דגם Elite Sport של ג'ברה: אוזניות הספורט האלחוטיות הטובות בשוק היום

דגם Elite Sport של ג'ברה: אוזניות הספורט האלחוטיות הטובות בשוק היום

האוזניות, המודדות דופק, מספקות צליל מצוין ושימושיות גבוהה

מאת: צחי הופמן

קטגוריית אוזניות – Truly Wireless היא אחת החמות בתעשייה. מספר הדגמים הקיים בשוק מצומצם מאוד ולכן כל דגם שיוצא מעורר עניין.

Truly Wireless הן חלומו הרטוב של כל חובב ריצה. מדובר באוזניות שאין חוט המקשר בינהן, כך שהמשתמש רק צריך לשים אוזנייה בכל אוזן. לא עוד חוט מרגיז המושך את האוזניות מהאוזניים בזמן ריצה.

חברת ג'ברה (Jabra), העוסקת זמן רב באוזניות ספורט, החלה למכור באחרונה בארץ את Elite Sport,  והן לא מאכזבות.

elite 1

עיצוב

אוזיניות Elite Sport של ג'ברה מזכירות אוזניות Truly Wireless אחרות, כאשר הן קצת יותר גדולות מה-IconX של סמסונג.

האוזניות מעט גדולות, אך הן נוחות. בתחילה צריך לבצע התאמה אישית באמצעות 6 מתאמי סיליקון וקצף שונים ועוד 3 סוגי כנפיים. אלו מספקים יציבות גבוהה באוזניים.

במהלך הריצה הן לא נופלות מהאוזניים, לא זזות ולא מכאיבות.  העובדה שמדובר באוזניות אלחוטיות שאין שום חוט המחובר אליהן, הופכת את החוויה למהנה הרבה יותר מכל סוג אחר של אוזניות שבדקתי.

כפתורים

לכל אוזנייה יש שני כפתורים. באוזנייה הימנית הכפתור התחתון מאפשר הפעלה/כיבוי של האוזניות, עצירה/המשך ניגון השיר או מענה/ניתוק שיחה.

לחיצה כפולה על הכפתור התחתון מפעילה/מכבה את יכולת האזנה לסביבה. מדובר ביכולת מצוינת לרצים ברחוב, מכיוון שהיא מאפשרת לשמוע את הסביבה החיצונית ולא להיות מנותקים לגמרי מהעולם החיצון. הכפתור העליון מזניק את האפליקציה בסמארטפון וגם מאפשר הקראת המדדים. באוזנייה השמאלית הכפתור העליון והתחתון מאפשרים מעבר בין שירים וגם שינוי עוצמת הצליל.

צליל

ה-Elite Sport הן אוזניות Truly Wireless. רוב האוזניות שבדקתי בקטגוריה, לא הצליחו לספק סאונד טוב, אבל ג'ברה הצליחו להפתיע אותי לטובה.

הצליל נקי, הבאס מורגש (לא יותר מדי) והטראבל עם קצת יותר מדי נוכחות. ביחס לאוזניות ספורט ולקטגוריה, הצליל נעים ומספק עוצמה גבוהה.

 

האוזניות כוללות גם מיקרפון לביצוע שיחות טלפון. איכות המיקרופון טובה ולא קיבלתי תלונות על השיחות איתי, כאשר השיחה מושמעת משתי האוזניות.

חבל שהוצאת האוזנייה מהאוזן אינה עוצרת את השיר. הוצאת האוזנייה הימנית מפסיקה את המוזיקה באוזנייה השמאלית, אבל השיר ממשיך להתנגן באוזנייה הימנית.

סוללה

ה-Elite Sport מגיעות עם מארז נשיאה, המשמש לטעינתן בבית (באמצעות כבל מיקרו USB) וגם לטעינה ניידת. מה הכוונה? המארז כולל סוללה פנימית, המאפשר ביצוע של שתי הטענות שלמות של האוזניות, כאשר נמצאים בשטח. זמן העבודה של הסוללה עומד על קרוב ל-3 שעות. עם המארז מקבלים 9 שעות.

מדדים

Elite Sport הן אוזניות ספורט, וככאלו הן עמידות לזיעה (ניתן לשטוף אותן במים -תקן IP67) וגם כוללות חיישני דופק, המבצעים מדידה ברמה טובה אבל לא מאה אחוז מדויקת לעומת רצועת דופק.

את הנתונים הללו ניתן לקבל בכל זמן הריצה על ידי לחיצה בכפתור באוזנייה. זה גם מקריא את זמן הריצה והמרחק. הנתונים מסופקים דרך האפליקציה ועליה ארחיב בהמשך.

עוד מדד מעניין שהאוזניות מספקות הוא VO2 max. מדובר במדידה של חמצן שהגוף יכול לנצל ביעילות במהלך פעילות גופנית והוא מיוצג על ידי מספר דו-ספרתי. התוצאה נקבעת לפי רמת הכושר וכן לפי הגיל והמגדר. ככל שהתוצאה גבוהה יותר, כך הכושר, הסיבולת הארובית של הלב וכלי הדם טובים יותר. עבור חישוב המדד הזה, צריך לבצע שלושה אימונים במשך רבע שעה.

אפליקציה

ג'ברה פיתחה אפליקציית ספורט עבור האוזניות שלה. השם לא מפתיע במיוחד – Jabra Sport. האפליקציה הזו מאפשרת לבצע את כל ההגדרות, אבל היא בראש וראשונה אפליקציית ספורט. ניתן לבצע איתה אימוני ריצה, כולל חיווי קולי על מרחק, זמן, מהירות וכמובן גם חישובי שריפת קלוריות ושיתוף ברשתות החברתיות. האפליקציה גם מתאימה לאימוני אופניים והליכה והיא מספקת נתונים על זמן מנוחה הדרוש לפני האימון הבא, על-פי המדדים שהיא אוספת.

ה-Elite Sport יודעות לעבוד עם עוד אפליקציות פרט לג'ברה, למשל, Endomondo, Runtastic ו-Strava. דבר המאפשר לקבל את נתוני הדופק באפליקציית הספורט האהובה על המשתמש.

Jabra Elite Sport product adshot 1on1 case

בשורה התחתונה

ג'ברה Elite Sport הן אוזניות הספורט הטובות ביותר היום בשוק. הן אוזניות אלחוטיות ללא שום כבל המקשר בינהן, הצליל טוב, זמן הסוללה יותר מסביר ויש גם אפשרות מדידת דופק. חובבי הריצה לא יהיו מאוכזבים, אולי פרט למחיר.

מחיר

1,000 שקל, אחריות 3 שנים דרך היבואן בי קונקט.

הכתבה פורסמה לראשונה בבלוג הטכנולוגיה The Gadgets Reviews של צחי הופמן

 

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות