טלוויזיות QLED 8K של סמסונג: שיא הטכנולוגיה אצלכם בסלון

טלוויזיות סמסונג QLED 8K: שיא הטכנולוגיה אצלכם בסלון

רוצים לפגוש את מסי אצלכם בסלון? עם טלוויזיות סמסונג QLED 8K זה כמעט אפשרי. כל הפרטים על הטלוויזיות שהופכות כל תוכן ל-8K ונראות כמו תמונה על הקיר

טלוויזיית סמסונג

(תוכן מקודם)

ידידיו הטובים ביותר של האדם, כך למדנו בימי הקורונה, הם הכלב והטלוויזיה. מיליארדים בכל העולם מצאו את עצמם מרותקים למכשיר הזה מבוקר הלילה כדי לצרוך חדשות, כדי לצפות בסדרה טובה ואפילו כדי לעבוד מרחוק. וככל שאנו צמודים יותר לטלוויזיה, כך חשוב לנו שהיא תהיה איכותית יותר.

עבור חובבי הספורט, הצורך הזה מקבל משנה חשיבות בימים אלה. משחקי הכדורגל והליגות מתחדשים בהדרגה, אבל תחילה ללא קהל. בכלל, ישיבה בתוך קהל צפוף נראית קצת פחות אטרקטיבית, בעוד שצפייה במשחק שמשודר על מסך איכותי נראית הרבה יותר אטרקטיבית, במיוחד מסך שבו רונאלדו מבקיע את הגול כמעט בגודל טבעי.

בין אם אתם צופים בבית הנייר בבינג' בנטפליקס ובין אם בליגת האלופות, אתם מן הסתם רוצים חוויית צפייה מושלמת. את המענה לטלוויזיה איכותית כמו זו שאתם מחפשים, נותנות טלוויזיות סמסונג, ובפרט סמסונג QLED 8K.

טלוויזיות סמסונג – מספר 1 בעולם כבר 14 שנה

טלוויזיות סמסונג מדורגות ראשונות בעולם כבר 14 שנה, כאשר גם ברבעון הראשון של 2020 הן נהנו מנתח השוק הגדול ביותר מבחינה כספית. למעשה, סמסונג חולשת על נתח שוק של כ-33% מכלל מכירות הטלוויזיות בעולם.
הובלת השוק היא תוצר של השקעה אדירה של משאבים בחדשנות. לאורך השנים סמסונג משקיעה בשני צירים מקבילים: האחד הוא הציר הטכנולוגי, שבמסגרתו היא משכללת עוד ועוד את איכות הצפייה. השני הוא הציר העיצובי, מתוך הבנה שהטלוויזיה היא רהיט דומיננטי בבית.

מבט אחורה לדגמי הטלוויזיות של סמסונג מאז 2006 ועד היום, מאפשר להעריך את האבולוציה של טלוויזיות סמסונג גם מבחינה טכנולוגית וגם מבחינה עיצובית.

ב-2006 הציגה החברה את סדרת הטלוויזיות LCD בורדו המהפכנית, ב-2009 הושקה לראשונה טלוויזיית LED עם מסגרת מוארת, ב-2010 נחשפה טלוויזיית LED עם טכנולוגיית תלת-ממד, ב-2011 הושקה טלוויזיה חכמה, בשנת 2014 הושק מסך קמור ובשנת 2017 הושקו טלוויזיות QLED.

סדרה Q900R של טלוויזיות סמסונג הביאה איתה פריצת דרך שאי אפשר להמעיט בחשיבותה. מדובר בטלוויזיות QLED 8K שיצאו ב-2019, שלראשונה איפשרו לכל צרכן לצפות בכל תוכן באיכות 8K. זהו הישג טכנולוגי שפתח עידן חדש בחוויית הצפייה, בזכות איכות תמונה שמושגת באמצעות בינה מלאכותית.

לא במקרה זכתה סמסונג עם סדרת ה-QLED שלה לשבחים מצד כלי התקשורת המובילים בעולם. כך למשל, המגזין טיימס העניק לה בשנת 2018 את תואר "המצאת השנה", והעיתון פורבס הגדיר אותה ב-2019 "טלוויזיית ה-QLED הטובה ביותר עד כה. אתה חש כאילו אתה מביט בעולם האמיתי ולא במסך טלוויזיה”.

כאמור, הסיבה היא שסדרת הטלוויזיות QLED 8K של סמסונג מביאה איתה כמה יתרונות, שהופכים את חוויית הצפייה להרבה יותר מאשר סתם צפייה בטלוויזיה.

כמובן, מדובר בטלוויזיה חכמה עם שלט חכם, תמיכה בעברית ותמיכה באפליקציות המובילות, אבל כל אלה לא חדשים.

סמסונג מציעה בסדרת כמה שדרוגים שמקפיצים את המסכים הללו לפסגת הטלוויזיות המוצעות לצרכנים בכל היבט, החל מאיכות התמונה ועד העיצוב.

שדרוג ל-8K

טלוויזיות סמסונג

כפי שציינו, טלוויזיות 8K של סמסונג הן פורצות דרך. נכון, עדיין לא הומצאה שום מצלמה שיכולה להביא אל המתבונן את כל הפרטים שהעין רואה, אבל ככל שהמסך איכותי יותר – כך אתם רואים יותר פרטים הצבעים יותר מדויקים והחוויה יותר אמיתית. איכות 8K היא כיום האיכות הקרובה ביותר לשלמות, ומי שכבר טעם ממנה יתקשה לחזור אחורה.

המשמעות של איכות 8K היא צפייה ברזולוציה טובה פי 16 מ-HDTV. בכל פריים מקבל הצופה 33 מיליון פיקסלים.
אלא שהעובדה שהמסך איכותי כל כך הופכת ללא רלבנטית אם התוכן לא צולם באיכות דומה, וכיום מעט מאוד תוכן אכן מצולם באיכות כה גבוהה. זו בדיוק הגדולה בטלוויזיות של סמסונג – הצופים נהנים מאיכות 8K גם אם התוכן צולם באיכות נמוכה יותר. המסך למעשה משדרג את התוכן.

איך זה קורה? סמסונג שילבה בסדרת Q900R את מעבד Quantum 8K (ראו בהמשך). הוא מעבד את התמונה בטכנולוגיה הפועלת באמצעות בינה מלאכותית. התוצאה היא שלא משנה מה מקור התוכן – הוא יכול להשתדרג לאיכות 8K. בין אם צופים בסדרה בסטרימינג, בין אם דרך ממיר ובין אם דרך שיקוף מסך של הסמארטפון – המעבד משדרג אוטומטית כל תוכן מכל מקור מרזולוציה נמוכה לרזולוציית K8.

אמנם לא תוכלו להריח את אגלי הזיעה של מסי (וטוב שכך), אבל תראו אותם כאילו אתם עומדים לידו…

טלוויזיות סמסונג – תמונה באיכות שלא רואים כל יום

טלוויזיות סמסונג

אם אתם מרגישים לפעמים במהלך צפייה בטלוויזיה שהצבעים לא מדויקים והשחור מעט דהוי, אתם בחברה טובה. זה מאפיין בעיקר טלוויזיות ישנות יותר.

בשנים האחרונות הלכה והשתפרה חדות התמונה, והצבעים נעשו מדויקים יותר. בטלוויזיות סמסונג 8K QLED משולבת שיא הטכנולוגיה, כך שהמסך לוקח כוח מאזורים חשוכים ומשתמש בו באזורים בהירים יותר. התוצאה היא רמות גבוהות ועמוקות יותר של שחור, שחור פחות מגורען, חלקים מוארים יותר בתמונה וניגודיות משופרת.

מעבד – חזק ומתקדם

מעבד קוונטום 8K של סמסונג הוא זה שמאפשר לשדרג את התוכן ל-8K, ובנוסף עושה אופטימיזציה לסאונד של כל סצנה. המעבד מתאים את בהירות התמונה לתאורה הקיימת בחדר ואף מייצר המלצות צפייה מותאמות.

עיצוב – כמעט ללא מסגרת

אי אפשר להתכחש לזה שהטלוויזיה היא אחד הפריטים המשמעותיים בסלון. אפילו בעידן שבו היא דולקת חלק ניכר מהיום, עדיין יש גם שעות רבות שבהן היא כבויה. בעבר התפיסה הייתה שצריך להשלים עם העובדה שיש טלוויזיה בחדר, גם אם היא לא תורמת לעיצוב שלו ואפילו במידה מסוימת מכערת אותו. אבל למה בעצם? טלוויזיה יכולה להשתלב בחדר כחלק מהעיצוב.

במסכי הפרימיום סמסונג הצליחה להעלים כמעט לחלוטין את מסגרת הברזל. חוויית התצוגה "האינסופית" מייצרת תחושה שהמסך משתלב בחלל בצורה הרמונית. את התחושה הזאת מאפשר גם העיצוב הדקיק של הטלוויזיה, כך שגם היא לא מוצמדת לקיר, היא עדיין אלגנטית מאוד.

טלוויזיה או תמונה?

אם אתם לא אוהבים את המסך השחור בחדר, תוכלו לבחור שעל המסך יוצג שומר מסך בדמות תמונה או מספר תמונות. בחירה כזאת הופכת את הטלוויזיה מפריט מכוער שהוא כורח המציאות לפריט שמשדרג את נראות החדר.

בלי כבלים שמבצבצים מכל עבר

טלוויזיה בלי כבלים
בלי כבלים שמבצבצים – טלוויזיית QLED 8K של סמסונג

כאמור, טלוויזיה היא מסוג פריטי החובה בכל בית, ואחד האתגרים שיש לרוב הצרכנים הוא עניין הכבלים, אשר מייצרים בלגן או רעש בעיניים.

גם בנושא הזה השקיעו לא מעט מחשבה. אפשר להצמיד את הטלוויזיה לקיר כמעט ללא רווח בכלל. בנוסף, נדרש רק כבל דקיק אחד מהטלוויזיה כדי לחבר את כל המכשירים החיצוניים.

צפייה מכל זווית ובכל תנאי התאורה

טלוויזיה 8K של סמסונג
טלוויזיה QLED 8K של סמסונג – שבו איפה שבא לכם

מכירים את זה שאתם לא ממש רואים טוב אם אתם לא יושבים מול הטלוויזיה, או שיש הרבה אור בחדר? גם לזה התרגלנו עם השנים… השלמנו עם העובדה שבסלון אופייני במדינה שטופת שמש כמו ישראל, קשה לייצר תנאי צפייה אופטימליים.
אבל אין סיבה להשלים עם זה, אפילו אם אתם צופים בסדרה האהובה עליכם כשאתם יושבים על כורסת הטלוויזיה בצד.
המסכים החדשים תוכננו באופן שמפחית את הבוהק ומעצים את הצבע. בנוסף, יש בהם טכנולוגיה שמתאימה את הבהירות בהתאם לתאורה, ויכולת למנוע השתקפויות.

גיימרים? שימו לב לזה

לא כולנו מתייחסים לטלוויזיה כאל מסך לצפייה בתוכן בלבד. מבחינת הגיימרים שבינינו, מדובר ב"כלי עבודה", והוא חייב להיות מצוין. גיימרים כמובן מייחסים חשיבות רבה לאיכות התמונה, בשל הגרפיקה המתקדמת שיש במשחקים. עבורם, אין בכלל ספק שמסך QLED 8K כמו QE75 של סמסונג הוא הבחירה הנכונה. הצבעים החדים יגרמו להם להרגיש כאילו הם רצים בשטח, מנהלים מלחמות עם אויב אמיתי או פוגשים את ספיידרמן אצלם בסלון.

הטלוויזיה מזהה את הקונסולה מיד עם החיבור ומגדירה באופן אוטומטי את ההגדרות האופטימליות עבורה.

מובילה את ה-8K

לאחרונה הודיעה סמסונג אלקטרוניקה כי הצטרפה לשיתוף פעולה עם איגוד 8KA – האיגוד שמקדם את נושא ה-8K בעולם. המטרה היא להקים תוכנית הסמכה ראשונה מסוגה שנועדה להבדיל בין טלוויזיות 8K לטלוויזיות אחרות. לשם גך נקבעו סטנדרטים מסוימים לגבי בהירות התנוה, רזולוציית התצוגה ועוד.

הטלוויזיות של סמסונג יהיו בין הראשונות שאושרו על ידי איגוד 8KA ואף יישאו את לוגו ההסמכה החדש.

סמסונג שואפת לספק לצרכנים את היכולת לזהות בקלות טלוויזיות 8K, ולוגו כזה כמובן יסייע להם לקבל את ההחלטה הנכונה בעת הקנייה.

בשורה התחתונה

במיוחד בעידן שבו רבים מאיתנו מבלים זמן רב יותר בבית וייתכן שעוד נמצא את עצמנו סגורים בבית למשך תקופות ממושכות, אין מנוס מהשקעה בטלוויזיה איכותית. כדאי להביא בחשבון את כל התכונות ולבחור במסך שמשלב את כל היתרונות הטכנולוגיים עם פתרונות עיצוביים.

1
נגישות