מושל אנטליה בפנייה מיוחדת לישראלים: "חזרו לטורקיה, בואו נפריד בין פוליטיקה לתיירות"

מושל אנטליה בפנייה מיוחדת לישראלים: "חזרו לטורקיה, בואו נפריד בין פוליטיקה לתיירות"

השאיפה בענף התיירות הטורקי: לחזור למצב של 2008, אז ביקרו 330,000 ישראלים באנטליה

"באתי בשיא עונת התיירות כדי להזמין את התייר הישראלי לטורקיה. בואו נפריד בין פוליטיקה ותיירות. תל אביב קרובה יותר לאנטליה מאנקרה  ואנחנו רוצים אתכם כאורחים שלנו" – כך אמר היום מושל אנטליה, מוניר קאראלאולו, במסגרת מסיבת עיתונאים לרגל הגעתה של משלחת בכירים מענף התיירות בטורקיה לישראל.

בדיקה אקראית מגלה שאפשר לצאת לחופשה משפחתית של 7 לילות במלון 5 כוכבים הכול כלול באנטליה, ולשלם 4,200 דולר, שהם כ-15,000 שקל ל-5 נפשות. חופשה מקבילה ביעד אחר בחו"ל, וכמובן גם באילת, תעלה יותר.

אלא שלא במקרה הישראלים מדירים את רגליהם מטורקיה: העוינות שמקרין ארדואן לצד אזהרת המסע שיש ביחס לטורקיה, לאור המתיחות והחשש מפיגועי דאעש, עושים את שלהם. 

הישראלים חובבי דילים זולים וחסידים גדולים של חופשות "הכול כלול", אך נכון להיום, רובם מעדיפים לשלם יותר על חופשות ביעדים אחרים. 

במסיבת העיתונאים צוין שבשנה האחרונה הייתה עלייה של 60% בתיירות הישראלית לאנטליה ביחס לשנת 2015, אלא ש-2015 הייתה שנה דלילה מאוד.

עוד כתבות מעניינות ב"פואנטה"

כך תטוסו בזול, ולא רק בלואו קוסט

כל מה שרציתם לדעת על הסרת שיער

השתלות שיניים: למי מתאים ואיך לבחור רופא

על פי נתוני משרד התיירות של טורקיה, במהלך שנת 2016 ביקרו באנטליה כ-170 אלף תיירים מישראל. עד שנת 2010, הגיעו יותר מ-550,000 תיירים ישראלים לטורקיה. שנת 2008 הייתה שנת שיא בביקור תיירים ישראלים באנטליה.

השאיפה של ממשלת טורקיה היא לחזור למספרים של שנת 2008, בה ביקרו 330 אלף תיירים ישראלים באנטליה בלבד: "יש לנו טיסות ישירות מאנטליה ל-300 יעדים בעולם", אמר מושל אנטליה. "יש לנו אינטרס משותף. אנחנו רוצים לשפר לא רק את הגישה בין ישראל לאנטליה אלא גם הפוך, אנו רוצים שתיירים מאנטליה יגיעו לישראל".

 לשם כך, כאמור, הטריחו את עצמם 15 בכירים טורקיים בענף התיירות ובאו לביתו של שגריר טורקיה בישראל, כאמל אוקום. במפגש התייחס השגריר לחששות הביטחוניים: "טורקיה היא מדינה בטוחה והמצב בה אינו שונה מכל מקום אחר באירופה. אני מציע לכם לפנות למי שהוציא אזהרת מסע ולבדוק מדוע היא קיימת בכלל. אנחנו מבטיחים ביטחון מלא לישראלים המבקרים בטורקיה".

כאשר מסתכלים על תפקידיהם של המשתתפים האחרים במשלחת, אפשר להסיק מה רמת החשיבות שמייחסים בטורקיה לתיירות מישראל, ולמען האמת – זה די מפתיע.

במשלחת נכללו ראש לשכת המסחר והתעשייה של אנטליה, ראש איחוד בעלי המלונות בטורקיה, נשיא איחוד המלונות והתיירות באגן הים התיכון וראש הקרן לקידום אנטליה. במסגרת שהותם בישראל, הם ייפגשו עם סוכנויות תיירות, סוכני נסיעות ונציגים מלשכת המסחר תל אביב והמרכז וכן עם בכירים במשק הישראלי.

התוצאה, כנראה, תהיה הרבה מאוד הצעות לדילים וחבילות הכול כלול שנראה בזמן הקרוב. 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות