חשיבות התקנת מאווררים לחקלאות

חשיבות התקנת מאווררים לחקלאות

החל מחיסכון בכסף ובאנרגיה ועד פתרון ידידותי לסביבה להפחתת הלחות והריחות – יש מגוון סיבות להשתמש במאווררים לחקלאות. הנה הפרטים

מאווררים לחקלאות

(תוכן מקודם)

מאווררים לחקלאות עובדים בנפח גבוה ומהירות נמוכה, ומטרתם להפיץ את האוויר במתקנים חקלאיים בצורה יעילה ועם השפעה גדולה ככל הניתן. מאווררים אלו מפזרים לאט כמות גדולה של אוויר כשהאוויר נמשך מעל המאוורר ונדחף בצורה חרוטית לרצפה שמתחת.

מאווררי תקרה לחקלאות יעילים מאוד, חסכוניים בעלויות ומשמשים במחסנים, מרכזי הפצה, חדרי כושר ומגוון יישומים אחרים. הם מסתובבים במהירות נמוכה ומיטיבים עם האוויר הגדול ביותר מעל האזור הגדול ביותר, בעלות הנמוכה ביותר.

למה חשוב להשתמש במאווררים לחקלאות?

מאווררים לחקלאות מסייעים בהפחתת החום והריחות, ובמקביל משפרים את איכות האוויר באמצעות הסרת אוויר מעופש, עומד או טחוב מהבניין.

במילים אחרות, הם מאפשרים הזרמת תנועת אוויר צח שמחליפה את האוויר החם מחוץ למתקן.

מאווררים אלו פועלים באמצעות ערבוב האוויר בבניין, מה שעוזר גם להפחתת ריחות רעים והפחתת לחות, כך שלעובש או לטחב אין הזדמנות להיווצר ולגדול.

מאווררים מסתובבים אלו מסייעים בייבוש מצעי בעלי חיים, פסולת, קירות ורצפות.

אפשרויות מנוע: הנעה ישירה או תיבת הילוכים

מאווררים לחקלאות זמינים בסוגים שונים, כולל מאווררי תקרה תעשייתיים עם מנועים בעלי הילוכים וכן מאווררים עם מנועי כונן ישיר.

בעלויות נמוכות, הם מאפשרים חסכון בעלויות אנרגיה באמצעות העלאת טמפרטורות התרמוסטט תוך כדי מקסום של רמת הנוחות בטמפרטורות חמות, מה שעוזר לחסוך כספים משמעותיים בחשבונות אנרגיה וקירור, במיוחד במתקנים חקלאיים גדולים.

מתקנים חקלאיים עם תקרות גבוהות משתמשים ברוב המקרים במאווררי תקרה לחקלאות, כדי להניע אוויר מחומם מבוזבז מהתקרה בחזרה למפלס הרצפה, על מנת לעזור לנוחות בעלי החיים ועובדים, כמו גם שמירה על איכות הגידולים. הם הכרחיים במיוחד בענפי הגננות והחממות.

השפעת הצינון של מאווררים לחקלאות

מהירות האוויר מייצרת גורם צינת רוח, שמוריד את הטמפרטורה ומעניק את התחושה של חשיפה לטמפרטורה נמוכה יותר מהטמפרטורה הנמדדת או הקבועה בפועל.

מאווררים לחקלאות נחשבים גם תוספת אידאלית למיזוג אוויר, ומאפשרים למתקן להעלות נקודות קירור קבועות ללא שינוי מורגש בנוחות. הגדלת נקודת הקביעה יכולה לעזור להפחית את צריכת האנרגיה בקיץ בכעשרים אחוזים.

תנועת האוויר המוגברת שנגרמת על ידי מאווררים לחקלאות מורידה טמפרטורות ביעילות ויכולה לעזור להרגיש את האוויר בקירור בטמפרטורות נמוכות במיוחד.

השפעה על הנוחות

מאווררים לחקלאות מספקים נוחות לאורך כל השנה לעובדים, לקוחות ומבקרים אחרים במתקן. בנוסף לשמירה על נוחות הטמפרטורה, מאווררים אלו מסייעים גם בהפחתת הסיכוי ללחץ חום ועזרה בסילוק מחלות, על ידי שיפור איכות האוויר המקורה.

יתרונות נוספים של מאווררים לחקלאות

בנוסף לתרומה לסביבה, שיפור הנוחות של העובדים, הגידולים במתקנים חקלאיים או רווחת בעלי החיים, מאווררים לחקלאות מגיעים עם כמה יתרונות חשובים נוספים:

  • הפחתת עיבוי על רצפות, מצב שנקרא בדרך כלל תסמונת הזעה בענף החקלאות.
  • הרחקת מאווררי רצפה או קיר מרובים קטנים יותר – מאוורר גדול אחד שמיועד למטרות חקלאיות מחסל את הצורך בשימוש בעשרים מאווררי רצפה קטנים.
  • הרחקת ציפורים מהאנגרים של מטוסים ומחללים גדולים אחרים שבהם הדלתות נפתחות לעתים קרובות.
  • מניעת חלודה ממתכות יקרות עקב התעבות.

אז איך בוחרים מאווררים לחקלאות?

כדי לבחור מאווררים לחקלאות שמתאימים לצרכים שלכם, חשוב לבחור דגמים שמציעים מגוון יתרונות קירור מעבר לנוחות ולעיצוב בלבד.

חשוב שהמאוורר שתבחרו יתאים באופן אישי לצרכים שלכם מבחינת בטיחות, פרודוקטיביות ואפילו עדיפות לשיקולים סביבתיים.

מומלץ גם לקבל ייעוץ ממומחי ייצור ושיווק מאווררי תקרה, כדי לבצע השקעה חכמה ונבונה, וליהנות מההבדל בין מאווררים רגילים או מערכות מיזוג אוויר, לבין מאווררים לחקלאות שמציעים כל כך הרבה יתרונות עם כל כך הרבה חסכונות.

 

קראו עוד כתבות בנושא פרסום לעסק בפואנטה

מאמרים אחרונים
נגישות