לפחות מדינה אחת בעולם מחייבת את אפל לספק מטען עם אייפון 12
מטען אייפון 12

לפחות מדינה אחת בעולם מחייבת את אפל לספק מטען עם אייפון 12

מה יותר הגיוני מלדרוש מאפל לספק מטען עם אייפון 12? אי שם בעולם יש מועצה לצרכנות שהודיעה לאפל כי מדובר בפריט חיוני וחובה עליה לספק אותו. ומה בישראל? פרטים בפואנטה
חברת אפל הצליחה להרתיח מיליארדים בעולם כשהחליטה להפסיק לספק מטען באריזות האייפון. מי שעושה בית ספר לצרכנות לחברת אפל האמריקנית היא ברזיל – שם החליטה המועצה לצרכנות בסאו פאולו לחייב את אפל לספק מטען עם אייפון 12.

"חובה לספק מטען עם אייפון 12"

כבר באוקטובר 2020, סמוך להכרזה על אייפון 12, ביקשה המועצה לצרכנות בסאו פאולו שבברזיל מאפל לתת הסברים מניחים את הדעת להחלטתה לא לספק מטען עם אייפון 12.

באפל ניסו לנפנף את המועצה הברזילאית לצרכנות עם אותם נימוקים שהחברה משמיעה כל הזמן: ראשית, לטענתם, להרבה מאוד צרכנים כבר יש מטכן. שנית, לטענתם, באופן הזה תפחת משמעותית הפגיעה בסביבה.

אלא לצרכנים הברזילאים יש מי שדואג להם. המועצה בסאו פאולו לא התרגשה מהתשובות של אפל וגם לא השתכנעה מהן. להפך, היא אמרה כי היא לא קיבלה הוכחה לכך שהפגיעה בסביבה תפחת וגם לא קיבלה הבטחה מניחה את הדעת לגבי השירות שיקבלו צרכנים שירכשו מטענים מגורם שלישי.

לחצו כאן והישארו מעודכנים בכל חדשות הסלולר >

בסופו של דבר, החליטה המועצה בסאו פאולו לחייב את אפל לפק מטען עם אייפון 12 – מפני שמדובר ברכיב חיוני להפעלת המכשיר, והחוק המקומי מחייב את היצרנים לשווק מוצר עם כל הפריטים החיוניים להפעלתו.

החלטה זו רלבנטית כרגע רק בסאו פאולו, אך המועצה הלאומי לצרכנות בברזיל צפויה לאמץ אותה ולדרוש מאפל לשווק מטענים באריזות האייפונים בכל רחבי המדינה.

אייפון 12 – פרטים נוספים

נזכיר כי אפל משיקה השנה 4 דגמים במסגרת סדרת אייפון 12. כל הדגמים תומכים בדור 5, והם נבדלים ביניהם בגודל המסך ובכמה תכונות אחרות. טווח המחירים עצום, אך בכל הדגמים – אפילו היקר ביותר, אפל לא מצרפת מטען לערכה. למרות זאת, אפל לא טרחה להוזיל את המכשירים בהשוואה למחירי הפתיחה של סדרת אייפון 11 שהושקה שנה קודם לכן.

> קראו גם את הכתבה: מבחן הריסוק של אייפון 12: מה קורה כשמפילים iPhone 12 מגובה?
מה שלא פחות מדהים הוא שאפל לא מסתפקת בביטול המטען באריזות של אייפון 12, אלא הוציאה מהאריזות את המטענים גם באייפון 11 שעדיין נמכר.

גם בצרפת עשו בית ספר לאפל

אגב, לפני מספר חודשים קרה דבר דומה בצרפת, כאשר אפל חויבה לספק בכל אריזת אייפון גם אוזניות איירפודס, משום שהחוק מחייב לספק רכיבים מסוימים.

ומה לגבי ישראל? תכל'ס, הגיע הזמן שהמועצה לצרכנות תיזום פעולות דומות למען הצרכנים בישראל, ותדרוש מאפל לספק בערכה את כל הרכיבים החיוניים להפעלת האייפון! מה דעתכם?

שתפו את הכתבה, ואל תשכחו לפרגן לנו בלייק כאן למטה, זה ממש חשוב לנו…

קראו עוד חדשות צרכנות באתר פואנטהמעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!   

   

  דפנה הראל כפיר
  דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
  תגובות: 0

  נגישות