באיחור של חודשים ארוכים - מחירי הנסיעה במונית הוזלו

באיחור של חודשים ארוכים – מחירי הנסיעה במונית הוזלו

כמה עולה נסיעה במונית וכמה עולה הזמנה? 

בזמן שהמחירים בעיקר עולים – מחירי הנסיעה במוניות דווקא ירדו השבוע. אמנם לא מדובר בצניחה במחירים, אך בכל זאת נחמד לשלם פחות. מדובר בירידה של כ-10% במחירים, כך שהמצב התחלתי של המונה יעמוד על 11 שקלים במקום 12.30 שקלים. המחיר לכל פעימה נותר 30 אגורות, אך מחיר הובלת מזוודה ירד מ-4.40 שקלים ל-3.90 שקלים.

ההוזלה היא תוצאה של  מאמץ ממושך של המועצה לצרכנות שנושא כעת פרי. המאבק החל כבר באפריל 2015, כשהסיבה להוזלה היא ירידת מחירי הסולר. 

תעריפי נסיעה במונית 

למעשה, המחירים היו אמורים לרדת כבר לפני שבעה חודשים, אך בשל לחצים שהופעלו על-ידי נהגי המוניות – המשכנו לשלם יותר, כשבמצטבר מדובר בהפסד של כ-200 מיליון שקל. מה שמקומם אף יותר הוא שאילו המחירים היו יורדים בהתאם לירידת מחירי הסולר, בתחילת 2015, היו נחסכים לאזרחי ישראל כ-600 מיליון שקל. האם מישהו יפצה אותנו על כך? ודאי שלא. 

נהגי המוניות, כמובן, התנגדו להוזלה וככל הנראה הסכימו לבסוף רק בתמורה להסכמת משרד התחבורה לבלום את כניסתה של אפליקציית אובר לישראל. 

אגב, למרות שהורדת התעריפים היא מהלך רשמי ומסודר שמעוגן בצו של משרד התחבורה ומשרד האוצר, ההוזלה לא פורסמה לציבור. רוב רובם של הנוסעים לא יודעים עליה, ויש להניח שאם הם נוסעים במונית והנהג גובה מהם את התעריף הגבוה, הם אפילו לא יידעו לדרוש שיוריד את המחיר כחוק.

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות