תוכנית סקר סיכונים אבטחת מידע: השיקולים העיקריים

תוכנית סקר סיכונים אבטחת מידע: השיקולים העיקריים

לא משנה איזה עסק יש לכם, אתם חייבים להגן על המידע שלכם. חושבים שאנחנו מגזימים? קראו כאן מדוע חשוב לדאוג לתוכנית סקר סיכונים אבטחת מידע

סקר סיכונים אבטחת מידע

(תוכן מקודם)
סקר סיכונים אבטחת מידע הוא תהליך שמתבצע על ידי מומחי אבטחת מידע שמעריכים ומיישמים בקרות אבטחה מרכזיות בארגונים. בין היתר, תהליך זה מתמקד גם במניעת פגמים ופגיעות באבטחת מערכות המחשוב של הארגון.

תוכנית סקר סיכונים אבטחת מידע מתבצעת בגישה הוליסטית, מנקודת מבט של תוקפי מערכות מחשוב. התוכנית תומכת במנהלים בקבלת החלטות מושכלות ליישום משאבים, כלים ובקרת אבטחה, והיא חיונית לכל ארגון, כחלק בלתי נפרד מתהליך ניהול סיכונים.

למה חשוב להזמין שירותי מומחי אבטחת מידע?

שיקולים כמו גודל הארגון, קצב הצמיחה שלו, המשאבים שעליהם הארגון מתבסס ותיק הנכסים, משפיעים על עומק המודלים של סקר סיכונים אבטחת מידע.

בעלי עסקים יכולים לבצע הערכות כלליות על אבטחת המידע בארגונים שלהם, אבל הערכות כלליות אינן מספקות את המיפוי המפורט של הנכסים, האיומים הנלווים, הסיכונים המזוהים, ההשפעה והבקרה שזמינים בשכירת שירותי אבטחת מידע במיקור חוץ לחברה מומחית בתחום.

בנקודה בה תוצאות הערכה כלליות אינן מספקות מתאם הולם בתחומים אלה, יש צורך בהערכה מעמיקה ומקיפה.

היתרונות העיקריים במודל מתקדם של סקר סיכונים אבטחת מידע

תוכנית מקיפה ומתקדמת של סקר סיכונים אבטחת מידע משרתת מטרות רבות, שהחשובות שבהן כוללות:

הצדקת עלויות

הערכת סיכוני אבטחת מידע מעניקה לבעלי עסקים רשימה קונקרטית של נקודות תורפה שמצריכות ניהול והנהגה ברמה עליונה על מנת להמחיש את הצורך במשאבים ותקציב נוסף כדי לתמוך בתהליכי אבטחת המידע של הארגון והכלים הנחוצים.

בעלי עסקים עשויים להתקשות להבין למה הם צריכים להשקיע יותר כסף במערכות אבטחת מידע שמבחינתם עובדים בסדר גמור, אבל הצגת התוצאות של סקר סיכונים אבטחת מידע מאפשרת להם להבין לעומק את הסיכונים שהמידע הרגיש של הארגון חשופים אליהם.

הסקר מציג בפניהם גם את השינויים וההתפתחויות הקבועים בהתנהלות הארגון שדורשים הגנה מקיפה וזקוקים לתוכנית מתאימה שתתפתח איתם.

שיפור התפקוד

הקפדה על ביצוע סקר סיכונים אבטחת מידע באופן עקבי, מאפשרת לבעלי עסקים לזהות תמיד את סיכוני אבטחת המידע של הארגון שדורשים חיזוק, שיפור ותמיכה, כך שהתפקוד העסקי מתנהל ללא הפרעות.

במקום להתנהל בתבנית של תגובה לבעיות לאחר שהן גורמות לאירועי אבטחה, ניתן לנקוט בתהליכי אבטחה על מנת למנוע מראש את ההפרעות.

סקר סיכונים אבטחת מידע מציג גם את הסיכונים שדורשים השקעת זמן גבוהה ותשומת לב קפדנית, ואת הסיכונים שדורשים פחות הפניית משאבים.

זיהוי איומי אבטחת מידע

מומחי אבטחת מידע מדריכים בעלי עסקים וצוותים בארגון לתרום ליעדי אבטחה ותאימות. שינויים בחלקים רבים ושונים של הארגון יכולים להתפתח לסיכונים שונים, ולכן חשוב שהעובדים יידעו להבין אם ומתי התהליכים או היעדים של העסק משתנים, ומתי יש צורך בשינוי מתאים של אבטחת המידע במערכות המחשוב של הארגון.

מאמר אורח

 

תוכנית סקר סיכונים אבטחת מידע כוללת, בין היתר, את קביעת הנכסים החיוניים של תשתית הטכנולוגיה בארגון, אבחון נתונים רגישים שנוצרו, נשמרו או הועברו על ידי נכסים אלה, ויצירת פרופיל סיכון לכל אחד מהם.

הערכת הסיכונים

ניהול גישה להערכת סיכוני האבטחה שזוהו על נכסים חיוניים. לאחר הערכה מקיפה, נקבעת תוכנית יעילה להקצאת זמן ומשאבים לשם הפחתת הסיכונים.

גישת ההערכה או המתודולוגיה חייבת לנתח את המתאים בין הנכסים, האיומים, ונקודות התורפה לשם יצירת מערכת הגנה מתאימה.

יצירת מערכת הגנה

תוכנית סקר סיכונים אבטחת מידע יוצרת הגדרת גישה שמפחיתה את האיומים על מערכות המחשוב של הארגון, עם אכיפת בקרות אבטחה לכל סיכון.

מניעת איומים עתידיים

השלב העיקרי האחרון בתוכנית אבטחת מידע היא יישום כלים ותהליכים כדי לחזק נקודות תורפה ולהפחית את האיומים על משאבי הארגון.

מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!

    1
    נגישות