זוכרים שחיכיתם לנציגי הוט שעה על הקו? ייתכן שבקרוב תקבלו פיצוי בזכות ייצוגית

זוכרים שחיכיתם לנציגי הוט שעה על הקו? ייתכן שבקרוב תקבלו פיצוי בזכות ייצוגית

ההמתנה לאישור הייצוגית נמשכה בערך כמו ההמתנה לשירות של הוט בזמנים הקשים… עכשיו נותר לראות כיצד היא תסתיים

הנה דוגמה לסחבת המטורפת שמאפיינת את מערכת המשפט בישראל. לפני ארבע שנים, בשנת 2013 – כשמאות אלפי לקוחות של הוט סבלו מדי יום, התייבשו על הקו וטורטרו על-ידי נציגי השירות – הוגשה בקשה לייצוגית נגד החברה. בקשה נוספת לייצוגית הוגשה שנה לאחר מכן, בשנת 2014.

השבוע, סוף סוף, אושרו הבקשות, לאחר שאוגדו לייצוגית אחת.

אמנם חשוב שהוט תשלם על התנהלותה הפוגענית והבריונית באותה תקופה ואין ספק כי לצרכנים מגיע פיצוי – אלא שראוי היה שהדברים יתנהלו הרבה יותר מהר.

מאז אותה תקופה ממושכת של שירות מחפיר, הוט סבלה מנטישת לקוחות קשה וממשבר תדמיתי – ושיפרה את השירות משמעותית.

בכל אופן, עדיין חשוב שגם חברות אחרות יראו וייראו – שכן נכון לעכשיו מדובר בבקשה בהיקף של 40 מיליון שקל.

השופטת אסתר שטמר קבעה שהייצוגית תתייחס לכל מנויי הוט מ-9.12.2008 ועד יום מתן ההחלטה, וכאמור, מדובר במאות אלפי צרכנים.

לטענת התובעים (האחד הוא סטודנט במרכז הבינתחומי בהרצליה המיוצג ע"י עורכי הדין רון לדרמן ומיכאל בך והשני מיוצג ע"י עו"ד אבי רוקח, בת חן פארי סבאג ורענן בשן), זמני ההמתנה במוקד השירות של הוט עמדו על יותר מ-3 דקות, וזאת בניגוד לחוק הגנת הצרכן. ולא מדובר בזמן המתנה מעט ארוך יותר, אלא בהמתנה שנמשכה בין 20 ל-40 דקות מבלי שאפשר היה להשאיר הודעה. 

יצוין כי באותה תקופה נעשה בהוט שינוי מבני, שכלל התייעלות והביא לפגיעה קשה במתן השירות. לקוחות הוט התלוננו בכל דרך אפשרית, הן במדיה החברתית והן באמצעות פניייה למועצת הכבלים והלוויין, והוט נקנסה פעמיים בסכומים גבוהים של 1.3 ו-1.6 מיליון שקל.

בכירי החברה אף זומנו לדיון בוועדה לפניות הציבור בכנסת ונצלבו שם בגין הזלזול בלקוחות.

כל אלה עשו את שלהם, ובעיקר הצרכנים שהצביעו ברגליים. כאמור, החברה שיפרה את השירות – והדבר בא גם לידי ביטוי בדוח התלונות השנתי שמפרסם משרד התקשורת – כפי שפרסמתי כאן.

כעת תחל התביעה להתנהל – ויהיה מעניין לעקוב ולראות איזה פיצוי יקבלו הצרכנים.

תגובת הוט: "השירות היום מוביל ומצוין"

מהוט נמסר בתגובה: "מדובר בבקשה לאישור תובענה ייצוגית שהוגשה לפני כ-3 שנים, ואין רלוונטיות לשירות של הוט היום, שהינו שירות מוביל ומצוין. דוח מועצת הכבלים ובדיקת משרד התקשורת מעידים על כך, כמו גם זכייה ב-4 פרסי המצוינות לשירות של המרכז הישראלי לניהול". 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות