סקירה: טרנספורמר 3 פרו של אסוס. חזק, נוח ויקר. מה החסרונות?

סקירה: טרנספורמר 3 פרו של אסוס. חזק, נוח ויקר. מה החסרונות?

מחשבי 2 ב-1 הם אתגר ליצרניות – ומי שמחפש מחשב כזה עלול לשלם הרבה ולהתאכזב. דגם טרנסופומר של אסוס מספק פתרון טוב, אבל עם חיסרון גדול 

מאת: ניב ליליאן, בלוג החיבור

תצורת מחשבי ה-2 ב-1 היחידה שהוכיחה את עצמה היא התצורה של מחשבי הסרפייס של מיקרוסופט: טאבלט שאליו מתחברת באופן מגנטי מקלדת דקיקה, שהיא גם כיסוי למסך. ניכר שכל המסתובבים, מתהפכים על צירם וניתקים למיניהם, למעט אולי היוגה של לנובו, די כושלים. אולי בגלל שמדובר במחשב עם פיצול אישיות: הם לא טאבלטים, אבל הם גם לא מחשבים ניידים בתצורת הצדפה המקובלת.

לכן זה די מובן מדוע כל יצרניות המחשבים מחקות את הסרפייס, ומוציאות גירסאות משלהן. בדגם טרנספורמר 3 פרו (Transformer 3 Pro) אסוס הטאייוונית היא מהאחרונות לקפוץ על העגלה שכבר קפצו עליה בחדווה לנובו, HP ואייסר. אבל הקפיצה שלה משובחת במיוחד. קיבלנו את הטרנספורמר 3 פרו לסקירה.

מחיר

המפרט הנמוך יותר, עם Core i5, מתחיל מכמעט 6,000 שקל (5,900 שקל), ואילו המפרט החזק יותר עם ה-Core i7, כבר מתקרב ל-7,000 שקל (6,750 שקל), כאשר טווח המחירים הזה כבר מתקרב למחיר שבו נמכר הסרפייס בישראל.

הטאיווני החסון

כמו כל היצרניות, למעט מיקרוסופט עצמה, אסוס מוכרת את הטרנספומר 3 פרו כמחשב (הטאבלט) בליווי כיסוי המקלדת, ועט חרט, הכל ביחידה אחת. כמצופה מאסוס, המחשב בנוי לתלפיות.

זהו יצור כסוף וחסון בן 12 אינץ', עם רגל רחבה לכל רוחבו, שנראה מצוין. הצירים מאסיביים, אבל נעים באופן חלק עד לזווית של כמעט שכיבה (155 מעלות, למדקדקים). מרשים.

המסך הוא מסך 12 אינץ', ביחס של 3:2 כמו בסרפייס, וברזולוציה של 2K. כל הקללות האלה אומרות בעצם דבר פשוט אחד – זה מסך מעולה וניכר שאזוס לא חסכו פה. הוא חד להחריד, ועם פירוט וצבעים מדויקים. מאוד נהנינו לצפות עליו בסדרות ובסרטים, ולכך גם תורמים הרמקולים הקדמיים, הקבועים בחזית המסך, שכוללים עיבוד צליל של הרמן קרדון.

טרנספורמר 4טרסםורמר 5

גם המקלדת, כמיטב המסורת של אסוס, בנויה היטב – מכיסוי דמוי הלבד האפרפר (קיים בארבעה צבעים), ועד למקשים המוארים שהם רבועים וגדולים, הכל משדר תחושה של איתנות ובנייה ראויה, אפילו עט החרט המצורף, ויש לומר, שהופך להיות יותר ויותר שימושי עם ווינדוס 10.

מבחינת שקעים ותוספות, הטרנספורמר 3 פרו, נושא כמות סבירה של כניסות – שקע USB רגיל, יציאת HDMI ושקע USB-C שמשמש גם כשקע טעינה, וקורא כרטיסי מיקרו. מאוד פונקציונלי. לטאבלט יש גם מצלמה אחורית, והמצלמה הקדמית, היא מצלמת אינפרא אדום, שכוללת תמיכה ב-"שלום, ווינדוס", כך שאפשר לפתוח את נעילת המחשב פשוט על ידי זיהוי פנים. זה עובד, וזה עובד נפלא. נחמד לפתוח מחשב בלי להקיש על אף מקש או לבצע פעולה.

טרנמספורמר 1

חומרה רצחנית

גם ההזרמה של תכנים ב-HD מלא ואפילו 4K עברו בצורה חלקלקה. ואין זה פלא. אסוס שמו בטאבלט הזה חומרה שיכולה גם לגרום לכמה מחשבים ביתיים להתבייש: מעבד Core i7 מהדור הששי, 16 גיגהבייט של זיכרון ו-SSD של 256 ג"ב, כולל יכולת לחבר אליו גם כרטיס גרפי חיצוני למשחקים ב-4K וליישומי מציאות מדומה, הטרנספורמר פרו 3 הוא מפלצת, וזה ניכר בביצועים שלו.

עזבו את זה שתוכלו להריץ גם מטלות מחשוב כבדות כמו עיבוד גרפי או עריכת וידאו וכל משימה שזרקנו לו הוא עמד בה בכבוד, הנתונים שלו במבחנים סינתטיים מצויינים – 3637 נקודות במבחן SkyDiver, ו-338 נקודות במבחן TimeSpy החדש והמחמיר של 3DMark. הנתון שלו במבחן הראשון, משאיר אבק ל-Elite X2 של HP, שעל אף תווית מחיר דומה, לא מצויד בחומרה הרצחנית של אסוס.

טרנספורמר 3טרנספורמר 6

אבל לכל הטוב הזה יש מחיר, ואנחנו לא מתכוונים רק לכסף. המפרט של האסוס גובה את מחירו גם בחיי סוללה. זהו המחשב דמוי הסרפייס עם חיי הסוללה הקצרים ביותר שראינו, אולי ובגלל החומרה התובענית, לצד סוללה לא מאוד חזקה – מה שפוגם בכל חוויית הניידות. הצלחנו להוציא ממנו בין שעתיים לשלוש וחצי שעות עבודה בממוצע, גם עם בהירות מסך מופחתת, וזה ממש חבל, כי מכל בחינה אחרת הוא פשוט נפלא.

השורה התחתונה

הטרנספורמר 3 פרו הוא מתחרה רציני וישיר לסרפייס פרו 4, והמחיר שלו בהתאם. הטרנספורמר 3 פרו הוא תואם-סרפייס ראוי מאוד, שבנוי היטב, ומציע חוויית מחשוב מהודקת וחלקלקה לכל משימה בתצורה אלגנטית וקלה לנשיאה – בתנאי שיש שקע חשמל בסביבה.

הכתבה פורסמה לראשונה בבלוג הטכנולוגיה "החיבור" של ניב ליליאן

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות