חוק הפיקוח על מחירי הקייטנות מתקדם. כמה תעלה קייטנה?

חוק הפיקוח על מחירי הקייטנות מתקדם. כמה תעלה קייטנה?

בקיץ האחרון עוררו מחירי הקייטנות, שהגיעו לכ-2,000 שקל לילד ויותר, מחאה ציבורית עזה. האם בקיץ הבא נשלם פחות? 

בקיץ הקרוב כנראה נשלם פחות על הקייטנות הציבוריות – אולי אפילו 700-800 שקל. זאת, לאחר שהיום עברה בקריאה טרומית הצעת החוק שלפיה יוטל פיקוח על הקייטנות וייקבע להן מחיר מירבי על-ידי שר הפנים.

בקיץ האחרון עוררו מחירי הקייטנות, שהגיעו לכ-2,000 שקל לילד ויותר, מחאה ציבורית עזה, וכעת נותר לקוות שההצעה תמשיך להתקדם בקצב מהיר, לאור העובדה שהחופש הגדול הולך וקרב.

מדובר בהצעת חוק של חבר הכנסת דוד אמסלם (ליכוד) וקבוצת חברי הכנסת. להצעה זו הוצמדה הצעה דומה של ח"כ יפעת שאשא ביטון (המחנה הציוני).

לדברי ח"כ אמסלם, "עשינו תחשיב כמה צריכה לעלות קייטנה סבירה, והיא צריכה לעלות בין 700 ל-800 שקל".

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב: "שוק הקייטנות הוא שוק פרוץ לחלוטין, בו כל רשות קובעת מי יפעיל את הקייטנה, מה יהיה מחירה, וגם כמה עליו לשלם לה תמורת הזכות לקיים את הקייטנה. אין הצדקה לכך שרשויות מקומיות גובות סכומים גבוהים ממפעילי הקייטנות – אנשי צוות הגן או הצהרון – עבור הזכות להשתמש במבנה העירוני. עלות זו מגולגלת על ההורים וגורמת לכך שמחירי הקייטנות בגנים יגיעו גם ליותר מ-2,000 שקל לחודש. 

"מדובר בתופעה כלל ארצית. הורים צריכים לשלם אלפי שקלים על הזכות ללכת לעבוד בחודשי הקיץ. מדובר על קייטנות במבנים עירוניים או בגנים עצמם, בלי אטרקציות ויציאות לבילויים יקרים מחוץ לגן. עבור הרשויות המקומיות מדובר במנוע כלכלי על חשבון ההורים. משפחות רבות מתקשות לעמוד בהוצאות בחודשי הקיץ ועל אף זאת עליהם לדאוג לסידור לילדיהם. יש לאפשר למשפחות אלו להמשיך בשגרתם בחודשי הקיץ, שכן על אף שהילדים יוצאים לחופש הגדול ההורים דווקא חייבים להמשיך בעבודתם כדי לדאוג לפרנסת משפחתם. לאור האמור לעיל יש להקל על משפחות אלו ולקבוע מחיר אחיד לקייטנה של גוף ציבורי".

ח"כ שאשא ביטון הוסיפה: "אנחנו לא רוצים שהרשויות יפסידו אבל אנחנו רוצים שהמחיר להורים יהיה הוגן".

53 תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת הפנים.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות