הנחה פיקטיבית? חברות האשראי מציעות הטבה של 1+1 על מופעים, אך מייקרות את המחיר ההתחלתי

הנחה פיקטיבית? חברות האשראי מציעות הטבה של 1+1 על מופעים, אך מייקרות את המחיר ההתחלתי

כשאתם מזמינים כרטיסים למופעי חנוכה ב-1+1 דרך חברת האשראי, כדאי שתדעו שלא קיבלתם הנחה של 50%. כמה באמת עולים המופעים ומה כן משתלם?

דפנה הראל כפיר בפינת הצרכנות היומית בערוץ 1

חשבתם שההנחות על מופעים דרך כרטיסי האשראי הן מציאה אמיתית? מסתבר שמדובר בהנחה הרבה פחות משמעותית ממה שנדמה לנו, משום שהמחיר המלא של המופע, כפי שהוא מוצג באתרים של חברות האשראי, גבוה יותר מהמחיר המלא האמיתי. במילים אחרות, ממש לא מדובר בהנחה של 50%, כי חברות האשראי מייקרות את המחיר המלא המקורי, לפעמים אפילו ב-50%.

הנה כמה דוגמאות:

1.      דרך אתר פשבר אפשר לקנות כרטיס להצגה סינדרלה ב-100 שקל. דרך אתר ישראכרט אפשר לקנות כרטיס ב-1+1 – אלא ששם המחיר המלא הוא 150 שקל.

2.      מחיר כרטיס למופע "היפה והחיה" בכיכובם של אניה בוקשטיין ועוז זהבי, הוא 109 שקל באתר "כרטיסים אונליין" ובאתר בראבו, ואילו בישראכרט הוא מוצע בהטבה לכאורה אטרקטיבית של 1+1, אלא שהמחיר המלא שם הוא 149 שקל.

3.      כרטיס למופע "אופס הילדים התכווצו" בכיכובם של יובל המבולבל, ציפי שביט ומיכל הקטנה, נמכר באתר הכרטיסים בראבו ב-104 שקל. באתר פשבר מחירו כ-140 שקל, אך לחברי מועדון הוא נמכר ב-100 שקל. שוב, בישראכרט המחיר המלא הוא 149 שקל – מה שמייצר תחושה של הנחה עצומה.

4.      המופע בת הים הקטנה, שיעלה בחנוכה בהשתתפות עדי הימבלבלוי, חובי סטאר ואחרים, עולה 114 שקל דרך אתר הכרטיסים בראבו. דרך חברות האשראי תוכלו לקנות 2 כרטיסים במחיר אחד, אלא ששם המחיר המלא גבוה ב-15 שקל ועומד על 139 שקל.

אגב, יש גם מצב הפוך. כך למשל, המופע מותק של פסטיבל נמכר דרך לאומי קארד ב-1+1 לפי מחיר מלא של 129 שקל, באתר כרטיסים אונליין המחירים כעת עומדים על 142 שקל ואילו באתר לגדול מוצג מחיר מלא גבוה בהרבה – 172 שקל.

מחירים שונים במקומות שונים בארץ

בכלל, מסתבר שמחירי ההצגות לא תמיד אחידים במקומות שונים בארץ, ואפילו לא באותה עיר. מי שייכנס לאתר הכרטיסים בראבו, יגלה שכרטיס למופע שלגיה ושבעת הגמדים בהשתתפות מיקי עולה בקריית גת 55 שקל, בקריית מוצקין 75 שקל ובגני תקווה 80 שקל. אפילו בתוך תל אביב עצמה יש פערים – המופע הזה עולה במרכז דוהל 70 שקל ובאודיטוריום רוזין 80 שקל.

גם כאן, אם תזמינו אותו דרך כאל ב-1+1 – תגלו שהמחיר המלא הוא 90 שקל, כך שמחיר המבצע הוא 45 שקל לכרטיס. למעשה, אם אתם תושבי קריית גת – ממש לא שווה לכם לבזבז את ההטבה על הנחה למופע הזה, משום שאתם יכולים להשיג כרטיסים ללא הנחה ב-55 שקל.

אז מה הפואנטה? אל תלכו שולל אחרי המחירים המוצגים באתרים של חברות האשראי ואל תזמינו באופן אוטומטי, מבלי שבדקתם קודם אם ההנחה משתלמת. ייתכן שלא שווה לכם לבזבז את ההטבה על הצגה מסוימת, משום שחברות האשראי מגבילות את מימוש ההטבות.

מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות