איפה לקנות דגים וממה להיזהר כשמבשלים אותם? הטיפים של פואנטה

איפה לקנות דגים וממה להיזהר כשמבשלים אותם? הטיפים של פואנטה

איפה לקנות דגים? שימו לב להנחיות משרד הבריאות – איך קונים דגים. שימו לב גם לפערי המחירים. פואנטה עם הפרטים

צרכנים רבים תוהים איפה לקנות דגים – לא רק מבחינת המחיר, אלא מבחינת האיכות והטריוצ. אם אתם קונים דגים, הנה שני דברים שכדאי שתדעו: ראשית, קיימים פערי מחיר גדולים בין רשתות המזון, ושנית, טיפול לא נכון בדגים עלול לגרום לזיהום חמור.

איפה לקנות דגים? הנחיות משרד הבריאות

הסכנה לחטוף זיהום מדגים נובעת מחיידק הויבריו (Vibrio vulnificus).

הזיהום מתאפיין בכאב חזק, בצקות, שלפוחיות בעור, דלקת תת-עורית, ובמקרים מסוימים גם אלח דם. הדגים המועדים לפורענות הם בעיקר מושט/אמנון, בורי ודניס.

איפה לקנות דגים? פערי מחירים גדולים

כאמור, מעבר לדאגה הבריאותית, כדי שתדאגו גם למחיר שאתם משלמים. בהשוואה מקיפה שביצעה סיירת המועצה לצרכנות ב-22 בספטמבר נמצאו פערי מחיר שמצדיקים אפילו נדידה בין כמה רשתות מזון. הבדיקה כללה 18 סוגי דגים בכמה תצורות – טרי במשקל, קפוא ומפולט.

הנה דוגמאות לפערי מחירים: פילה סלמון טרי במשקל נמכר במחיר ממוצע של 71 שקל ברמי לוי לעומת 122 שקל בממוצע במגה זול בשפע. דג אמנון טרי במשקל נמכר ברשת מחסני להב ב-14.60 שקל בלבד, בעוד שברשת חצי חינם מחירו הממוצע הוא 25 שקל.

fish2

הבדיקה התבססה על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי שהרשתות מחויבות להעביר על פי חוק, וכן על תצפיות שטח. המחירים הופקו באמצעות פלטפורמת אתר פרייסז, כאשר גם מבצעים נלקחים בחשבון.

למעשה, הבדיקה הייתה חלק מהשוואת סל רחב של 55 מוצרים לקראת ראש השנה – שכפי שפרסמתי כאן השבוע – גילתה פערים עצומים בין רשתות המזון. הרשת היקרה ביותר בבדיקת הסל הייתה שופרסל שלי, כשגם סניפי שופרסל דיל התגלו כלא זולים. ומי הייתה הרשת הזולה ביותר? היכנסו לכתבה ובדקו: https://www.poenta.co.il/supermarkets-comparison-rosh-hashana/.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות