האם מגיע לכם החזר כספי מרשות מקרקעי ישראל? בזכות ייצוגית, הרשות תחזיר לציבור 11.5 מיליון שקל

האם מגיע לכם החזר כספי מרשות מקרקעי ישראל? בזכות ייצוגית, הרשות תחזיר לציבור 11.5 מיליון שקל

7,000 איש, ששילמו בשבע השנים האחרונות לרשות מקרקעי ישראל יותר מדי כסף, זכאים להחזר. שווה לבדוק את הדואר 

אם התנהלתם בשנים האחרונות מול רשות מקרקעי ישראל, ייתכן שתקבלו בקרוב צ'ק לזכותכם.

איך? בזכות תביעה ייצוגית (ת"צ 23465-05-15) נגד רשות מקרקעי ישראל שהסתיימה לאחרונה בפשרה, שלפיה הרשות תשלם 11.5 מיליון (!) שקל ל-7,000 אנשים וחברות ששילמו לה דמי היתר, חכירה, היוון, רכישת בעלות, תוספת בניה וכל תשלום אחר שהתבסס על שומה של המינהל.

הטענה בתביעה, שהוגשה לפני שנתיים, הייתה שלעיתים בין מועד השומה למועד התשלום חל מדד שלילי שהמינהל לא לקח אותו בחשבון, ולכן הקבוצה שאליה מתייחס ההחזר היא כל מי ששילם למינהל תשלום כלשהו שהתבסס על שומה.

לפי התביעה, ההתנהלות של הרשות הייתה התנהלות שיטתית, כך שכאשר היה צריך להוסיף הצמדה לתשלומי הבסיס – היא הוסיפה אותם, אך כאשר צריך היה להפחית תשלום מהפונים, היא לא הפחיתה אותו. 

איך יתבצע ההחזר? לדברי עורכי הדין דורון רדעי וניצן גדות, באי כוחו של התובע, הכספים כבר הועברו למשרדם והתשלום יבוצע על-ידם בהתאם לקבצי אקסל מסודרים שהתקבלו מהמינהל.

כאמור, לפי החישובים מדובר ב-7,000 איש שקופחו על-ידי התנהלות הרשות ב-7 השנים שחלפו, כאשר הישג נוסף של הסדר הפשרה הוא שינוי ותיקון ההתנהלות, כך שמעתה תשלומי ההצמדה יהיו דו-כיווניים.

בנוסף, בתיקים שבהם טרם הושלמה ההתחשבנות בין הרשות לבין המשלם, צפויה הרשות להפחית כ-3.5 מיליון שקל נוספים, וזאת במהלך השבועיים הקרובים. 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות