השוואת מחירי ויטמין סי, סמבוכל ותוספי תזונה לחורף: הכי יקר בניו פארם

השוואת מחירי ויטמין סי, סמבוכל ותוספי תזונה לחורף: הכי יקר בניו פארם

מחפשים פרוטק? רוצים לקנות ויטמין C לילדים בסוכריות או בדובונים? פערי המחירים בין סופר פארם, ניו פארם, מכבי ופארם ואתרי הפארם באינטרנט מגיעים לעשרות אחוזים 

החורף סוף סוף הגיע, ואיתו גם הצינון, השפעת ומחלות החורף. המדפים מלאים בעשרות רבות של ויטמינים ותוספי תזונה בתצורות שונות ולקהלים שונים, החל מסירופ, דרך טבליות לבליעה וטבליות לעיסה, ועד סוכריות ג'לי, דובונים וספריי.

השוואה שביצעתי בין שורה של משווקים עבור מוצרים למבוגרים וילדים מגלה שניו פארם הכי יקרה, ולעתים הפער גדול מאוד. סופר-פארם גם היא יקרה, אך מעט פחות.

המחירים במכבי פארם נמוכים יותר מאשר בשתי רשתות הפארם הגדולות, לעתים אפילו במחצית. בחלק מהבדיקות מכבי פארם הייתה הזולה ביותר, ובחלק אחר מחיריה היו גבוהים יותר מאשר בבתי טבע – במיוחד בתי טבע שמשווקים באינטרנט.

כך למשל, ספריי פרוטק של אלטמן, שנמכר במחיר מלא ניו פארם ב-53 שקל, אך כעת יש עליו 25% הנחה. במכבי פארם מחירו 43 שקל, ובאתר מדי-פארם במבצע של 30 שקל בלבד. גם מי שקונה סמבוכל קיד 230 מ"ל ויטרח לבדוק, יגלה שבניו פארם הוא נמכר ב-100 שקל, בסופר-פארם ב-95 שקל ובאתר דראגסטור כ-70 שקל בלבד.

ככלל, ענף הפארם וחנויות הטבע משגשג באינטרנט ויש מגוון רחב של אתרים – החל מחנויות טבע כמו ביו-גאיה או טבע-שופ ועד אתרי פארם וטיפוח כמו bela. חלקם מהווים סניף מקוון של בית מרקחת רגיל, כמו אתר דראגסטור של שור טבצ'ניק או האתר של טבע קסטל. ככלל, חשוב לזכור שכאשר מזמינים באינטרנט בעת השוואת המחירים יש להביא בחשבון גם את מחיר המשלוח. ברוב האתרים המשלוח חינם בקנייה מעל סכום מסוים, למשל מעל 200 או 300 שקל. יש לשים לב גם לאופן המשלוח – האם בדואר רשום או עם שליח הביתה.

הנה דוגמאות למוצרים ולמחירים:

השוואת ויטמינים 1

השוואת ויטמינים 3

השוואת ויטמינים 2

תגובות: 0

נגישות