שוב סלמונלה בטחינה גולמית ושוב יוניליוור מעורבת

שוב סלמונלה בטחינה גולמית ושוב יוניליוור מעורבת

התקבלה תוצאה חיובית לטחינה של חברת RJM תעשיות מזון מנצרת עילית, יצרנית טחינה אל-וואדי. הפרטים בפנים

מסתבר שסלמונלה בטחינה גולמית אינה כה נדירה – והפעם התקבלה תוצאה חיובית לטחינה של חברת RJM תעשיות מזון מנצרת עילית, יצרנית טחינה אל-וואדי. הצרכן הפרטי אולי חושב שהוא יכול להיות רגוע, משום שהטחינה הנגועה ככל הנראה לא הגיעה למדפי הסופר – אבל בפועל מצבו אפילו גרוע יותר מבמקרים אחרים, משום שייתכן שהוא צרך את הטחינה הזאת מבלי לדעת באירוע כלשהו, בעבודה או בקייטרינג. איך? משום ש-RJM גם מספקת טחינה גולמית לשוק המוסדי עבור חברות אחרות, ביניהן יוניליוור ודיפ שיווק – וחברות אלה שיווקו את הטחינה הזו ללקוחות מוסדיים. לכן, חברות אלו נדרשות על-ידי משרד הבריאות לאתר את כל הלקוחות המוסדיים שרכשו את המוצר.

הסיפור התגלגל כך: משרד הבריאות ביצע ביקורת במפעל ליצור טחינה, ובעקבותיה פתח בחקירה. אמש התקבל הערב מידע שלפיו יצרן הטחינה RJM תעשיות מזון קיבל תוצאת בדיקה חיובית על חשד לסלמונלה ולאחר מכן קיבל תוצאת בדיקה שלילית על היעדר ממצא של סלמונלה, ושיווק את הסחורה לספקים לשוק המוסדי. עקב כך הורה משרד הבריאות על החזרת המוצר מהלקוחות. מדובר בחשד להמצאות סלמונלה בסדרת ייצור של טחינה גולמית מתאריך יצור 23.6.16.

משרד הבריאות ממשיך בחקירת האירוע.

יוניליוור מצדה אומרת כי המשלוח מהיצרן הגיע אליה בצירוף דוח מעבדה מוסמכת, לפי המוצרים נבדקו ונמצאו תקינים. "מדובר באריזות 5 ק"ג ו-17 ק"ג לשוק המוסדי בלבד, ולא לצרכנים או לרשתות השיווק"ץ.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות