מה זה מערכת bi ולמה היא משמשת?

מה זה מערכת bi ולמה היא משמשת?

אם יש לכם עסק או חברה, אתם ודאי מתמודדים עם האתגר המוכר של מידע רב הזורם קודם הזמן. מערכות BI הן פתרון שמייעל את העבודה ומשפר את הרווחיות

מערכת BI

(תוכן מקודם)

אנשים שעומדים בראש ארגון גדול או מנהלים חברה עסקית עם לא מעט מחלקות ועובדים, יודעים היטב עד כמה חשוב לנהל את המידע בחברה נכון. חלקם שמעו על פתרונות שונים של bi, אך רבים מהם לא באמת מבינים במה דברים אמורים, מה כוללים אותם פתרונות bi ואיזו תרומה תהיה להם לעסק שלהם. גם במקרה שלכם, פתרונות כאלה יוכלו לעשות את ההבדל. שילוב מערכת BI בעסק שלכם יכול לסייע משמעותית לניהול הדברים בצורה יותר יעילה ומתקדמת, ולכן שווה לחשוב על כך בחיוב.

מערכות כאלה הן למעשה מערכות של בינה עסקית, והן מאפשרות לכם, לפני הכול, לאסוף את כל המידע שיש בעסק שלכם בכל המחלקות השונות. יש היום אינספור מקורות שמהם המידע יכול להגיע אל החברה, אל הארגון או אל העסק, ובעזרת פתרונות שונים של bi תוכלו לכנס את הכול תחת קורת גג אחת.

באמצעות המערכת ניתן להציג מידע היסטורי, מידע עכשווי , ללמוד על דפוסים ולבנות תחזיות לפעילות העסקית.

מיותר להסביר כמה זה חשוב ולמה זה משמעותי. כאשר כל המידע הזה נגיש ומאוגד במקום אחד, ניתן לעשות בו שימוש נרחב ויעיל יותר בכל מחלקות החברה, נחסך זמן רב של חיפוש, ניתן לאתר בקלות בעיות ונקודות כשל ועוד.

פתרונות bi מאפשרים לכם ליצור דוחות שימושיים

סביר להניח שגם אתם, כמו הרבה בעלי עסקים אחרים, מתמודדים עם צורך לעבד מידע. זו סיבה נוספת מדוע לשלב בחברה שלכם פתרונות bi. אותם פתרונות שונים של bi יאפשרו לכם ליצור בצורה פשוטה וקלה דוחות זמן אמת מגוונים ביותר. הדוחות האלה יכללו מידע מכל התחומים שיש בארגון שלכם, מה שאומר שבעזרתם לא תגיעו שוב למצב שאתם מפספסים משהו. הצגת המידע בצורה גרפית נגישה במקרים רבים גם מציפה מסקנות שככל הנראה היה קשה להגיע אליהן אילו המידע היה מוצג בצורה אחרת (או לא מוצג כלל).

זאת, משום שכאשר מדברים על פתרונות bi, מדברים לא רק על התוכן אלא גם על התפעול. העיצוב והבניה מאוד פשוטים, קלים וידידותיים, ולכן מדובר בפתרונות משולבים שמתאימים לכל מקורות המידע בעסק – כאשר הכול גם קורה בדיוק בזמן אמת.

מכל הסיבות האלה, רבים מאלה שכבר נחשפו לכך הכניסו את השימוש במערכות האלה לניהול העסקים והחברות שלהם. יש להניח שגם אצלכם זה יכול להקל על העבודה, לייעל אותה ואף לשפר את הרווחיות.

האם זה יקר?

מן הסתם, כדי לרכוש כלי עבודה טוב שהושקעו בו שעות של בנייה ופיתוח, יש להשקיע סכום כסף כזה או אחר. אולם, לא מדובר בהוצאה כלכלית גדולה ואין שום סיבה לשלם על העניין הזה סכום מופקע?

יש היום סוגים שונים ומגוונים של פתרונות בנושא, ובהתאם גם המחירים משתנים. סקר שוק והשוואת מחירים מגלים שניתן למצוא היום פתרונות כאלה במחירים נוחים.

אחרי שתתרגלו לעבוד עם המערכות האלה, תגלו שהדבר היחיד שלא יהיה לכם ברור, זה למה דחיתם את העניין כל כך הרבה זמן.

1
נגישות