התקנת מערכת מצילת חיים ברכב תעניק לכם הנחה של 1,500 שקל על אגרת הרישוי

התקנת מערכת מצילת חיים ברכב תעניק לכם הנחה של 1,500 שקל על אגרת הרישוי

המכסה מוגבלת ולכן למעוניינים כדאי להזדרז. באילו מערכות מדובר ואיך תוענק ההנחה? 

מי שיתקין במכוניתו מערכת בטיחות מצילת חיים – יזכה להנחה על אגרת הרישוי, שהיא כידוע הגבוהה ביותר בעולם. 

זאת, לאחר שהדבר אושר אתמול בוועדת הכספים של הכנסת.

מדובר בהתקנת שתי מערכות בטיחות לפחות, הכוללות מערכת בקרת סטייה מנתיב ומערכת שמירת מרחק מלפנים – כשהעלות הכוללת של ההתקנה לא אמורה לעלות יותר מ-2,100 שקל, כפי שנקבע אתמול.

גובה ההטבה שתינתן למתקינים עומדת על 1,500 שקל – אך לא בבת אחת אלא על פני 3 שנים.

בשנה הראשונה הם יקבלו הנחה של 700 שקל על אגרת הרישוי, בשנה השנייה 700 שקל נוספים ועוד 100 שקל בשנה השלישית.

מי שיתקין את המערכות בתקופה של 60 יום לפחות לפני מועד חידוש הרישיון, יקבל את ההחזר הראשון כבר באגרת הרישוי הקרובה. מי שיתקין בטווח זמן קטן יותר מחודשיים, יזוכה בהחזר האגרה בשנה שלאחר מכן.

המטרה היא לעודד התקנה של מערכות מצילות חיים במכוניות פרטיות, ולשם כך הוקצו על-ידי משרד התחבורה 180 מיליון שקל.

עם זאת, חשוב לדעת שיש מכסה מוגבלת למספר הזכאים – כשמדובר סה"כ על 120 אלף כלי רכב. במשרד התחבורה אומרים כי אם יהיה ביקוש גבוה שיעלה על ההיצע – תיבדק הרחבת התוכנית ויימצא תקציב.

ההנחה תינתן לכלי רכב פרטיים ומסחריים עד 3.5 טון, משנת ייצור 2000 ומעלה שנרשמו בארץ עד ל-1 במאי 2017.

כאמור, כדי למנוע הפקעת מחירים על-ידי המתקינים, החברות שקיבלו הרשאה להתקנת המערכות נדרשות להתחייב על מחיר מרבי שלא יעלה על 2,100 שקל. מחיר זה יפורסם באתר האינטרנט של משרד התחבורה במטרה ליצור תחרות בין החברות, שתתמקד על שיעור ההשתתפות של האזרח. כך לדוגמה, חברה שתציע את המערכות במחיר של 1,500 שקל – תאפשר לאזרח לקבל סבסוד מלא של המערכת.

יצוין כי על פי החלטת שר התחבורה ישראל כץ, החל מ-1.1.2018, יחויב כל רכב חדש המיובא לישראל, להצטייד במערכות בטיחות מצילות חיים. כיום מותקנות המערכות בכ-60% מכלי הרכב הפרטיים המיובאים לארץ.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות