דייסון: בשנת 2020 נשיק מכונית חשמלית

דייסון: בשנת 2020 נשיק מכונית חשמלית

מייסד החברה, ג'יימס דייסון, מתחייב להשקיע בפרויקט 2 מיליארד ליש"ט

אם אתם רגילים לשמות כמו טויוטה או הונדה, בעוד שלוש שנים כשתתלבטו איזו מכונית לקנות, ובמיוחד אם תרצו מכונית חשמלית, תוסיפו לרשימה גם את דייסון.

דייסון, יצרנית שואבי האבק, שכבר מזמן הרחיבה את קו המוצרים שלה ומייצרת גם תנורי חימום וגם את מייבש השיער החדש supersonic, שואפת גבוה.

החברה מפתחת מכונית חשמלית, וגייסה לשם כך צוות של 400 עובדים – חלקם מהנדסים של דייסון וחלקם מומחים מתחום הרכב.

ג'יימס דייסון, מייסד החברה, שיגר מכתב בתפוצה רחבה, ובו הוא מספר כי החל לפתח פתרון לזיהום הנגרם מרכבי דיזל כבר בשנות ה-90 של המאה הקודמת, באמצעות שאיבת הזיהום, אך הפיתוח נעצר.

לדבריו, הוא היה נחוש בדעתו לעשות ככל שביכולתו כדי לתרום ליצירת אוויר נקי יותר באמצעות פיתוח מנועים פחות מזהמים, ולאורך השנים אכן פותחו בדייסון פתרונות וטכנולוגיות שבהם נעשה היום שימוש בשואבים האלחוטיים של דייסון, בתנורי החימום שלה ובמייבש השיער סופרסוניק, שעליו כתבתי כאן.

כיום, כך אומר דייסון, הצליחה החברה להגיע למצב שכל הטכנולוגיות מתנקזות לנקודה שבה כבר אפשר לפתח את המכונית החשמלית.

במכתבו הוא מבקש לא להרחיב לגבי הטכנולוגיה, וזאת כמובן כדי לא לספק מידע למתחריו, אך הוא מדגיש שדייסון הגיעה לשלב שבו היא יכולה להכריז באופן חגיגי כי היא מסוגלת לפתח מכונית חשמלית, ותשיק את הדגם הראשון כבר בשנת 2020.

"אני מחויב להשקיע שני מיליארד ליש"ט בפרויקט הזה", מצהיר דייסון. לדבריו, מדי שנה מתים בלונדון כ-9,500 איש כתוצאה מזיהום אוויר, והוא מקווה למצוא פתרון להפחתת הזיהום.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות