שופינג.IL: אילו מבצעים משתלמים ואילו פחות? בדיקת פואנטה - פואנטה

שופינג.IL: אילו מבצעים משתלמים ואילו פחות? בדיקת פואנטה

שופינג.IL מביא איתו לצרכנים כל כך הרבה מבצעים והבטחות למבצעים, עד כי הם תוהים עד כמה ההנחות בשופינג.IL אמיתיות. ומה התשובה?

שופינג, קניות, מבצעים, הנחות… אזלו המילים לתאר את מה שקורה בחודש נובמבר בשנים האחרונות, כאשר האירוע המשמעותי הראשון הוא שופינג.IL – אשר החל אתמול ואמור להסתיים היום. למה אמור? משום שיש חנויות שממשיכות במבצעים עוד כמה ימים – ואפילו עד סוף נובמבר. האם המבצעים משתלמים? יש ויש. לצד לא מעט הנחות משמעותיות, יש גם רשתות שמנצלות את אווירת הקניות והתרופפות הבלמים של הצרכנים, כדי להציע מוצרים במחירים לא בהכרח משתלמים. לכן – דווקא בעת הזאת צריך להשוות מחירים ולא לקנות באופן אוטומטי לפני שבודקים בכמה חנויות.

שופינג.IL הוא יוזמה של גוגל ישראל, אשר לפני מספר שנים ניסתה לעורר את הישראלים לעשות שופינג אונליין באמצעות שני ימי מבצעים. כיום זה נראה מצחיק שרק לא מזמן היה בכלל צורך ביוזמה כזאת. מאז הישראלים לא רק הבינו את יתרונות הקנייה אונליין והתגברו על חששות כמו מסירת פרטי אשראי ברשת – אלא אף נחשבים לבזבזנים רציניים באתרי הסחר הבינלאומיים. לא במקרה אתרים כמו עלי אקספרס ו-NEXT התאימו את האתר שלהם לעברית, מציגים מחירים בשקלים ומקצרים את זמני המשלוח לארץ.

מי משתתף בשופינג.IL?

יותר מ-1600 עסקים משתתפים ביוזמה הזאת. הם לא משלמים לגוגל על ההשתתפות, וניתן להגיע אליהם דרך אתר ייעודי שגוגל הקימה בכתובת shoppingil.co.il.

בין המשתתפות הבולטות השנה יש לא רק רשתות אופנה ואופטיקה, כמו רנואר או טרמינל X, ולא רק רשתות חשמל ואלקטרוניקה כמו באג ו-KSP, אלא גם אתרי תיירות כמו גוליבר ורשתות מזון ופארם כמו רמי לוי, שופרסל וסופר-פארם.

המבצעים שווים או לא?

הצרכנים הישראלים הם צרכנים חשדניים, ולעתים הם לא מאמינים שמחירי המבצע הם באמת מחירי מבצע. האם הם צודקים?

יש ויש – ומה שחשוב לדעת שדווקא בימי המבצעים יש פערים גדולים בין רשתות שונות על מותגים שנמצאים במבצע.
בדיקה אקראית מגלה שיש מציאות. למשל, רמי לוי מציע מוצרים בכמה מדרגות מחיר של 5 שקלים, 10 שקלים ו-15 שקלים – ויש שם כמה מוצרים שווים במיוחד.

שופרסל מותחת את המבצעים שלה באתר בלבד למשך כל החודש – והם כוללים גם סמארטפונים ומוצרי אלקטרוניקה שלא תמיד באמת משתלמים, אז כדאי להשוות את המחיר עבור כל פריט ופריט גם באתרים אחרים.

כאמור, יש מבצעים שבהם ההנחה זניחה – או שהיא בכלל לא קיימת, משום שאותו מוצר נמכר במחיר נמוך גם ללא מבצע באתר אחר. בנוסף, לפעמים ההנחה נראית גבוהה – אך היא נגזרת ממחיר שהוא גבוה מלכתחילה.

כך למשל ברשת סופר פארם מוכרים את מכשיר הגילוח פיליפס ONE BLADE במהלך השנה בכ-190 שקל, וכעת הוא במבצע של כ-130 שקל. זה נשמע אטרקטיבי, אבל יש לזכור שיש חנויות שבהן המחיר הרגיל הוא 158 שקל:

מכשיר גילוח פיליפס ONE BLADE

מחיר רגיל בסופר פארם מחיר שופינג.IL בסופר-פארם מחיר רגיל ב-KSP ובאייבורי
כ-190 כ-130 158

רנואר -מעיל ניילון

מחיר רגיל מחיר שופינג.IL
כ-200 כ-150

 

סטרימר אפל TV 4K 32GB

 

מחיר רגיל בשופרסל מחיר שופינג.IL בשופרסל מחיר רגיל ב-KSP ובאייבורי מחיר רגיל בבאג
כ-1000 כ-800 800 840

 

שמן זית זיתא, טעם מעודן, 750 מ”ל

רמי לוי קוויק שופרסל
מחיר רגיל 30 32 35
מחיר שופינג.IL 15 24 30

 

אסתי לאודר – מייק אפ דאבל וור

  סופר פארם AZRIELI.COM שופרסל אתר strawberrynet.com
מחיר רגיל 220 220 220 162
מחיר שופינג.IL 120 139 143

 

מה עוד מאפיין את שופינג.IL, ולמה חשוב לשים לב?

• בניגוד לאירועי הקניות האחרים בנובמבר, כמו יום הרווקים הסיני שיחול בשבוע הבא והבלאק פריידי שיחול בסוף החודש – שופינג.IL הוא אירוע שהמשתתפים המרכזיים בו הם עסקים ישראלים. ולמה זה חשוב? משום שדווקא בחודש שבו הישראלים מוציאים כל כך הרבה כסף, הם צריכים לחשוב לאיזה כיס הכסף הזה הולך ולהשתדל לנתב אותו לעסקים הישראלים – ובמיוחד לעסקים קטנים.

• שופינג.IL הוא הזדמנות לעסקים קטנים להיחשף לקונים באמצעות הנחות משמעותיות. גם זה בניגוד לאירועים כמו יום הרווקים הסיני או הבלאק פריידיי, שבהם מדובר באתרי ענק כמו עלי אקספרס, אמזון, איביי וכו’.

הנחות בעיקר על שופינג באינטרנט: שימו לב שהרעיון מאחורי שופינג.IL היה לעודד את הקניות ברשת – ולכן רוב הרשתות והחנויות מציעות את ההנחות רק על המוצרים שנמכרים באתר ולא על המוצרים בחנויות. אמנם, יש יוצאי דופן – אבל זה העיקרון.

כך למשל, בעוד שרמי לוי מוכר קפה טייסטרס צ’ויס באתר ב-15 שקל במסגרת שופינג.IL, בסניף המחיר הוא כ-30 שקל.

• שימו לב למחיר המשלוח: כאשר אנחנו מזמינים באינטרנט – אנחנו בדרך כלל נדרשים לשלם דמי משלוח. בחלק מהאתרים מציעים משלוח חינם ובחלק לא. חשוב מאוד לבצע את השוואת המחירים גם בין האתרים וגם בין רכישה אונליין לרכישה בחנות תוך התחשבות במחיר המשלוח. כך למשל, ברשתות המזון המשלוח יכול לייקר את הקנייה ב-30 שקל. לעתים המשלוח ניתן חינם כאשר קונים מעל סכום מסוים – וגם כאן כדאי לעשות את חישוב הכדאיות.

רמי לוי מבצעים

תגובות: 0

נגישות