5 כללי התנהגות בתאילנד שמעניין לדעת - פואנטה

5 כללי התנהגות בתאילנד שמעניין לדעת

אם מתחשק לכם לחוות תרבות שונה ומרתקת, תאילנד היא המקום – אך בשביל אוכל תאילנדי תוכלו למצוא מסעדה נהדרת בתל אביב

כמו מדינות רבות אחרות באזור המזרח הרחוק, גם תאילנד היא מדינה שרחוקה תרבותית מרחק שנות אור מארצות המערב, כמו ישראל, מדינות אירופה או ארה"ב. בעוד במדינות אלה יש דמיון רב בין התרבויות והמנהגים, בתאילנד תמצאו כמה מנהגים שיגרמו לכם להרים גבה. אספנו חמישה כללי התנהגות, הרגלים או נורמות משונות שמאפיינות את התאילנדים – ושלא תגידו שלא ידעתם.

#1 – שאלתם שתי שאלות? תקבלו מענה רק על אחת

אם יצא לכם להחליף מיילים עסקיים עם תאילנדי, לשוחח עם בחור או בחורה תאילנדיים באתר היכרויות או עבודה וכדומה – אולי שמתם לב, שכאשר אתם שואלים תאילנדי שתי שאלות – הוא ישיב רק על השאלה האחרונה. זהו קוד נימוס או נורמה בתאילנד, ואם תבקשו תשובה גם על השאלה הראשונה – פשוט תצטרכו לשאול אותה שוב.


#2 – אוכלים פיצה בתאילנד? גם מיונז הולך

אם בחרתם לאכול פיצה בתאילנד – ייתכן שעשיתם טעות. ראשית, חשוב לדעת שהגבינות בתאילנד עשויות מאיכות פחותה, ורק גבינות מיובאות מזכירות את הטעם המוכר (והאיכותי) של הגבינות שאנחנו מורגלים בהן (יש מאכלים אחרים, תאילנדים, מקוריים, מסורתיים ורבי טעמים וניחוחות – שעדיף לאכול, אם אתם כבר שם). אבל מוזר מטעמה של הגבינה בפיצה, תהיה התובנה שעל הפיצה שלכם יש גם… מיונז.

#3 – כל משקה בתאילנד יגיע עם קרח – גם בחורף

לא ברור איך קרה שבכל מסעדה, בית קפה או פאב בתאילנד, כל משקה מוגש עם קרח אלא אם תבקשו אחרת. גם התאילנדי שהכי נוטה לסבול מקור, יוסיף קרח למשקה שלו. גם בבירה, ואפילו בקפה.

במדינה שמרבית הימים בה חמים למדי, אולי זה לא מפתיע, אם כי זה בהחלט שונה.

#4 – בתאילנד אין הבדל בין לימון לבין ליים

על אף שבארץ כל הדיוט יספר לך שהלימון הוא יותר חמוץ ואילו הליים הוא חמצמץ מריר בעל טעמים שונים לחלוטין – בתאילנד גם אם תבקש לימון, תקבל בדרך כלל ליים, ולא נתפלא אם יסופר לנו, שרוב התאילנדים בכלל לא מכירים בעובדה שמדובר בשני פירות הדר שונים לחלוטין.

#5 – הם חוזרים על הדברים הנאמרים כמחווה של נימוס

אם אי פעם ייצא לכם לשבת עם מי שהגיע זה לא מכבר מתאילנד תוכלו לשים לב לעובדה שהתאילנדים הם בעלי נטייה ברורה לחזור על מה שאתם אומרים. ממש ככה, לחזור על מה שאתם אומרים.

זהו סימן של כבוד, דרך עבורם לסמן לכם שהם קשובים לדבריכם.

המנות התאילנדיות – במסעדת שף איכותית בתל אביב

אם האוכל התאילנדי (הכל חוץ מפיצה) מרגש אתכם – אתם לא חייבים לבחור בדרך הקשה ולהגיע עד לתאילנד, על מנת לאפשר לחיך, לדמיון ולחושים להתערבל בריקוד אוריינטאלי אופייני, שזורם בדם עם הטעמים והניחוחות של המאכלים מן המזרח הרחוק.

הזמינו עסקית צהריים בתל אביב או ארוחת ערב אינטימית בניטן תאי שהיא מסעדה אסייתיית בתל אביב ותגלו תפריט אותנטי, אווירה אוריינטאלית – וכל אלה, ממש כאן אצלנו.

יש עוד מסעדות אסייתיות נוספות ברחבי תל אביב שתוכלו ליהנות מהן, כגון מסעדת שף TYO שמציעה תפריט יפני.


מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות