לקוחות פרטנר? בקרוב כנראה תקבלו זיכוי בחשבון

לקוחות פרטנר? בקרוב כנראה תקבלו זיכוי בחשבון

פשרה בייצוגית מחייבת אותה להחזיר ללקוחות 6 מיליון שקל

אם אתם לקוחות של פרטנר או הייתם לקוחותיה בעבר, ייתכן שתקבלו בקרוב זיכוי או צ'ק מהחברה, שכן החברה צריכה לשלם 6 מיליון שקל ללקוחות הווה ועבר כתוצאה מפשרה בתביעה ייצוגית (52142-09-11). על מה ולמה? משום שהחברה נהגה לגבות כסף מלקוחות שהתניידו אליה עוד לפני שהניוד הושלם.
לקוחות שהם כיום לקוחות של פרטנר וזכאים לקבל החזר – יקבלו זיכוי בהתאם לסכום שנגבה מהם שלא כדין, ולקוחות שכבר אינם לקוחות יקבלו צ'ק – בתנאי שסכום ההחזר גבוה מ-30 שקל.

למעשה, הסכום שגבתה פרטנר לאורך השנים גבוה הרבה יותר מזה שהיא תשלם במסגרת הפשרה – זאת לפי חוות דעת מומחה שהוזמנה כדי לחשב את הנזק, רו"ח אהוד רצאבי. לפי הנתונים שהוא מצא, פרטנר גבתה באופן הזה למעלה מ-9 מיליון שקל מהמנויים. לאור זאת, יש להניח שבפרטנר צריכים להיות מרוצים מהפשרה שהושגה.

לא פחות מארבע וחצי שנים התגלגלה הפרשה – מרגע שהוגשה הבקשה ב-2011, דרך אישור הבקשה ב-2013 ועד לסיומה בפשרה בשבוע שעבר. התובע, חיים אברג'ל, יוצג ע"י עו"ד רענן בשן ובת-חן פארי-סבאג.

לאור העובדה כי לאחרונה נשמעים קולות בגנות העלייה במספרן של התביעות הייצוגיות, ראוי לציין את התייחסותו של שופט המחוזי בתל אביב , יצחק ענבר, שכתב כי התובענה הייצוגית היא "בעלת חשיבות ציבורית והגשימה את תכליתה. התובענה הובילה להפסקת גביית תשלומים על ידי פרטנר טרם השלמת ניוד הקווים ובכך הוסדרה התנהלות פרטנר גם באשר לעתיד". עוד הוא הוסיף כי בעקבותיה הוגשו בקשות דומות נגד חברות תקשורת נוספות.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות