פלאפון נקנסה ביותר ממיליון שקל כי הגדילה את חבילות הגלישה באופן אוטומטי

פלאפון נקנסה ביותר ממיליון שקל כי הגדילה את חבילות הגלישה באופן אוטומטי

המחיר להגדלת החבילה ב-1 ג'יגה עמד על כ-6 שקלים בכל פעם

לקוחות רבים מוצאים את עצמם מגיעים למיצוי חבילת הגלישה שלהם, ויש להניח שחלקם לא מתנגדים לכך שהחבילה תוגדל באופן אוטומטי, אך יש רבים שכן, ביניהם הורים לילדים שמבקשים להגביל את הגלישה של הילדים ועוד.

אלא שרשת פלאפון נקטה במדיניות שלפיה הגדלת החבילה בוצעה באופן אוטומטי, מבלי קבלת בקשה מפורשת של המנוי, וכעת היא נקנסת על כך בסכום גבוה מאוד של 1,165,410 שקל. 

מבירור שערך משרד התקשורת בעקבות פניות מנויים ועל סמך פרסומים בתקשורת, עלה כי חברת פלאפון נקטה בפרקטיקה חדשה שלפיה מנוי שהגיע לתקרת חבילת הגלישה שלו קיבל באופן אוטומטי ומבלי שביקש זאת במפורש נפח גלישה של עוד 1GB בתשלום נוסף של 5.9 שקלים. 

לפי הודעת המשרד, הגדלת הנפח ב-5.9 שקלים יכולה הייתה לחזור על עצמה עד 5 פעמים בתקופת החשבון, ולהצטבר עד תשלום חודשי נוסף של 29.50 שקל: "פרקטיקה זו אפשרה לפלאפון לגבות ממנוייה סכומי כסף משמעותיים מעבר לחבילה המקורית שאותה ביקשו ורכשו המנויים בעת שהתקשרו עם החברה", מסבירים במשרד התקשורת.

נראה שבמשרד התקשורת חידשו לאחרונה את היד הקשה כלפי חברות התקשורת ששולחות את ידיהן לכיסי הצרכנים ומוצאות דרכים מתוחכמות להגדיל את החשבונות החודשיים שלהם.

רק לאחרונה קנס משרד התקשורת את חברת בזק בינלאומי על כי התעכבה במכוון בניתוק מנויים.

לכן, אם אתם נתקלים בעוולות צרכניות שנוקטות חברות התקשורת – אל תתעצלו ופנו אל משרד התקשורת. 

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות