מהיום: מחשבון של eBay שימנע הפתעות ויחשב את המחיר המלא כולל מיסוי ושילוח

מהיום: מחשבון של eBay שימנע הפתעות ויחשב את המחיר המלא כולל מיסוי ושילוח

המחשבון מאפשר בדיקת מוצר ספציפי או קטגוריית מוצרים

זה לא סוד שהישראלים אוהבים לקנות. אנחנו רואים את זה בדיוטי פרי ואנחנו רואים את זה באינטרנט.

למעשה, זו הדרך היעילה ביותר להפחתת יוקר המחיה בארץ, כשלפי סקר שביצעה eBay בשנת 2016, הישראלים חוסכים 70-230 שקל בקניות באינטרנט בכל קנייה, כך שבמהלך השנה, זה יכול להסתכם במשכורת שלמה.

לאור זאת, אין פלא שלפי נתוני ענקית הסחר המקוון eBay, ישראל נמצאת במקום השלישי אחרי רוסיה וסין מבחינת הקניות ב-eBay במדינות שאין בהן אתר מקומי.

עם זאת, יש עדיין לא מעט צרכנים שחוששים לקנות באיביי, וזאת בגלל הקושי לחשב מה יהיה המחיר הסופי של המוצר.

לשם כך משיקה היום איביי מחשבון פשוט וידידותי, שבו הצרכן מדביק את הלינק של המוצר . המחשבון מציג מיד את נתוני המכס והמסים לגבי המוצר ומה יהיה המחיר הסופי.

המחשבון זמין גם בעמוד הפייסבוק של eBay. לשם כך יש לפתוח שיחה בצ'אט / במסנג'ר של eBay, מדביקים את הלינק לצ'אט בוט (הרובוט של איביי) ומקבלים פירוט של המחיר כולל הכול – מסים, מע"מ, משלוח ומכס.

המטרה במחשבון החדש, כפי שהסביר היום אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של eBay ישראל, היא לפשט את תהליך הקנייה ולהנגיש אותו בפני ישראלים שהולכים לאיבוד בנבכי הטבלאות של רשות המסים.

כך למשל, לקוח שישתמש במחשבון וירצה לרכוש סמסונג גלקסי S6 אדג' בלינק הזה ב-eBay, ימצא שמחיר המוצר הוא 1,980 שקל, מחיר המשלוח 142 שקל, עלות המע"מ 361 שקל ואין מיסוי נוסף. המחיר הסופי, לפי המחשבון, הוא 2,483 שקל.

ebay3

מה אנחנו קונים הכי הרבה ב-eBay?

בשנת 2016 כיכבו הסמארטפונים במקום הראשון ברשימת המוצרים שישראלים קונים ב-eBay, ומעניין יהיה לראות אם זה ישתנה ב-2017 כתוצאה מתוכנית "משפחה נטו", שבמסגרתה בוטל מס הקנייה על הסמארטפונים.

במקום השני מדורגים שעוני היד. במקום השלישי, כיסויים לטלפונים ניידים, ובמקום הרביעי – נעלי ריצה וספורט, שאותם הישראלים מודדים בחנות ומזמינים באיביי.

בהמשך, לפי סדר יורד, מדורגים המחשבים הניידים, מטענים ומתקנים לסלולרי, לק ונגני מדיה (סטרימרים).

אז האם אנחנו מכורים לקניות? כנראה שכן. בכל 2 שניות נקנה ב-eBay מוצר על-ידי ישראלי: "כיום, ישראל, מדורגת בין 15 המדינות שקונות ומוכרות הכי הרבה באינטרנט", אומר גולדנברג. "מבחינת הקניות, ההיקף הוא של מדינה עם 70 מיליון אנשים – פי שניים מברזיל ופי 8 מסין. למעשה, לאחד מכל תשעה ישראלים יש חשבון ב-eBay, לעומת 1 מכל 5,000 בארה"ב".

 

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות