע לגבי תחבורה ציבורית בסגר וטיסות לחו"ל
תחבורה ציבורית בסגר

עדכוני קורונה: מידע לגבי תחבורה ציבורית בסגר וטיסות לחו"ל

תחבורה ציבורית בסגר תעבוד בצורה מצומצמת ובחלק מהימים לא תעבוד כלל – כל הפרטים על הרכבת, האוטובוסים, מוניות שירות וטיסות
ישראל נכנסת לסגר שני, וגם התחבורה הציבורית מצטמצמת בהתאם. אז כיצד תפעל התחבורה הציבורית בימי הסגר ומה אמור לעשות מי שכבר הזמין טיסה? הנה תשובות:

תחבורה ציבורית בסגר – רכבת

 • פעילות הרכבת הקלה בירושלים ורכבת ישראל תימשך, אך הפעילות בהן תצומצם במהלך השבוע.
 • רכבת ישראל תפעל בהתאם למודל שנפתח לאחר הסגר האחרון – כלומר באמצעות שריון שובר מראש. זאת, בימים א׳-ה׳ בשעות 5:00-22:00. הרכבת לא לא תפעל בימי שישי ומוצאי שבת, בערבי חג ומוצאי חג.
 • פעילות הרכבת תצומצם בקווים הפרבריים שלהם חלופות.
 • נזכיר כי נסיעה ברכבת אפשרית רק בהזמנת מקום מראש.
 • מספר הנוסעים יוגבל ל- 50%.
 • מהרכבת נמסר כי מערכת שהיא פיתחה לוויסות והגבלת מספר הנוסעים ברכבות עובדת בהצלחה מזה שלושה חודשים ומוכיחה את עצמה. במשרד התחבורה אומרים כי כתוצאה מכך, הרכבת פועלת בצורה מיטבית, נקיה ונתפסת בידי הציבור כאמצעי תחבורה בטוח.

תחבורה ציבורית בסגר – אוטובוסים

 • תפוסה ושעות פעילות של האוטובוסים – תפוסה של 50%.
 • לא תתאפשר ישיבה באוטובוסים מאחורי הנהג, למעט אוטובוסים שכבר הותקנו בהם מחיצות מגן לנהגים.
 • אילו אוטובוסים יפעלו? הקווים שיפעלו יהיו אלו שיבטיחו את ההגעה והחזרה למוקדי התעסוקה במשק ולצרכים חיוניים בלבד. קווים אחרים בהם קווי לילה, קווי תלמידים, קווי אקדמיה ונוספים יבוטלו. קווים שאינם מזוהים כקווים המגיעים למוקדי התעסוקה ידוללו באופן משמעותי.
 • אוטובוסים עירוניים – יפעלו בימים א'-ה' בין השעות 5:00-20:00. פעילות מצומצמת בימי ו'. במוצאי שבת – עד 22:00.
 • אוטובוסים בינעירוניים – יפעלו בימים א'-ה' בלבד בין השעות 5:00-22:00. הקווים לא יפעלו בימי שישי ומוצאי שבת וערבי ומוצאי החגים.
  שירות הנסיעה הבינעירוני נועד לצורך הגעה למקומות העבודה שאושרו על פי החלטת הממשלה ולצרכים חיוניים בלבד, תתבצע אכיפה למניעת ניצול של מערך התחבורה הציבורית לצרכים שאינם חיוניים ותוך הפרת הסגר.
 • אוטובוסים לאילת – שירות האוטובוסים לאילת יופעל באופן מצומצם בהזמנת מקום מראש על מנת לשרת את תושבי אילת לנסיעה חיונית.

באבל דן וטיק טק

 • שירות באבל בגוש דן ותיק-תק בחיפה וירושלים, המאפשר נסיעה בהזמנה מראש, ביישומון (אפליקציה), ימשיך לפעול לטובת עובדי המפעלים החיוניים בימים א-ה.
 • מספר הנוסעים בהם יוגבל בהתאם להנחיות.

מוניות שירות בתקופת הסגר

מוניות שירות עירוניות פועלות על פי מתווה האוטובוסים העירוניים ומוניות שירות בינעירוניות על פי מתווה האוטובוסים הבינעירוניים.

מוניות השירות ומוניות מיוחדות (ספיישל) פועלות בהתאם להנחיות התו הסגול.

טיסות לחו"ל בתקופת הסגר

אמנם אסור לצאת מהבית למרחק של יותר מ-1000 מטר, אבל מי שכבר הזמין טיסה עד ל-25.9.20 בשעה 14:00 יכול לטוס לחו"ל.

נזכיר כי נכון להיום יש שלוש מדינות שמוכנות לקבל ישראלים – יוון, בולגריה וקרואטיה. זאת, בכפוף להצגת בדיקת קורונה שצריכה להתבצע בארץ. כפי שפרסמנו כאן במדור בריאות באתר פואנטה, אפשר לעבור בדיקת קורונה בבית חולים תמורת תשלום.

כפי שפרסמנו כאן במדור תיירות באתר פואנטה, רק בימים האחרונים התבשרנו שהחברות אל על וארקיע חוזרות לטוס והן פתחו את האפשרות להזמין טיסות ליוון וליעדים אחרים, לצד ישראייר. חברות אלו חייבות מאות מיליוני שקלים לישראלים שממתינים חודשים להחזר כספי ועליהן להתחיל להחזיר את הכסף החל מ-1.10. עצירת הטיסות שלהן היא מבחינתן מכה קשה.

בנוסף, יש רשימת מדינות ירוקות שמי שחוזר מהן לא חייב בידוד. רשימה זו מתעדכנת כל שבועיים. כל הפרטים – בכתבה שפורסמה בפואנטה "הנחיות לנוסעים לחו"ל".

שדה התעופה רמון ישאר פתוח לטיסת בוקר וטיסת ערב.

היה לכם מעניין? שתפו חברים! ואל תשכחו לפרגן לנו בלייק כאן למטה, זה ממש חשוב לנו…מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות