תוכניות סלולר שכוללות גלישה חופשית באפליקציות – האם הן משתלמות? - פואנטה

תוכניות סלולר שכוללות גלישה חופשית באפליקציות – האם הן משתלמות?

שימו לב לשיטת הניפוח: פרטנר ופלאפון מציעות חבילות סלולר לכאורה אטרקטיביות, שבהן הגלישה באפליקציות פופולריות לא "מבזבזת" את החבילה – אבל מי צריך אותן? השוואת חבילות סלולר רחבות בפואנטה

לאחרונה נעשה נפוץ להציע ללקוח להצטרף לתוכנית סלולר שכוללת גלישה ללא תשלום באפליקציות פופולריות, כמו יוטיוב, אינסטגרם וכו'. הכוונה היא שאם הלקוח למשל רוכש חבילת סלולר של 50 ג'יגה, הגלישה שהוא מבצע באותן אפליקציות אינה "מבזבזת" לו את מכסת הגלישה בחבילה.

רשימת האפליקציות שזוכות ל"פטור" היא ארוכה וקורצת, ובדרך כלל כוללת את וואטס-אפ, אינסטגרם, ווייז ועוד.
האם ההצעות של חברות הסלולר זהות, והאם הן בכלל משתלמות? הצצנו בחבילות ובמחירים.

פלאפון מציעה שתי חבילות כאלה – האחת בכ-60 שקל בחודש והשנייה בכ-70 שקל בחודש. שתי החבילות כוללות נפח גלישה של 100 ג'יגה.

פרטנר מציעה שלוש חבילות כאלה – האחת בכ-60 שקל לחודש עם 40 ג'יגה גלישה, השנייה בכ-70 שקל עם כ-70 ג'יגה גלישה והשלישית בכ-80 שקל עם 100 ג'יגה גלישה.מדובר בחבילות שנחשבות יקרות בזירת הסלולר כיום, ולכן מעניין לראות מה הן כוללות בהשוואה למשל לחבילות זולות יותר. הנה הצצה:

פלאפון פלאפון פרטנר פרטנר פרטנר
מחיר 60 70 60 70 100
נפח גלישה 100 100 40 70 70
מס' אפליקציות "חינם" 7 אפליקציות: פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם, ווייז, וואטס אפ, סנאפצ'אט וטלגרם 8 אפליקציות: יוטיוב, פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם, ווייז, וואטס אפ, סנאפצ'אט וטלגרם 4 אפליקציות: פייסבוק, אינסטגרם, ווייז, וואטס אפ 4 אפליקציות: פייסבוק, אינסטגרם, ווייז, וואטס אפ 5 אפליקציות: יוטיוב, פייסבוק, אינסטגרם, ווייז, וואטס אפ
מה עוד בחבילה שירות "סייבר"  שירות "סייבר" ו-500 דקות שיחה לחו"ל שירות "סייבר גארד" ו-350 דקות שיחה לחו"ל שירות My Box ו-350 דקות שיחה לחו"ל שירות My Box ו-350 דקות שיחה לחו"ל

ההצעה של פלאפון רחבה יותר, אבל האם באמת לקוח שרוכש חבילה של 100 ג'יגה, יכול בכלל לנצל אותה במלואה? ברוב מכריע של המקרים, לקוח לא מתקרב למימוש של 100 ג'יגה. לכן, מן הסתם, מי שרוכש חבילה עם נפח גלישה כה גדול, לא יזדקק להטבה של גלישה באפליקציות שלא "מבזבזות" לו גלישה.

למעשה, רוב הצרכנים יכולים להסתפק גם בחבילה של 40 ג'יגה ללא אותה הטבת אפליקציות, ולכן כדאי להשוות את המחירים בין כל החברות, ולא רק בין אלה שמציעות חבילות מסוג זה.

נזכיר כי לאחרונה מתחוללת מלחמת מחירים עזה בין חברות הסלולר, עד כדי כך שאפשר לרכוש חבילה של 50 ג'יגה בכ-15 שקל בחודש דרך סאני תקשורת, או שתי חבילות סלולר של 50 ג'יגה ב-25 שקל לחודש דרך רמי לוי (לחברי מועדון לקוחות בעלי כרטיס אשראי).

השוואת חבילות סלולר עם נפח גלישה גדול

סאני תקשורת באמצעות הוט רמי לוי תקשורת גולן טלקום WE4G
פלאפון פרטנר
מחיר כ-15 שקל לחודש כ-25 שקל לחודש לשני קווים (לחברי מועדון) 29 שקל 33 שקל לכל החיים 60 שקל 60 שקל
נפח גלישה  50 ג'יגה 50 ג'יגה 100 ג'יגה 80 ג'יגה 100 ג'יגה
כולל גלישה חינם ב-7 אפליקציות
40 ג'יגה
כולל גלישה חינם ב-4 אפליקציות

חבילה של 50 ג'יגה היא חבילה רחבה מאוד שמאפשרת גלישה ממושכת ואינטנסיבית, גם ללא הבטחות להחרגת אפליקציות מסוימות ממכסת החבילה.

ההמלצה היא לבדוק מהם נתוני השימוש שלכם ונתוני הגלישה שלכם – וכך להתאים את נפח החבילה לצרכים האמיתיים שלכם.

עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

פלאפוןדפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות