ברוקס Adrenaline 17 GTS: נעלי ריצה עם בלימת זעזועים מעולה

ברוקס Adrenaline 17 GTS: נעלי ריצה עם בלימת זעזועים מעולה

אם אתם נוהגים לרוץ על אספלט, דגם Adrenaline 17 GTS לא יאכזב אתכם. ולא רק על אספלט

מאת: יעל הראל

החיים במרחב האורבני לא משאירים הרבה שטחי טבע לריצה, וכך רצים רבים נאלצים לרוץ על משטח אספלט דוגמת הכביש או המדרכה.

במהלך הריצה אנו בולמים פי 2-5 ממשקל הגוף שלנו בכל צעד, כך שעומס רב מופעל על השלד, על כפות הרגליים ועל הגב. הפער נובע בעיקר מסוג המשטח שעליו רצים. לכן, נעליים מתאימות יכולות לתרום רבות כדי לבלום חלק מהעומס.

זו גם הסיבה שחברות נעלי הריצה משקיעות משאבים רבים מאוד בפיתוח טכנולוגיות שאמורות לשפר את בלימת הזעזועים ואת האחיזה של הנעליים, ובפרט בנעליים שיתאימו לריצה על משטח אספלט קשיח. המטרה העיקרית היא לשמור על הברכיים, למנוע יבלות לאחר ריצה ממושכת ולספק חוויית ריצה נוחה.

דגם Adrenaline 17 GTS של ברוקס (BROOKS) מזכיר מאוד את קודמו, דגם 16 GTS הפופולרי, אך נוספו בו כמה שיפורים קלים.

בין היתר, שופרה מערכת הריפוד המגנה על חלקה העליון של כף הרגל. בנוסף, רווח חלקה הקדמי של הנעל כדי לאפשר יותר מקום לאצבעות הרגליים. רצים למרחקים ארוכים מספרים כי שינוי זה מאפשר להם לרוץ ריצת מרתון מלאה מבלי לקבל יבלות או פצעים כלל.

בברוקס אומרים כי למרות המראה "המסורבל" לכאורה של דגם זה ולמרות כלל מערכות ההגנה על הרגל, הנעל לגברים שוקלת כ-300 גרם והנעל לנשים שוקלת 252 גרם, כך שהיא אינה כבדה.

מבחן הריצה

רצתי עם ברוקס Adrenaline 17 GTS על כמה משטחים: אספלט, דשא, כורכר ומסילת ריצה.

כפי שהובטח, הנעל אוחזת היטב את כף הרגל ובלימת הזעזועים טובה מאוד. החלק הקדמי אכן רחב יותר ביחס לדגמים קודמים, יתרון גדול לבעלי כף רגל רחבה.

הרושם הראשוני של הנעל היא של נעל מגושמת, אבל בעת הריצה מתפוגג החשש. כף הרגל עטופה ממש כמו כפפה, הנעל מייצבת היטב את הקרסול ועם זאת מייצרת תנועה טבעית.

בשורה התחתונה, הדגם נעים מאוד לריצה על כל סוגי המשטחים. למי שאוהב נעליים לא מינימליסטיות מובטחת חוויית ריצה נעמה מאוד. הנעל קלה ועונה על הצרכים".

מחיר: 830 שקל בסניפי רשת BROOKS, בחנויות ספורט ובאתר המותג www.brooks.co.il.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות