המבצע של סופר-פארם: פחות מגבונים ביותר כסף

המבצע של סופר-פארם: פחות מגבונים ביותר כסף

התלהבתם מהמבצע על המהדורה המועשרת בתמציות אורגניות? כשתבדקו כמה מגבונים יש במארז, תתלהבו פחות

מבצעים הם דרך מצוינת לחסוך כסף, רק שכדאי לבדוק אותם היטב: מארז של 4 מגבונים שנמכר בימים אלה במבצע בסופר-פארם בכ-20 שקל, כולל 4 אריזות מוקטנות של מגבונים בהשוואה לאריזות הרגילות. מדובר במארז של מגבוני לייף בייביז Natural Wipes שמתוארים כ"מועשרים בתמציות אורגניות", כאשר בכל אריזה יש 64 מגבונים בלבד. באריזת מגבונים רגילה של לייף יש בדרך כלל 72 מגבונים.

כמה מגבונים יש בחבילת מגבונים לייף של סופר פארם?

למעשה, על המדף בסופר-פארם נמכרים היום באותו מחיר של כ-20 שקל שני מארזים: הראשון הוא אותו מארז של מגבונים הממותגים כמגבונים טבעיים וכולל רק 4 אריזות, והשני הוא מארז "רגיל", שכולל 5 אריזות. כאמור, לא זו בלבד שהמארז הרגיל כולל אריזת מגבונים שלמה נוספת, כל אריזה בתוכו מכילה יותר מגבונים – כך שהפער הרבה יותר גדול מכפי שנדמה: 256 מגבונים בלבד במארז שבמבצע, לעומת 360 מגבונים במארז שאינו במבצע. במארז הראשון ש"במבצע" משלם הצרכן כ-5.50 שקלים לכל 100 מגבונים, ואילו במארז שאינו במבצע הוא משלם 7.80 שקלים על כל 100 מגבונים.

super2

כיצד אמור הלקוח לדעת על הפער הזה? הוא אמור לקחת כל אחד מהמארזים ולקרוא באותיות קטנטנות מאחור כמה מגבונים יש באריזה. הדבר אינו כתוב בחזית ורק יודעי ח"ן יעלו על דעתם להשוות בין כמות כמויות המגבונים באריזה.

וזו לא הפעם הראשונה שסופר-פארם מציעה מבצע מבלבל שמרבית הצרכנים כנראה לא מודעים לו. רק לפני חודש וחצי הוגשה נגד החברה בקשה לתביעה ייצוגית בגין הטעיה, בדיוק בגלל מבצע דומה על מגבונים במארז שכלל אריזות עם תכולה של 64 מגבונים. אז דובר על מהדורת מגבוני תה ירוק, שנמכרו במארז של שישייה בכ-22 שקל. תגובת סופר-פארם הייתה כי מדובר במהדורה מוגבלת.

השיטה של מהדורה מוגבלת היא שיטה ידועה ומוכרת של יצרניות ושל משווקות, שבאמצעותה הן משיגות שתי מטרות – ראשית, לצרכן קשה יותר להשוות כי המוצרים אינם זהים לחלוטין, ושנית, אפשר להשתמש בכך כנימוק משפטי.

כך או כך, מי שחשוב לו ליהנות ממבצע הוגן ומשתלם, כדאי שיבדוק את הכמות בכל מוצר שהוא קונה, ולא רק את המחיר.

לחצו כאן לקריאת הכתבה על הייצוגית נגד סופר-פארם.

מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות