קנייה חכמה של SUV – כך תבחרו את רכב הפנאי שלכם

קנייה חכמה של SUV – כך תבחרו את רכב הפנאי שלכם

רכב SUV, שמכונה גם רכב פנאי, מציע הרבה מאוד יתרונות, והוא מגיע במגוון גדלים שיכולים להתאים לצרכים שונים. מה עוד כדאי לדעת?

(תוכן מקודם)

רכב פנאי שטח הוא בחירה נהדרת עבור רוב האנשים, שכן זה רכב המציע מגוון יתרונות בתחום הבטיחות, העיצוב, הנוחות ואפילו בתחום החיסכון בהוצאות השוטפות. כיום ישנו מגוון עצום של רכבי פנאי המתאימים לצרכים שונים. אם גם אתם מחפשים את הרכב המושלם עבורכם, יש כמה קריטריונים שכדאי לבחון לפני שתעשו זאת.

לפניכם כל הטיפים שיעזרו לכם לבצע קנייה חכמה של רכב פנאי.

גודל הרכב

רכבי SUV נתפשים לרוב ככלי רכב עצומים, אך האמת היא שישנו מנעד גדול של גדלים למכוניות אלו. בחירת גודל הרכב צריכה להיעשות בראש ובראשונה על פי כמות האנשים הצפויים לנסוע בתוכו על בסיס קבוע. אם יש לכם משפחה גדולה, מוטב מן הסתם לבחור בדגמים הגדולים ביותר. ישנם אפילו דגמים המציעים שבעה או שמונה מקומות ישיבה מרווחים. למשפחות קטנות יותר, לזוגות או ליחידים מומלץ לבחור מן הסתם בדגמים יותר קומפקטיים.

גודל הרכב צריך להתאים גם לאופן השימוש בו. למשל, מי שמתגורר באזורים עירוניים עשוי להיאבק בנושא החנייה עם רכב פנאי גדול ממדים. באזורים כפריים מחוץ לערים הגדולות, בהחלט אפשר לבחור בדגמים גדולים.

יש לשקול כמובן גם את גודל תא המטען, אם כי באופן כללי כלי רכב אלה מציעים מקום רב לאחסון חפצים. היתרון הגדול של ה־SUV הוא ההתאמה גם לתנאי שטח, כך שאם אתם אוהבים לטייל, הרכב יספק לכם חווית נסיעה נהדרת.

מערכות בטיחות

למרבה הצער הכביש יכול לפעמים להיות מקום מסוכן עבור הנוסעים בו, אך למרבה המזל מכוניות החדשות יש מערכות בטיחות מתקדמות המסייעות בשמירה על חיינו בכביש. ניתן בקלות לראות את דירוג הבטיחות של הרכב. כמו כן, במפרט הטכני תוכלו לראות איזה אבזור בטיחותי קיים ברכב.

למשל, האם ישנה בלימת חירום אקטיבית, שבה הרכב יבלום עבורכם בעת זיהוי של הולכי רגל וכלי רכב. כך גם אם זמן התגובה שלכם אינו זריז מספיק, הרכב שומר עליכם.

יש גם מערכת לשמירת נתיב אקטיבית, כדי למנוע סטייה פתאומית לשוליים או לנתיבים אחרים. כל אלה הם רק קצה הקרחון של מגוון מערכות הבטיחות החדישות הנמצאות במכוניות של היום. מומלץ כמובן לעולם לא להתפשר על בטיחות ברכישת רכב, שכן הכי חשוב זה להגיע ליעד בשלום.

צריכת דלק ושמירה על הסביבה

רכבי פנאי בעבר היו צורכים כמות אדירה של דלק בשל משקלם ונפח המנוע המרשים שלהם. יצרני המכוניות הללו הבינו שמכונית הזוללת דלק באגרסיביות היא אינה אטרקטיבית לצרכן ונקטו בצעדים לשיפור הצריכה. אם כן, באופן כללי צריכת הדלק במכוניות כיום טובה יותר בעשרות מונים מפעם, אך עדיין ישנם הבדלים בין סוגי הדגמים השונים.

לחיסכון רב יותר בדלק ולמען השמירה על הסביבה, כדאי לשקול רכישה של רכב חשמלי או היברידי. רכב היברידי הוא רכב המשלב בין מנוע חשמלי למנוע בערה. בעת הנסיעה הרכב משתמש במערכת חכמה כדי להחליף בין המנועים לשם ניצול חסכוני של דלק.

בעת הנסיעה בעיר למשל, שבה המהירות אינה גבוהה ועצירות פתאומיות הן עניין שבשגרה, הרכב לרוב יפעל על המנוע החשמלי בלבד כדי לחסוך בדלק. ברכב היברידי רגיל סוללת המנוע החשמלי נטענת מפעולת מנוע הבערה. ישנו גם רכב היברידי פלאג אין אשר לו ישנה סוללה גדולה יותר, שאותה ניתן לטעון גם מגורם חיצוני.

לבסוף, ישנו הרכב החשמלי לגמרי, שבו אין מנוע בערה כלל. בדגמים הללו אין כלל פליטת מזהמים לאוויר או הוצאות על דלק.

מאמרים אחרונים
1
נגישות