מדענים נגד אוזניות AirPods של אפל ודומותיהן: עלולות לסרטן בשל הקרינה - פואנטה

מדענים נגד אוזניות AirPods של אפל ודומותיהן: עלולות לסרטן בשל הקרינה

אוזניות אלחוטיות אמנם גאלו אותנו מהחוטים, אבל האם הקרינה שהן פולטות היישר למוח שלנו עלולה להיות מסוכנת? נקודה למחשבה

מה יותר נוח מאוזניות אלחוטיות? החוטים של האוזניות הרי תמיד מתנתקים, מסתבכים ונקרעים… והרבה יותר נוח בלעדיהם. אלא שאליה וקוץ בה – אוזניות אלחוטיות פועלות באמצעות בלוטות’, והקרינה הזאת בעייתית. ה-SUN הבריטי מפרסם כי לא פחות מ-250 מדענים יצאו בקריאה לארגון הבריאות העולמי של האו”ם (WHO) לפעול נגד השימוש באוזניות אלחוטיות. כידוע, האוזניות האלחוטיות הפופולריות בעולם הן Air Pods של אפל, כך שהן ממקדות את עיקר תשומת הלב.

בשנת 2018, אפל מכרה 28 מיליון אוזניות AirPods, ובשנה שלפני כן נמכרו 16 מיליון כאלה.


הסיבה לחשש המיוחד שעולה משימוש באוזניות אלה, המוחדרות אל תוך האוזן, הן הקרבה של האוזניות למוח. אמנם, אין הכרעה בקרב המדענים לגבי השאלה אם האוזניות האלה באופן ספציפי עלולות לגרום לסרטן, אך מחקרים שנעשו בחיות, אשר בחנו את ההשפעה של אותה קרינה, מצביעים על קשר לסרטן.

לפני שבועיים: אזהרה מהתחרשות

נזכיר כי רק לאחרונה הוציא ארגון הבריאות העולמי הנחיה באשר לווליום המירבי של הסמארטפונים. ב-13 בפברואר 2019 הוציא הארגון הנחיה לא מחייבת ליצרנים להגביל את עוצמת הווליום המירבית בסמארטפונים, וזאת בשל הסכנה כי 1.1 מיליארד אנשים בני 12-35 יאבדו בשלב כלשהו את שמיעתם כתוצאה מהאזנה לווליום גבוה מדי. באו”ם מעריכים כי אחד מכל 10 אנשים יאבד את שמיעתו בשנת 2050, ומציינים כי מחצית מהמקרים ניתנים למניעה.
המלצת הארגון היא שהיצרנים ישלבו מעין “ספידומטר”, או מד ווליום, בתוך הסמארטפון, כך שלמשתמש תהיה אינדיקציה מתי הווליום גבוה מדי.פואנטה

תגובות: 0
נגישות