הכספומט לא הוציא כסף - מה עושים? סיפורו של לקוח בנק לאומי ש

הכספומט לא הוציא את הכסף שהלקוח ביקש, אך חייב אותו בסכום המלא

מה קורה כאשר לקוח מושך כסף מכספומט, אך הכסף לא יוצא במלואו או לא יוצא כלל?

לקוח בנק לאומי נקלע לאחרונה לסיטואציה מביכה: הוא הגיע לכספומט של בנק לאומי בקריית היובל בירושלים, ביקש להוציא סכום של 2,000 שקל, וקיבל 600 שקל פחות – כלומר, רק 1,400 שקל.
הלקוח דיווח על כך מיד, ונאמר לו כי "תקלות כאלה קורות לפעמים כאשר חסר כסף בכספומט" ושהכסף יוחזר לו.
אבל לא כך קרה. למעשה, את הסכום שהוציא הוא היה צריך להמיר למטבע חוץ לצורך נסיעה לחו"ל, אבל הוא מצא את עצמו נאלץ להמיר סכום נמוך יותר בגלל אותה תקלה, ונסע לחו"ל לפני שהכסף הוחזר לו.
בהעדרו, ניסתה אמו לפנות אל הבנק מספר פעמים – אך נדחתה.
ככל שחלף הזמן, הסתבר לאם ולבנה כי אין לבנק שום כוונה להחזיר את הכסף, ואף להפך – הם עצמם התחילו לחוש כחשודים בהונאה.
זאת, בניגוד למה שנאמר להם כאשר דיווחו על המקרה ובניגוד להבטחה שקיבלו סמוך לאירוע, שלפיה הכסף יוחזר.
בעקבות פניית פואנטה לבנק לאומי, הכסף הוחזר ללקוח – אך בתגובה שנשלחה לפואנטה, הבנק מכחיש שמקרה כזה של משיכה חלקית יכול בכלל להתרחש.בנק לאומי: "לא מוכרת תקלה בכספומט של משיכה חלקית"

מלאומי נמסר: "לאחר שביצענו תחקיר מעמיק, נראה כי לא אירעה תקלה במכשיר וכי בוצעה בהצלחה משיכה על סך 2000 ₪. יודגש, כי מבחינה טכנית לא מוכרות לנו תקלות כספומט של משיכה חלקית. במילים אחרות, או שהסכום המבוקש על ידי הלקוח יוצא במלואו, או שאינו יוצא כלל. יחד עם זאת, וכפי שסוכם מול הלקוח בפגישתו עם מנהלת הסניף עוד טרם פנייתך, הגענו מולו להבנות מתוך רצון טוב, ולפנים משורת הדין פיצה אותו הסניף ב-600 ש"ח שטען כי היו חסרים לו".

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 1

  1. קרה לי אותו מקרה לפני 4 ימים רציתי למשוך ס"כ 100 שח ולא יצא כלום, ואני רואה כרגע שהורידו לי 100שח פלוס עמלה.
    כספומט לאומי מכללת אורט בראודה.

נגישות