הקבוצה למחיקת חובות: הגרלה למחיקת 10,000 שקל מהחוב להוצאה לפועל

הקבוצה למחיקת חובות: הגרלה למחיקת 10,000 שקל מהחוב להוצאה לפועל

במקביל, ממשיכה הקבוצה בפעילות לביטול הגבלות רישיון הנהיגה לחייבים ונערכת לעתירה לבג"צ

הקבוצה למחיקת חובות, שמרכזת חייבים להוצאה לפועל במטרה ליצור קבוצות שיגיעו יחד להסדרי חוב, פתחה לאחרונה בקמפיין יצירתי – בין המצטרפים תוגרל מחיקה של 10,000 שקל מתוך החוב.

מעבר לחשיבה המעניינת שיש מאחורי היוזמה עצמה, מעניין לא פחות לראות כיצד צוברת הקבוצה תאוצה במהירות.

סרטון הקמפיין עצמו, אשר החל לפני כמה ימים, כבר צבר 38,000 צפיות.

למרבה הצער, בישראל יש היום כ-700,000 חייבים – מספר עצום, שחלקם הגדול שקועים בחובות שלעולם לא יוכלו להחזיר לבד.

לרבים מהם יש יותר מתיק אחד וגם יותר משני תיקים.

מספרם הגדול של החייבים משום מה לא מדליק נורה אדומה במקומות הנכונים – ונראה כי המדינה לא שמה לה למטרה לבדוק לעומק את תהליך צבירת החובות, שנובע בין היתר מהריביות הכבדות שלא מאפשרות לחייבים לסגור את החוב ולהמשיך הלאה בחייהם.

החייבים מתמודדים עם הקושי לבדם, וזו הסיבה המרכזית להקמתה של הקבוצה למחיקת חובות, אשר שמה לה למטרה לחבר בין כמה שיותר חייבים ולהצמיד להם עורך דין שיוביל להסדר חוב לגופים השונים. המצטרפים לקבוצה משלמים דמי חבר בעלות של כ-400 שקל ומקבלים ליווי של עורך דין המייצג את הקבוצה מול הנושה.

כזכור, לאחרונה דיווחתי כאן כי הקבוצה למחיקת חובות גם מקדמת בימים אלה הגשת בג"צ נגד הגבלות חידוש רישיון הנהיגה המוטלות על החייבים. את המהלך מובילה הפעילה החברתית אריאלה ברק אקשטיין.

הגשת הבג"צ צפויה בימים הקרובים, לאחר שמאות חייבים פנו לקבוצה, מסרו את פרטיהם והביעו תמיכה. הגבלת הרישיון היא חלק מרפורמה שאמורה הייתה לאפשר להפעיל לחץ על החייבים לשלם, והביאה למצב שהיום כרבע מיליון איש אינם יכולים או שלא יוכלו לחדש את רישיון הנהיגה בגלל חוב להוצאה לפועל. הנושא נדון בפורומים שונים ובכנסת, אך למרות שעצם המגבלה מעכבת את החייבים מלמצוא מקום עבודה ומקור פרנסה שמצריך ניידות – הדבר נמרח ולא נפתר עד כה. 

כעת, כאמור, כדי להגדיל את מספר חברי הקבוצה, היא פתחה בקמפיין שמציע למצטרפים הגרלה למחיקת 10,000 מתוך חובם להוצאה לפועל.

כדי להשתתף נדרש החייב לעשות לייק לדף הפייסבוק "הקבוצה למחיקת חובות", לשתף את הפוסט, לרשום בתגובה לפוסט "מזל חוב" ולהצטרף באמצעות קישור.

בקבוצה מדגישים שההגרלה מבוצעת בהתאם להוראות ההיתר הכללי לעריכת הגרלות לפרסומת מסחרית לפי חוק העונשין, התשל"ז-1977 באישור רכז ההגרלות לפרסומת מסחרית במשרד האוצר.

ניתן להשיג עותק של תקנון המבצע באתר ובמשרדי עורכת ההגרלה: יומאן מאטצ' בע"מ שמענה ברח' המכתש 66 חולון ובמשרדי המפקח על ההגרלה עו"ד סער סעיד שמענו ברח' הרצל 71 ראשון לציון.


היה לכם מעניין?
לחצו כאן  ופרגנו לנו בלייק. זה קל... 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות